کد خبر:269056
پ
بورس
تحلیلگر بازار سرمایه:

عملکرد مبهم صندوق تثبیت بازار سرمایه/ منابع صندوق چگونه هزینه شد؟

تحلیلگر بازار سهام معتقد است، کارگزاری‌ها هر ماه مبالغ هنگفتی را به صندوق تثبیت بازار سرمایه واریز می‌کنند و با این وجود مشخص نیست که صندوق تثبیت بازار سرمایه با این مبالغ چه کرده است.

تحلیلگر بازار سهام معتقد است، کارگزاری‌ها هر ماه مبالغ هنگفتی را به صندوق تثبیت بازار سرمایه واریز می‌کنند و با این وجود مشخص نیست که صندوق تثبیت بازار سرمایه با این مبالغ چه کرده است.

 

*** عملکرد مبهم صندوق تثبیت بازار سرمایه 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وحید کشمیری پور با بیان اینکه صندوق تثبیت بازار سرمایه تاکنون گزارش شفافی از عملکرد خود ارائه نداده است، اظهار داشت:

متأسفانه این صندوق علیرغم اینکه باید در بزنگاه‌ها از بازار سرمایه و سهامداران دفاع کند، اما هیچگاه گزارشی شفاف از عملکرد و اثرگذاری خود ارائه نداده است.

ماهانه مبالغ هنگفتی از سوی کارگزاری‌ها به حساب صندوق تثبیت بازار سرمایه واریز می‌شود تا در مواقع ضروری برای ثبات بخشی به بازار مورد استفاده قرار بگیرد اما متأسفانه تاکنون گزارشی ارائه نشده که این منابع در کجا هزینه شده است.

صندوق تثبیت بازار سرمایه باید گزارش دهد که با این مبالغ و پول دریافتی از کارگزاری‌ها چه کرده و چقدر سهام خریداری کرده است.

انتظار فعالان بازار از سازمان بورس و اوراق بهادار آن است که شفاف سازی لازم را در این زمینه انجام دهد.

 

وی در ادامه افزود:

علیرغم اینکه شفافیت باید جزئی لاینفک از عملکرد بازار سرمایه باشد اما فعالیت صندوق تثبیت بازار سرمایه تاکنون از شفافیت لازم برخوردار نبوده است؛ البته به طور قطع حمایت‌هایی از بورس و سهامداران داشته است اما به دلیل اینکه گزارش عملکرد آن منتشر نشده، سهامداران و فعالان بازار سرمایه از عملکرد آن مطلع نیستند.

باید مشخص شود که صندوق تثبیت بازار سرمایه با چه میزان نقدینگی و در چه برهه‌های زمانی از بازار حمایت کرده است.

 

اخبار مهم صنایع:

تخلیه و بارگیری ۱۱۲ میلیون تن کالا در بنادر تا پایان بهمن

نخستین نیروگاه فرسوده تهران، بازنشسته می‌شود

بهترین زمان برای ماندگاری کالا در بنادر ۳۰ تا ۴۵ روز است

 

 

*** میزان واریزی از منابع صندوق توسعه ملی به حساب صندوق تثبیت بازار

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، تحلیلگر بازار سرمایه در پایان پیرامون میزان واریزی از منابع صندوق توسعه ملی به حساب صندوق تثبیت بازار، اظهار داشت:

میزان این واریزی هم مشخص نیست و لازم است مسئولان سازمان بورس در این زمینه هم شفاف سازی لازم را انجام دهند.

 

 

انتهای پیام/// 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک − یک =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول