کد خبر:269105
پ
فرزاد پیلتن
مدیر کل دفتر عربی آفریقایی سازمان توسعه تجارت:

ایجاد کارگروه پیگیری مشکلات و مطالبات شرکت‌های ایرانی در عراق در آینده‌ای نزدیک

مدیر کل دفتر عربی آفریقایی سازمان توسعه تجارت از ایجاد کارگروه پیگیری مشکلات و مطالبات شرکت‌های ایرانی در عراق در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

مدیر کل دفتر عربی آفریقایی سازمان توسعه تجارت از ایجاد کارگروه پیگیری مشکلات و مطالبات شرکت‌های ایرانی در عراق در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

 

*** چهارمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و عراق

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، فرزاد پیلتن با اشاره به برگزاری چهارمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و عراق به ریاست وزیر نیرو کشورمان و وزیر تجارت عراق، اظهار داشت:

کمیته اقتصادی و بازرگانی به عنوان یکی کمیته‌های چهارگانه تخصصی ذیل کمیسیون مشترک همکاری‌های ایران در محل وزارت نیرو و با حضور نمایندگان نهادهای اقتصادی و تجاری ایران و عراق برگزار شد.

 

وی در ادامه افزود:

در این کمیته تخصصی بر محور موضوعات اقتصادی، صنعتی و شهرک‌های صنعتی، تجاری، گمرکی، مالیاتی، استاندارد، سرمایه‌گذاری، صدور خدمات فنی و مهندسی و مشکلات پروژه‌های متعلق به شرکت‌های ایرانی در عراق و همچنین توسعه همکاری میان اتاق‌های بازرگانی دو کشور مذاکره شد.

بر اساس تفاهمات به دست آمده در این کمیته مقرر است کمیته‌های مشترک فنی بازرگانی و صنعتی و همچنین کارگروه پیگیری مشکلات و مطالبات شرکت‌های ایرانی در عراق میان دو کشور در آینده برگزار شود.

 

مدیر کل دفتر عربی آفریقایی سازمان توسعه تجارت در پایان با بیان این که پیگیری سرمایه‌گذاری مشترک در شهرک‌های صنعتی مرزی و حل مشکلات استاندارد و حل مشکلات فرا روی توسعه مناسبات تجاری دو کشور از دیگر تفاهمات نمایندگان دو طرف در این کمیته بود.

 

 

اخبار مهم صنایع:

مشکلات انبوه‌سازان با ظرفیت‌ قانونی سازمان ملی زمین و مسکن حل می‌شود

بصیرت و صبر دو عنصر مهم برای مواجهه با دشمن است

ممنوعیت صادرات سیب و پرتقال تا اطلاع ثانوی

 

 

*** بررسی راهکارهای توسعه روابط تجاری

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، شایان ذکر است، طرفین در خصوص امضای موافقت‌نامه‌های گمرکی، اجتناب از مالیات و تشویق و حمایت از سرمایه‌گذاری تفاهم کردند.

همچنین به موازات مذاکرات نمایندگان دستگاه‌های دولتی دو کشور، بخش‌های خصوصی ایران و عراق نیز در یک نشست مشترک تجاری زمینه‌ها و راهکارهای توسعه روابط تجاری فی‌مابین را مورد بررسی قرار دادند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × سه =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول