کد خبر:269248
پ
مهرداد مرادمند
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان:

با انتقال آب خلیج فارس به اصفهان باید برداشت صنایع از زاینده رود به حداقل برسد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان معتقد است، با انتقال آب خلیج فارس به اصفهان باید برداشت صنایع از زاینده رود به حداقل برسد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان معتقد است، با انتقال آب خلیج فارس به اصفهان باید برداشت صنایع از زاینده رود به حداقل برسد.

 

*** باید برداشت صنایع از زاینده رود به حداقل برسد

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مهرداد مرادمند با اشاره به آغاز عملیات اجرایی طرح انتقال آب خلیج فارس به اصفهان، اظهار داشت:

اجرای این پروژه می‌تواند به منابع آبی پایدار صنایع بیانجامد و تاثیر غیر مستقیم بر بخش کشاورزی دارد.

امیدواریم با بهره‌برداری از این پروژه برداشت صنایع از حوضه زاینده رود به حداقل برسد و معادل این آب به بخش کشاورزی تخصیص یابد.

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان در پایان، تصریح کرد:

طرح انتقال آب خلیج فارس به اصفهان صرفا با اهداف صنعتی و معدنی دنبال می شود و با تامین آب پایدار صنایع از این طرح می‌توان به بخشی از نیاز کشاورزی پاسخ داد.

از ابتدای سال زراعی جاری آبی به بخش کشاورزی تخصیص پیدا نکرده است و امیدواریم با بارش‌های مطلوب پس از عید آب کشاورزی تامین شود.

 

*** شروع عمیات اجرایی طرح انتقال آب خلیج فارس و دریای عمان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، گفتنی است با راهبری وزارت صنعت و سرمایه‌گذاری شرکت های بزرگ معدنی از جمله فولاد مبارکه یکشنبه این هفته عملیات اجرایی آیین بهره برداری و شروع عمیات اجرایی طرح انتقال آب خلیج فارس و دریای عمان به استانهای شرقی و مرکزی کشور توسط رییس جمهور آغاز خواهد شد.

این ابَرپروژه، با بهره مندی از توان متخصصان داخلی و همچنین ظرفیت‌های بخش خصوصی توانمند، در زمان تحریم به اجرا خواهد درآمد و این موضوع باعث شده تا از آن به عنوان یکی بزرگترین پروژه‌های بعد از انقلاب اسلامی نام برده شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × دو =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول