کد خبر:269128
پ
صنعت و معدن
آمارهای منتشر شده وزارت صنعت:

رشد ۱۱۳ درصدی سرمایه‌گذاری مصوب خارجی در بخش‌های صنعت و معدن

آمارهای منتشر شده وزارت صنعت، حاکی از تصویب یک میلیارد و ۸۲۱ میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی در بخش‌های صنعت و معدن از ابتدای سال ۹۹ تا پایان بهمن‌ماه و رشد ۱۱۳.۲ درصدی آن در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۸ است.

آمارهای منتشر شده وزارت صنعت، حاکی از تصویب یک میلیارد و ۸۲۱ میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی در بخش‌های صنعت و معدن از ابتدای سال ۹۹ تا پایان بهمن‌ماه و رشد ۱۱۳.۲ درصدی آن در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۸ است.

 

*** رشد سرمایه‌گذاری مصوب خارجی در بخش‌های صنعت و معدن

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، از آمارهای منتشر شده وزارت صنعت این میزان سرمایه‌گذاری مربوط به ۱۳۵ طرح و پروژه است که از این نظر نیز در هم‌سنجی با سال ۹۸ رشد ۶۴ درصدی را نشان می‌دهد.

تفکیک بین‌بخشی پروژه‌ها نیز حاکی از آمار ۸۸.۹ درصدی تعداد طرح‌ها و پروژه‌های صنعتی، ۵.۹ درصدی پروژه‌های تجاری و ۵.۲ درصدی پروژه‌های معدنی است.

در ۱۱ ماهه پارسال ۸۲ طرح و پروژه با ۸۵۴ میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی در بخش صنعت، معدن و تجارت مصوب شده بود.

گروه‌های ساخت مواد و محصولات شیمیایی با ۵۴۹ میلیون دلار، ساخت کاغذ و محصولات کاغذی با ۲۸۵ میلیون دلار، ساخت رادیو، تلویزیون و وسایل ارتباطی با ۱۲۰ میلیون دلار و ساخت ماشین‌آلات و تجهیزات و طبقه‌بندی نشده در جای دیگر با ۹۵ میلیون دلار، به ترتیب بیشترین حجم سرمایه‌گذاری خارجی در این دوره را به خود اختصاص داده‌اند.

همچنین آلمان با ۴۸۱.۹ میلیون دلار، چین با ۴۳۳ میلیون دلار، کانادا با ۲۶۷.۶ میلیون دلار، اتریش با ۱۱۶ میلیون دلار، و ترکیه با ۸۷.۸ میلیون دلار به ترتیب پنج کشور نخست از نظر ارزش سرمایه‌گذاری خارجی مصوب در این مدت بودند.

 

 

اخبار مهم صنایع:

مشکلات انبوه‌سازان با ظرفیت‌ قانونی سازمان ملی زمین و مسکن حل می‌شود

بصیرت و صبر دو عنصر مهم برای مواجهه با دشمن است

ممنوعیت صادرات سیب و پرتقال تا اطلاع ثانوی

 

 

*** بیشترین حجم سرمایه‌گذاری خارجی مربوز به کدام استان است؟

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در ۱۱ ماهه سال ۹۹ ، افغانستان با ۴۳، چین و ترکیه با ۱۱، آلمان با ۹ و هند با هشت طرح و پروژه، به ترتیب پنج کشور نخست از نظر تعداد پروژه‌های سرمایه‌گذاری در کشور محسوب می‌شوند.

بیشترین حجم سرمایه‌گذاری خارجی انجام شده در این مدت در استان خوزستان با ۳۰ درصد، سیستان و بلوچستان با ۲۶ درصد، فارس با ۲۲ درصد، تهران با ۱۳ درصد و کرمانشاه با ۹ درصد بوده است.

 

 

انتهای پیام/// 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 9 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول