کد خبر:268878
پ
زرندی
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت:

اجرای طرح اقتصاد مقاومتی با شرکت‌های برتر توسط وزارت صنعت

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت از اجرای طرح اقتصاد مقاومتی با شرکت‌های برتر توسط وزارت صنعت خبر داد.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت از اجرای طرح اقتصاد مقاومتی با شرکت‌های برتر توسط وزارت صنعت خبر داد.

 

*** اجرای طرح اقتصاد مقاومتی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سعید زرندی با بیان این که روند تشکیل سرمایه در کشور کاهشی بوده و به همین دلیل دغدغه‌ای برای آینده وضعیت سرمایه‌گذاری در بخش تولید وجود دارد، اظهار داشت:

وزارت صنعت در گام نخست تعیین صنایع پیشران، تشکیل شرکت‌های سهامی عام پروژه، بهره‌گیری از ظرفیت‌های بازار سرمایه و غیره برای هدایت سرمایه‌ها به ‌سوی تولید را از سال ۹۸ پیگیری و در دستور کار خود قرار داد.

 

وی ‌در ادامه افزود:

بر اساس گام دوم، توسعه سرمایه‌گذاری با طرحی با عنوان (اقتصاد مقاومتی با شرکت‌های برتر) و به عبارت بهتر، ورود بزرگان به بخش سرمایه‌گذاری وارد مرحله اجرا شده است.

توسعه اقتصادی کشور با توجه به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، مستلزم افزایش سرمایه‌گذاری‌‌های مولد بر مبنای مزیت‌های رقابتی و تکمیل زنجیره ارزش است و با توجه به توان فنی، مالی و سوابق اجرایی موثر شرکت‌های بزرگ و موفق در عرصه تولید و صادرات، نقش‌آفرینی آن‌ها در این موضوع حائز اهمیت ویژه است.

 

 

اخبار مهم صنایع:

مشکلات انبوه‌سازان با ظرفیت‌ قانونی سازمان ملی زمین و مسکن حل می‌شود

بصیرت و صبر دو عنصر مهم برای مواجهه با دشمن است

ممنوعیت صادرات سیب و پرتقال تا اطلاع ثانوی

 

 

*** شناسایی ۱۰۰ شرکت برتر

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون طرح و برنامه وزارت صنعت در پایان با بیان این که شرکت‌های برتر با توجه به توان فنی، مالی و سوابق اجرایی در عرصه تولید و صادرات، ایجاد اشتغال و ارزش افزوده رتبه‌بندی شده و ۱۰۰ شرکت اصلی شناسایی شده‌اند، اظهار داشت:

این رتبه‌بندی از بین بنگاه‌های صنعتی و معدنی در کشور انجام شد و در نهایت ۱۰۰ شرکت برتر برای اجرای پروژه‌های مهم شناسایی و انتخاب شدند که از این تعداد ۳۹ شرکت در بخش پتروشیمی و شیمیایی، ۲۱ شرکت در حوزه غیرفلزی، ۲۰ بنگاه در حوزه معدن و ۲۰ بنگاه نیز در بخش ماشین‌سازی فعالیت دارند.

بر این اساس برای هرکدام از این شرکت‌ها، پروژه‌هایی به طور مشخص تعریف شده است.

برای هرکدام از این شرکت‌ها تفاهم‌نامه‌ای جداگانه به امضا خواهد رسید و وزارت صنعت تعهداتی برای این اجرای این سرمایه‌گذاری برای شرکت‌ها خواهد داشت.

این تفاهم‌نامه برای ایجاد اعتماد بیشتر به سرمایه‌گذار، به امضای مسوولان ارشد وزارتخانه، مسوولان استانی، قوه قضاییه و مجلس شورای اسلامی خواهد رسید.

نخستین تفاهم‌نامه، این هفته بین پنج سرمایه‌گذار در بخش صنعت و معدن به امضاء خواهد رسید.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 11 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول