کد خبر:268811
پ
مدیر انرژی و سیالات شرکت فولاد مبارکه:

طرح انتقال آب خلیج فارس به اصفهان در تامین آب پایدار صنایع بسیار موثر است

مدیر انرژی و سیالات شرکت فولاد مبارکه معتقد است، طرح انتقال آب خلیج فارس به اصفهان می‌تواند در تامین آب پایدار صنایع به ویژه شرکت فولاد مبارکه موثر باشد.

مدیر انرژی و سیالات شرکت فولاد مبارکه معتقد است، طرح انتقال آب خلیج فارس به اصفهان می‌تواند در تامین آب پایدار صنایع به ویژه شرکت فولاد مبارکه موثر باشد.

 

*** شروع عملیات اجرایی طرح انتقال آب خلیج فارس و دریای عمان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سید امیر طباطبائیان با اشاره به شروع عملیات اجرایی طرح انتقال آب خلیج فارس و دریای عمان به به استان‌های شرقی و مرکزی کشور، اظهار داشت:

خشکسالی‌های دهه‌های اخیر در فلات مرکزی و محدودیت منابع آبی و همچنین بارگذاری‌های موجود بر حوضه زاینده رود به همراه افزایش جمعیت مشکلات عدیده‌ای برای این حوضه آبریز حاصل کرده است.

اخیراً با حضور شهرداری‌ها، صنایع و برخی دستگاه‌ها کنسرسیوم طرح انتقال آب خلیج فارس به استان اصفهان تشکیل شده است که شرکت فولاد مبارکه هم به عنوان مهمترین واحد صنعتی کشور سهامدار این طرح است.

 

مدیر انرژی و سیالات شرکت فولاد مبارکه در ادامه، تصریح کرد:

طرح مذکور منجر به تامین آب پایدار صنایع می شود و با شیرین‌سازی و انتقال آب به بخش‌های مرکزی ایران می توان به نیاز آبی صنایع پاسخ داد، البته طرح انتقال آب خلیج فارس به اصفهان هزینه‌های هنگفتی دارد که بر ارزش واقعی کالای آب صحه می‎‌گذارد.

 

*** فولاد مبارکه با ایفای مسئولیت اجتماعی خود به توسعه استان و کشور یاری می‌رساند 

 

طباطبائیان به چشم انداز و برنامه استراتژی شرکت فولاد مبارکه اشاره کرد و افزود:

شرکت فولاد مبارکه در راستای شهروند-شرکتی همواره کوشیده تا با ایفای مسئولیت اجتماعی به توسعه استان و کشور یاری برساند.

 

*** کاهش مصرف آب شرکت فولاد مبارکه

 

وی با اشاره به سال ۹۳ که برداشت شرکت فولاد مبارکه از زاینده رود به ۳۰ میلیون مترمکعب رسیده بود، گفت:

با تدابیر اندیشیده شده در سال‌های اخیر مصرف آب شرکت فولاد مبارکه به کمتر از ۲۰ میلیون مترمکعب در سال کاهش یافته است.

در سال‌های اخیر، ۳۵ درصد از مصرف آب برداشتی شرکت فولاد مبارکه از حوضه زاینده رود کاهش یافته است و با انتقال آب از خلیج فارس برداشت آب‎‌های سطحی توسط این شرکت هم روند نزولی به خود می‌گیرد.

شرکت فولاد مبارکه در پروژه‌های آبی استان اصفهان اقدامات مهمی انجام داده است که می توان به تامین مالی تونل و سد کوهرنگ۳ و تامین ورق‌‍های مورد نیاز طرح سامانه دوم آبرسانی اصفهان بزرگ اشاره کرد.

 

مدیر انرژی و سیالات شرکت فولاد مبارکه در پایان به سرمایه گذاری ۸۰۰ میلیارد تومانی شرکت فولاد مبارکه در انتقال پساب شهری و تصفیه پساب صنعتی هم اشاره کرد و گفت:

انتظار می رود در بخش کشاورزی هم که ۹۰ درصد آب استان را در برمی‌گیرد با سرمایه‌گذاری لازم در توسعه کشت‌های گلخانه‌ای و اصلاح الگوی کشت کوشید تا بتوان وضعیت ناپایدار حوضه زاینده رود را ساماندهی کرد.

 

*** شروع عمیات اجرایی طرح انتقال آب خلیج فارس و دریای عمان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، شایان ذکر است با راهبری وزارت صنعت و سرمایه‌گذاری شرکت‌های بزرگ معدنی از جمله فولاد مبارکه ۲۴ اسفندماه عملیات اجرایی آیین بهره برداری و شروع عملیات اجرایی طرح انتقال آب خلیج فارس و دریای عمان به استان‌های شرقی و مرکزی کشور توسط رییس جمهور آغاز خواهد شد.

این ابَرپروژه، با بهره مندی از توان متخصصان داخلی و همچنین ظرفیت‌های بخش خصوصی توانمند، در زمان تحریم به اجرا خواهد درآمد و این موضوع باعث شده تا از آن به عنوان یکی بزرگترین پروژه های بعد از انقلاب اسلامی نام برده شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 3 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول