کد خبر:269030
پ
محمد راستاد
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی:

تخلیه و بارگیری ۱۱۲ میلیون تن کالا در بنادر تا پایان بهمن

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از تخلیه و بارگیری ۱۱۲ میلیون تن کالا در بنادر تا پایان بهمن خبر داد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از تخلیه و بارگیری ۱۱۲ میلیون تن کالا در بنادر تا پایان بهمن خبر داد.

 

***  بهره‌برداری از فاز ۳ پایانه کانتینری بندر شهید رجایی در سال آینده

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمد راستاد در حاشیه اجلاس سالانه مدیران سازمان بنادر با اشاره به اینکه اوایل سال آینده بخش مهمی از فاز ۳ پایانه کانتینری بندر شهید رجایی که قابلیت پذیرش کشتی‌های تا ۱۸ هزار و ۴۰۰ TEU را خواهد داشت تکمیل شده و به بهره‌برداری می‌رسد، اطهار کرد:

با وجود تهدیداتی که علیه کشتیرانی تجاری کشور اعمال شد تخلیه و بارگیری بیش از ۱۱۲ میلیون تن انواع کالاها در بنادر تجاری، دستاورد خوبی برای کشور بود.

سال ۹۹ همچنین در جهت جلوگیری از تحمیل دموراژ به کشتی‌ها و تخلیه سریع آن‌ها در اکثر بنادر کشور اقدامات خوبی انجام شد و همچنین طرح‌های توسعه‌ای خوبی در بنادر تجاری کشور داشتیم.

 

معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه، تصریح کرد:

سال آینده همچنین بخشی از اسکله‌های نفتی در بندر شهید رجایی به بهره‌برداری خواهد رسید.

 

***  الحاق اراضی به پسکرانه بندر شهید رجایی

 

وی در خصوص الحاق اراضی به پسکرانه بندر شهید رجایی، افزود

اراضی که به پسکرانه بندر رجایی ملحق خواهد شد معادل مساحت فعلی این بندر خواهد بود تا اماکن بندری بخصوص برای فعالیت‌های لجستیکی و ایجاد ارزش افزوده در آن‌ها ایجاد شده و این بندر به یک بندر نسل سومی ارتقا یابد.

 

راستاد در خصوص بندر چابهار نیز، گفت:

در این بندر هم به دنبال تکمیل تجهیزات به خصوص از طریق قرارداد با اپراتور بین‌المللی که در قالب BOT در این بندر سرمایه گذاری کرده است خواهیم بود و تاکنون بخشی از تجهیزات مورد نیاز وارد این بندر شده و بقیه نیز به تدریج وارد خواهد شد.

در بندر امام خمینی هم با احداث سه پایانه مکانیزه و تخصصی غلات و کالاهای اساسی تحول اساسی در این بخش را شاهد خواهیم بود و میزان تخلیه و بارگیری غلات به دو برابر میزان فعلی افزایش می‌یابد.

یکی از این پایانه‌ها ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و ساخت یکی دیگر آغاز شده و پایانه سوم هم از حدود سه ماه آینده با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی احداث خواهد شد.

 

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در خصوص این سه پایانه، تصریح کرد:

کیفیت نگهداری کالاهای اساسی از جهت اتصال سیلوها با پایانه‌های مخصوص پهلوگیری کشتی‌های فله بر و حمل کننده کالاهای اساسی از شرایط بهتری برخوردار خواهد شد.

مشابه این سیلوها در بندر چابهار نیز با سرمایه‌گذاری سازمان بنادر و دریانوردی آغاز شده که روند مطلوبی دارد و در بندر شهید رجایی هم ساخت پایانه مکانیزه غلات در دستور کار قرار گرفته است.

 

 

اخبار مهم صنایع:

مشکلات انبوه‌سازان با ظرفیت‌ قانونی سازمان ملی زمین و مسکن حل می‌شود

بصیرت و صبر دو عنصر مهم برای مواجهه با دشمن است

ممنوعیت صادرات سیب و پرتقال تا اطلاع ثانوی

 

 

*** گردشگری دریایی در صورت تصویب ستاد کرونا برگزار می‌شود

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی  در پایان با بیان اینکه برنامه‌های این سازمان برای واکنش در شرایط اضطراری آماده شده و برای مداخله در شرایط اضطراری هم آمادگی کافی را داریم، اظهار کرد:

امکانات این سازمان برای برگزاری گردشگری دریایی در ایام نوروزی در صورت مجاز شناخته شدن این سفرها از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا فراهم شده است

با توجه به اعمال برخی محدودیت‌ها در سفر به شهرهای ساحلی، در وهله نخست خود را ملزم به تبعیت از مصوبات ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا می‌دانیم، اما از نظر زیرساخت‌های حمل و نقل دریایی آمادگی کامل داریم تا متناسب با این سیاست‌ها و تصمیمات، آسایش، امنیت و ایمنی سفرهای نوروزی را فراهم کنیم.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 1 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول