کد خبر:269138
پ
علیرضا هادی
مدیر کل دفتر سرمایه‌گذاری وزارت صنعت:

امضا تفاهم‌نامه وزارت صنعت با ۵ شرکت برتر تولیدی با ارزش ۶.۱ میلیارد دلار

مدیر کل دفتر سرمایه‌گذاری وزارت صنعت از امضا تفاهم‌نامه وزارت صنعت با ۵ شرکت برتر تولیدی با ارزش ۶.۱ میلیارد دلار خبر داد.

مدیر کل دفتر سرمایه‌گذاری وزارت صنعت از امضا تفاهم‌نامه وزارت صنعت با ۵ شرکت برتر تولیدی با ارزش ۶.۱ میلیارد دلار خبر داد.

 

*** تفاهم‌نامه وزارت صنعت با ۵ شرکت برتر تولیدی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، علیرضا هادی از امضای تفاهم‌نامه وزارت صنعت با ۵ شرکت برتر تولیدی در نخستین گام از اجرای طرح (اقتصاد مقاومتی با شرکت‌های برتر) با ارزش ۶.۱ میلیارد دلار خبر داد و اظهار داشت:

طرح (اقتصاد مقاومتی با شرکت‌های برتر) به ابتکار وزارت صنعت اجرا خواهد شد و در گام نخست اجرای این طرح، تفاهم‌نامه همکاری بین وزارت صنعت و ۵ شرکت از بین شرکت‌های برتر تولیدی شامل شرکت‌های معدنی و صنعتی چادرملو، شیرین عسل، آلومینیوم المهدی، نفت سپاهان و ماشین‌سازی اراک امضا خواهد شد.

 

وی در ادامه افزود:

این تفاهم‌نامه‌ها شامل ۶۲ پروژه در زمینه معدن و صنایع معدنی، صنایع غذایی، ماشین‌سازی و صنایع پالایشگاهی است و هدف از تنظیم و امضای آنها ایجاد امنیت سرمایه‌گذاری و تشویق بنگاه‌ها برای توسعه و تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی با تکیه بر توانمندی‌های داخلی است.

 

*** استفاده از ظرفیت بنگاه‌های اقتصادی بزرگ

 

هادی با استناد به الگو‌های توسعه در کشورهای مختلف، استفاده از ظرفیت بنگاه‌های اقتصادی بزرگ را یکی از روش‌های عمده سرمایه‌گذاری در جهان عنوان کرد و گفت:

بررسی‌ها و مطالعات تطبیقی نشان می‌دهد سایر کشورها نیز از طریق سرمایه‌گذاری شرکت‌های بزرگ و مهم به رشد اقتصادی چشم‌گیری دست یافته‌اند.

 

وی در ادامه افزود:

از میان ۱۲ هزار بنگاه اقتصادی با اشتغال بیش از ۱۰ نفر، بر اساس شاخص‌های مختلف مانند اشتغال، صادرات و ارزش افزوده ۱۰۰ شرکت برتر شناسایی و انتخاب شده‌اند که از این تعداد ۳۹ شرکت در بخش پالایشگاهی، پتروشیمی و شیمیایی، ۲۱ شرکت در حوزه غیرفلزی، ۲۰ بنگاه در حوزه معدن و صنایع معدنی و ۲۰ بنگاه نیز در بخش ماشین‌سازی و نیرومحرکه فعالیت دارند.

 

 

اخبار مهم صنایع:

ضرورت افزایش سهم ایران از شیرین‌سازی آب خلیج ‌فارس

عرضه انواع کالاهای اساسی مورد نیاز مردم با حجم وسیع

جزئیات افزایش ۳۹ درصدی دستمزد کارگران

 

 

*** تأمین منابع مالی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیر کل دفتر سرمایه‌گذاری و امور طرح‌ها وزارت صنعت در پایان پیرامون تأمین منابع مالی اجرای این طرح، اظهار داشت:

این منابع از آورده بنگاه، منابع صندوق توسعه ملی و شبکه بانکی اعم از ریالی و ارزی، جلب مشارکت سایر بنگاه‌های برتر و استفاده از ظرفیت‌های بازار سرمایه در قالب صندوق پروژه، تشکیل شرکت سهامی عام پروژه و انتشار اوراق بدهی تامین خواهد شد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × سه =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول