کد خبر:268889
پ
فرهاد منتصر کوهساری
معاون امور بندری سازمان بنادر:

بهترین زمان برای ماندگاری کالا در بنادر ۳۰ تا ۴۵ روز است

معاون امور بندری سازمان بنادر، بازه زمانی ۳۰ تا ۴۵ روز را بهترین مدت زمان برای ماندگاری کالا در بنادر عنوان کرد.

معاون امور بندری سازمان بنادر، بازه زمانی ۳۰ تا ۴۵ روز را بهترین مدت زمان برای ماندگاری کالا در بنادر عنوان کرد.

 

*** باید به مقوله ماندگاری کالا توجه جدی داشته باشیم

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، فرهاد منتصر کوهساری در رابطه با مقوله دپو یا ماندگاری کالا در بنادر کشور، اظهار داشت:

اگر بتوانیم مدت ماندگاری کالا در بنادر را طی یک بازه زمانی ۳۰ تا ۴۵ روزه در بنادر ایران مدیریت و شرایط را برای چرخش کالا فراهم کنیم، این مسئله می‌تواند خیلی تأثیر مثبتی بر روند فعالیت‌ها داشته باشد.

 

وی در ادامه افزود:

هرچه ماندگاری کالا کاهش یابد و به میزان منطقی و استاندارد برسد منافع مردم، سازمان بنادر، بخش خصوصی اعم از واردکنندگان و صادرکنندگان و نیز سرمایه‌گذاران حفظ می‌شود.

 

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی با تاکید بر این که باید به مقوله ماندگاری کالا توجه جدی داشته باشیم، بیان کرد:

یا کالا مورد نیاز کشور است یا نیست، اگر این نیاز وجود دارد چرا باید در بنادر کشور یا کشتی‌ها دچار ماندگاری شود؟

بنابراین باید سریعاً تخلیه و مسائل مالی آن حل و ترخیص شود و در اسرع وقت به کف بازار برسد و مصرف کننده بتواند از آن استفاده کند.

اگر کالا در بنادر کشور ماندگار شود و کیفیت آن کاهش یابد، از نظر تنظیم بازار از کنترل خارج می‌شود و چه واردکننده و چه مصرف کننده از این مسئله متضرر خواهند شد.

 

 

اخبار مهم صنایع:

مشکلات انبوه‌سازان با ظرفیت‌ قانونی سازمان ملی زمین و مسکن حل می‌شود

بصیرت و صبر دو عنصر مهم برای مواجهه با دشمن است

ممنوعیت صادرات سیب و پرتقال تا اطلاع ثانوی

 

 

*** سازمان بنادر و دریانوردی هیچ نقشی در خروج کالا ندارد

 

وی با بیان این که سازمان بنادر و دریانوردی صرفاً در نقش انباردار است و مدیریت تخلیه و نگهداری کالا در بنادر کشور را بر عهده دارد، تاکید کرد:

این سازمان هیچ نقشی در خروج کالا ندارد و اگر صاحب کالایی ترخیص سریع را در دستور کار قرار دهد سازمان بنادر مدیریت کرده و بلافاصله بارگیری را مدنظر قرار می‌دهد و مدیریت می‌کند که کالا از بنادر خارج شود.

 

کوهساری با اشاره به این که گام اول مربوط به صاحب کالا است و منابع مالی که باید به فروشنده کالا پرداخت کند و پس از آن فرایند ترخیص را انجام دهد، بیان کرد:

پس از آن نیز سازمان بنادر کالا را بسته به نوع آن سریعاً بارگیری کرده تا از بنادر خارج شود.

 

*** اعمال تعرفه‌های پلکانی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون امور بندری سازمان بنادر در پایان پیرامون این که بهترین سیاست برای خروج هرچه سریع‌تر کالا از بنادر چیست، اظهار کرد:

بهترین سیاست این است که تعرفه‌های خدمات امور بندری منطقی باشند و پلکانی مدنظر قرار گیرند تا نگهداری کالا در بنادر کشور توجیه اقتصادی نداشته باشد و سریعاً خروج کالا انجام شود.

اگر نرخ تعرفه‌ها پایین باشد، برای صاحب کالا توجیه دارد که کالا را در بنادر نگه دارد، بنابراین زمان ۳۰ تا ۴۵ روزه بهترین مدت زمان ماندگاری کالا در بنادر است و پس از ان کالا با توجه به نوع محموله خارج شود و اگر این اتفاق صورت نگیرد باید سیاست‌های تنبیهی در قالب تعرفه‌های پلکانی اعمال شود و نگهداری کالا غیر اقتصادی شده و سریع‌تر از بنادر خارج شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول