کد خبر:269092
پ
سیدجواد احمدی
معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت:

انجام ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار بازرسی از وضع کالاهای اساسی در ۱۱ ماهه سال جاری

معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت از انجام ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار بازرسی از وضع کالاهای اساسی در ۱۱ ماهه سال جاری خبر داد.

معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت از انجام ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار بازرسی از وضع کالاهای اساسی در ۱۱ ماهه سال جاری خبر داد.

 

*** انجام طرح‌های نظارتی برای بررسی قیمت‌ها و جلوگیری از دپوی کالاها

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سیدجواد احمدی با اعلام تداوم بازر‌سی‌ها بر بازار کالاهای اساسی، اظهار داشت:

در ۱۱ ماهه سال جاری یک میلیون و ۷۰۲ هزار و ۱۲۷ مورد بازرسی در قالب طرح‌های مختلف نظارتی در سراسر کشور انجام شده است.

 

وی هدف از اجرای این طرح‌های نظارتی را بررسی قیمت‌ها، جلوگیری از دپوی کالاها و اقلام ضروری و پایش عملکرد فعالان اقتصادی در سطح بازار دانست و تصریح کرد:

بیشترین بازرسی‌ها مربوط به کالاهای اساسی و استراتژیک شامل فرآورده‌های پروتئینی از جمله گوشت قرمز و گوشت مرغ، مواد لبنی، شکر، روغن نباتی بوده و پرونده متخلفان پس از تحقیقات تکمیلی، جهت سیر مراحل قانونی در اختیار تعزیرات حکومتی استان‌ها قرار گرفته است.

 

احمدی با بیان این که در این مدت روند بازرسی از اصناف در جلوگیری از تخلفات به خوبی انجام و ‌بر اساس قانون با هر گونه گرانفروشی و احتکار به شدت برخورد می‌شود، خاطرنشان کرد:

تعداد بازر‌سی‌های انجام شده در بازار گوشت مرغ و تخم مرغ طی این مدت، جمعاً ۲۱۳ هزار و ۷۳۲ مورد بوده و در همین راستا برای ۱۸هزار و ۳۳۹ واحد صنفی متخلف برگه گزارش بازر‌سی به ارزش ریالی بالغ بر ۱۱۷ میلیارد و ۴۸۶ میلیون تومان تنظیم و به مرجع رسیدگی کننده ارسال شده است.

 

 

اخبار مهم صنایع:

مشکلات انبوه‌سازان با ظرفیت‌ قانونی سازمان ملی زمین و مسکن حل می‌شود

بصیرت و صبر دو عنصر مهم برای مواجهه با دشمن است

ممنوعیت صادرات سیب و پرتقال تا اطلاع ثانوی

 

 

*** شناسایی واحدهای متخلف

 

معاون باز‌رسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت با اشاره به اقدامات وزارت صنعت برای جلوگیری از سوءاستفاده در بازار روغن نباتی، بیان کرد:

همچنین سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها به منظور جلوگیری از سوءاستفاده افراد فرصت طلب در بازار روغن نباتی، طی این مدت با بازرسی از تعداد ۱۰۹ هزار و ۳۸۲ واحد عمده، خرده و انبارهای نگهداری روغن نباتی، تعداد ۴ هزار و ۲۳۶ واحد متخلف را به اتهام گرانفروشی و عرضه نکردن کالا، شناسایی و پس از انجام تحقیقات تکمیلی با پرونده‌های تخلف جداگانه جمعاً به ارزش بیش از ۳۵ میلیارد و ۲۳۶ میلیون تومان به هیئت‌های رسیدگی به تخلفات صنفی معرفی کردند.

 

وی در ادامه افزود:

طی همین مدت ۲۹۴ هزار و ۵۵ مورد باز‌رسی بر عملکرد واحدهای صنفی، عمده و خرده فروش و بازارهای میوه در سراسر کشور صورت پذیرفته که ۱۵ هزار و ۴۹۵ واحد متخلف شناسایی و گزارش‌ها با ارزش ۱۹۷ میلیارد و ۹۸۶ میلیون تومان به ادارات تعزیرات حکومتی استان‌ها ارسال شده است.

 

*** تشدید بازرسی‌ها در ایام پایانی سال

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون باز‌رسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت در پایان با بیان این که با‌زرسی‌ها با توجه به نزدیک شدن به ایام پایانی سال تشدید خواهد شد، گفت:

مردم نباید نگران افزایش قیمت‌ها در ماه‌های منتهی به سال و شب عید باشند زیرا در همین راستا با هماهنگی‌های مناسبی که با دستگاه‌های متولی امر نظارت بر بازار انجام شده و با بهره‌گیری از ظرفیت بازرسی اتاق‌های اصناف به صورت ویژه رصد و پایش روزانه بازار را در دستور کار خود قرار داده و با تمام قوا روی بازار نظارت می‌کنیم.

همچنین مردم در سراسر کشور می توانند گرانفروشی، احتکار و اختفا، عدم اعلام موجودی، عرضه خارج از شبکه، عدم صدور فاکتور و هرگونه تخلف در حوزه اقتصادی را از طریق شماره تلفن ۱۲۴ سازمان حمایت و سازمان‌های صمت استان‌ها به ثبت برسانند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × دو =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول