کد خبر:268897
پ
بورس
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

شاخص بورس ۲۲ هزار واحد رشد کرد

شاخص بورس در جریان معاملات ۲۳ اسفند ماه بازار سرمایه با رشد ۲۲ هزارواحدی روبرو شد.

شاخص بورس در جریان معاملات ۲۳ اسفند ماه بازار سرمایه با رشد ۲۲ هزارواحدی روبرو شد.

 

*** رشد شاخص بورس

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در جریان دادوستدهای ۲۳ اسفند ماه بازار سرمایه بیش از ۸ میلیارد و ۴۷۸ میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۸ هزار و ۴۲ میلیارد تومان در بیش از ۷۸۸ هزار نوبت مورد داد و ستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۲۲ هزار و ۵۵۴ واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۲۲۹ هزار و ۴۳۲ واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، معدنی و صنعتی چادرملو و فولاد مبارکه اصفهان شد و در مقابل شرکت‌های گروه مپنا، ایران خودرو و مخابرات ایران با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روزی مثبتی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۵۸۸۰ واحد، کل (هم‌وزن) ۱۴۵۳ واحد، قیمت (هم‌وزن) ۹۴۸ واحد، آزاد شناور ۲۲۰۲۸ واحد و شاخص‌های‌‌‌ بازار اول و دوم به ترتیب ۱۸۱۷۶ و ۳۹۸۴۲ واحد رشد کردند.

 

اخبار مهم صنایع:

مشکلات انبوه‌سازان با ظرفیت‌ قانونی سازمان ملی زمین و مسکن حل می‌شود

بصیرت و صبر دو عنصر مهم برای مواجهه با دشمن است

ممنوعیت صادرات سیب و پرتقال تا اطلاع ثانوی

 

*** معاملات بازار فرابورس 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله یک میلیارد و ۶۸۵ میلیون ورقه به‌ارزش یک هزار و ۶۸۵ میلیارد تومان در ۲۴۵ هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۱۱۶ واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۷ هزار و ۱۹۸ واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پلیمر آریا ساسول، سرمایه‌گذاری صبا تامین و فولاد هرمزگان جنوب شد و در مقابل شرکت‌های اعتباری ملل، صنعتی مینو و بانک دی بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

 

 

انتهای پیام/// 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 2 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول