کد خبر:269188
پ
فرحناز رافع
رئیس مرکز ملی فرش:

اعطا تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی برای خرید فرش دستباف در سال ۱۴۰۰

رئیس مرکز ملی فرش از اعطا تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی برای خرید فرش دستباف در سال ۱۴۰۰ خبر داد.

رئیس مرکز ملی فرش از اعطا تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی برای خرید فرش دستباف در سال ۱۴۰۰ خبر داد.

 

*** آغاز فروش اقساطی فرش دستباف از سال ۱۴۰۰

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، فرحناز رافع در حاشیه مراسم امضا تفاهم‌نامه سه جانبه صندوق کارآفرینی امید، مرکز ملی فر‌ش ایران و بخش خصوصی که برای توسعه اشتغال پایدار و حمایت از بازار فرش دستباف ایران و با حضور محمد امید، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری امضا شد، اظهار داشت:

فروش اقساطی فرش دستباف از سال ۱۴۰۰ شروع خواهد شد و هر خانواده ایرانی با حمایت صندوق کار افرینی امید با حداکثر دریافت ۵۰ میلیون تومان تسهیلات می‌توانند فر‌ش دستباف خریداری کنند.

 

وی در ادامه افزود:

اگر هر خانواده ایرانی یک فر‌ش دستباف خریداری کند بیش از یک میلیون اشتغال جدید ایجاد می‌شود که این حمایت از تولید داخلی و قالیبافان کشور خواهد بود.

 

رافع با اشاره به این که ۸۰ درصد قالیبافان ساکن روستاها، مناطق محروم و مرزی کشور هستند، گفت:

خرید داخلی فر‌ش دستباف در سال‌های اخیر کم رنگ شده، فر‌ش دستباف در خانه‌های ایران دیده نمی‌شود و جایگاه قبلی خود را ندارند، امضای تفاهم نامه امروز، موجب می‌شود فر‌ش دستباف به عنوان کالای سرمایه‌ای به مردم هدیه داده شود.

فرش دارای ارزش افزوده است و با خرید فر‌ش دستباف از جوانان و تولیدکنندگان داخلی حمایت می‌شود.

 

 

اخبار مهم صنایع:

ضرورت افزایش سهم ایران از شیرین‌سازی آب خلیج ‌فارس

عرضه انواع کالاهای اساسی مورد نیاز مردم با حجم وسیع

جزئیات افزایش ۳۹ درصدی دستمزد کارگران

 

 

*** راه‌اندازی سامانه‌ای برای عرضه فرش دستباف

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس مرکز ملی فر‌ش در پایان با بیان این که، سامانه‌ای را بخش خصوصی تهیه می‌کند که کنسرسیومی از تولیدکننده، فروشنده و صادرکنندگان فر‌ش دستباف تشکیل می‌شود، اظهار داشت:

سایتی راه‌اندازی می‌شود که محصولات تولید شده فرش دستباف در آن به نمایش در می‌آید و فروشگاه‌های واقعی با همان نام در سایت بارگذاری و اسامی فروشگاه‌ها در سامانه مشخص خواهد شد.

همچنین خریداران و متقاضیان فر‌ش دستباف از طرف صندوق کارآفرینی امید حداکثر ۵۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت می‌کنند در صورتی که کارمند دولت باشند با داشتن چک کارمندی و در صورتی که کارمند نباشند شرایطی تسهیل خواهد شد تا هر ایرانی بتواند یک فر‌ش دستباف بخرد.

در این تفاهم‌نامه معاونت توسعه مناطق روستایی ریاست جمهوری نیز در بخش تولید فرش با هم افزایی دستگاه‌های اجرایی مانند جهاد کشاورزی به کمک این هنر صنعت می‌آید.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول