کد خبر:268841
پ
تورم
بر اساس اعلام مرکز آمار:

پایین‌ترین تورم تولیدکننده پاییز مربوط به کدام بخش‌ها بود؟

بر اساس اعلام مرکز آمار، کمترین تورم فصلی به بخش‌های واسطه گری‌های مالی (١.١درصد) است.

بر اساس اعلام مرکز آمار، کمترین تورم فصلی به بخش‌های واسطه گری‌های مالی (١.١درصد) است.

 

*** تورم فصلی 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش‌های خدمات کل کشور نسبت به فصل قبل (تورم فصلی) در فصل پاییز ١٣٩٩ به ١١.۶ درصد رسید که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل (١١.٨) ٠.٢ واحد درصد کاهش دارد.

کمترین تورم فصلی به ترتیب مربوط به بخش‌های واسطه گری‌های مالی (١.١درصد) و آب‌رسانی، مدیریت پسماند، فاضلاب و فعالیت‌های تصفیه (١.۵درصد) است.

بیشترین تورم فصلی تولید نیز مربوط به «فعالیت های اداری و خدمات پشتیبانی (٢٠.٨ درصد) است.

 

*** تورم نقطه به نقطه

 

تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش‌های خدمات کل کشور نسبت به فصل مشابه سال ۹۸ (تورم نقطه به نقطه) در فصل پاییز ١٣٩٩ به ۴٠.٢ درصد رسید که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل (٣۵.٢) ۵ واحد درصد افزایش داشته است.

به عبارتی، میانگین قیمت دریافتی توسط ارائه دهندگان خدمات به ازای تولید خدماتشان در داخل کشور، در فصل پاییز ١٣٩٩ نسبت به فصل پاییز ١٣٩٨، ۴٠.٢ درصد افزایش دارد.

در بخش‌های خدمات کمترین نرخ مربوط به بخش آب‌رسانی، مدیریت پسماند، فاضلاب و فعالیت‌های تصفیه (١.۵ درصد) و بیش‌ترین نرخ مربوط به بخش تعمیر وسایل نقلیه موتوری و موتور سیکلت (۶٠.٠ درصد) می‌باشد.

 

اخبار مهم صنایع:

مشکلات انبوه‌سازان با ظرفیت‌ قانونی سازمان ملی زمین و مسکن حل می‌شود

بصیرت و صبر دو عنصر مهم برای مواجهه با دشمن است

ممنوعیت صادرات سیب و پرتقال تا اطلاع ثانوی

 

 

*** تورم سالانه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، تغییرات میانگین شاخص کل قیمت تولیدکننده بخش‌های خدمات در چهار فصل منتهی به فصل پاییز ١٣٩٩ (تورم سالانه) به ٣۵.٣ درصد رسید که نسبت به همین اطلاع در فصل قبل (٣٣) ٢.٣ واحد درصد افزایش نشان می‌دهد.

در فصل مورد بررسی، در میان بخش‌های خدمات در کشور، کمترین تورم سالانه مربوط به بخش آب رسانی، مدیریت پسماند، فاضلاب و فعالیت‌های تصفیه (۴درصد) و بیش‌ترین آن مربوط به بخش فعالیت‌های اداری و خدمات پشتیبانی (۵۵.٣ درصد) است.

 

 

انتهای پیام/// 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × یک =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول