کد خبر:268766
پ
قبادی
دبیر ستاد تنظیم بازار:

عرضه انواع کالاهای اساسی مورد نیاز مردم با حجم وسیع/ شرایط عرضه روغن بهبود می‌یابد

دبیر ستاد تنظیم بازار از عرضه انواع کالاهای اساسی مورد نیاز مردم با حجم وسیع خبر داد.

دبیر ستاد تنظیم بازار از عرضه انواع کالاهای اساسی مورد نیاز مردم با حجم وسیع خبر داد.

 

*** فضا رایگان برای عرضه‌کنندگان میوه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، عباس قبادی با بیان اینکه در حال حاضر در ۲۶۰ نقطه تهران در قالب میادین میوه و تره بار این محصولات با قیمت مصوب عرضه می‌شود، اظهار داشت:

ضمن این که توزیع میوه دولتی هم آغاز شده و پرتقال و سیب زرد با نرخ کیلویی ۱۱ هزار و ۸۰۰ تومان و سیب قرمز با نرخ ۸ هزار و ۹۰۰ تومان در حال عرضه است.

۷۰ درصد خریدهای میوه مردم از طریق میادین میوه و تره بار تأمین می‌شود و نرخ‌ها در این میادین نسبتاً مناسب است.

علاوه بر میادین میوه و تره بار ۸۰ نقطه دیگر هم در نظر گرفته شده که به صورت رایگان در اختیار باغداران و کسانی که میوه برای عرضه دارند قرار بگیرد تا بتوانند میوه با قیمت مصوب و بدون واسطه به مردم عرضه کنند.

همچنین در میادین میوه و تره بار نیز فضاهایی به صورت رایگان در اختیار عرضه‌کنندگان میوه برای عرضه مستقیم قرار می‌گیرد.

 

*** تفاوت قیمتی بین میادین میوه تره بار با سایر مراکز

 

وی با اشاره به تفاوت قیمتی بین میادین میوه تره بار با سایر مراکز عرضه میوه، اظهار داشت:

با عرضه گسترده میوه به بازار انتظار می‌رود که قیمت در سایر مراکز عرضه غیر از میوه و تره بار نیز تحت تأثیر قرار بگیرد و به ثبات برسد ضمن اینکه با متخلفان و گران فروشان به شدت برخورد می‌شود که در راستای همین موضوع ۱۵ هزار و ۴۵۰ پرونده به تعزیرات معرفی شده تا با گران فروشی آن‌ها برخورد شود.

 

*** کاهش قیمت موز

 

معاون وزیر صنعت با بیان این که در شهر تهران ۵ هزار تن سیب و پرتقال و در سراسر کشور نیز ۴۰ هزار تن از این محصول با نرخ مصوب از طرف دولت برای به تعادل رسیدن بازار عرضه می‌شود تاکید کرد:

با توجه به این که قیمت نارنگی طی روزهای گذشته افزایش داشته به استانداران مناطق غرب و شرق کشور این اختیار داده شده است که به اندازه نیاز از این محصول وارد کشور شود تا بازارش به تعادل برسد.

قیمت موز نیز با توجه به واردات صورت گرفته در حال حاضر در میادین اصلی به حدود ۴۵ هزار تومان رسیده که مقرر شده از فردا با عرضه گسترده به ۳۱ تا ۳۲ هزار تومان در مراکز عرضه عمده برسد و امیدواریم در بازار این محصول با کمتر از قیمت ۴۰ هزار تومان قابل خریداری باشد.

 

 

اخبار مهم صنایع:

مشکلات انبوه‌سازان با ظرفیت‌ قانونی سازمان ملی زمین و مسکن حل می‌شود

بصیرت و صبر دو عنصر مهم برای مواجهه با دشمن است

ممنوعیت صادرات سیب و پرتقال تا اطلاع ثانوی

*** شرایط عرضه روغن بهبود می‌یابد

 

 

وی در ادامه افزود:

از چند روز گذشته قرار بر این شده است که همه میادین به لحاظ روغن تأمین شود و اگر بتوانیم همه میادین را از نظر روغن تأمین کنیم شرایط بهبود می‌یابد، ولی با توجه به عطش بازار این موضوع زمان بَر است.

 

قبادی با بیان این که به خاطر صف‌های تشکیل شده شرمنده مردم هستیم، تصریح کرد:

در تأمین مواد اولیه روغن خوراکی مشکلی نیست و با توجه به این که میانگین مصرف کشور ۱۳۰ تا ۱۵۰ هزار تن است، تولید به ۲۰۰ هزار تن رسیده، ولی با توجه به کمبودی که در چند وقت اخیر در بازار وجود داشته تا تولیدات وارد بازار شود و بازار به تعادل برسد، کمی زمان لازم است.

 

*** منظورم این نبود که مردم خرید نکنند

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، دبیر ستاد تنظیم بازار در پایان با اشاره به سخن چند روز خود مبنی بر این که در صورت گرانی مردم میوه خریداری نکنند، اظهار داشت:

منظور بنده این بود که مردم میوه و تره بار مورد نیاز خود را از میادین میوه و تره بار بخرند و از جاهایی که قیمت بالا دارند خریداری نکنند چرا که سزای گران فروشی نخریدن است و به هیچ وجه منظورم این نبود که مردم به طور کل میوه خریداری نکنند.

البته صدا و سیما در انتشار صحبت‌های بنده امانت‌داری کرد، ولی در برخی کانال‌ها و سایت‌ها حرف‌های من به گونه دیگری برداشت شد.

طرف صحبت من مردم تهران بودند که از آن‌ها خواستم مایحتاج میوه خود را از مراکز میوه و تره بار با قیمت مصوب خریداری کنند و از مراکزی که گران فروشی می‌کنند، خرید انجام نشود.

 

 

 

انتهای پیام/// 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 4 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول