کد خبر:268783
پ
مهدی طغیانی
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس:

سهم برداشت صنایع استان اصفهان از زاینده رود ناچیز است

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس معتقد است، سهم برداشت صنایع استان اصفهان از رودخانه زاینده رود بین ۵۵ تا ۶۰ میلیون مترمکعب است که در مقایسه با سایر بخش‌ها ناچیز است.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس معتقد است، سهم برداشت صنایع استان اصفهان از رودخانه زاینده رود بین ۵۵ تا ۶۰ میلیون مترمکعب است که در مقایسه با سایر بخش‌ها ناچیز است.

 

*** سهم برداشت صنایع استان اصفهان از رودخانه زاینده رود 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مهدی طغیانی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی طرح انتقال آب خلیج فارس به اصفهان، اظهار داشت:

سهم برداشت صنایع استان اصفهان از رودخانه زاینده رود بین ۵۵ تا ۶۰ میلیون متر مکعب است که در مقایسه با سایر بخش‌ها ناچیز است.

اگر صنایع بتوانند همین سهم ناچیز را از آبهای انتقال یافته خارج از حوضه زاینده رود تامین کنند به پایداری حوضه زاینده رود کمک می‌شود.

 

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در پایان مطالبه استان اصفهان احیاء زاینده رود است، عنوان کرد:

با آغاز عملیات اجرایی طرح انتقال آب خلیج فارس به اصفهان مشکل زاینده رود حل نمی‌شود، زیرا سهم برداشت آب از زاینده رود کم است و نباید اجازه داد با عملیاتی شدن این طرح احیاء زاینده رود به حاشیه برود.

باید به برداشت‌های غیرمجاز در بالادست و بارگذاری‌های مجاز و رسمی خارج از تابلوی منابع و مصارف و مصوبات شورای عالی آب در بالادست پایان داد.

 

*** آغاز عملیات اجرایی طرح انتقال آب خلیج فارس و دریای عمان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع،  شایان ذکر است با راهبری وزارت صنعت و سرمایه‌گذاری شرکت‌های بزرگ معدنی از جمله فولاد مبارکه ۲۴ اسفندماه عملیات اجرایی آیین بهره‌برداری و شروع عملیات اجرایی طرح انتقال آب خلیج فارس و دریای عمان به استان‌های شرقی و مرکزی کشور توسط رییس جمهور آغاز خواهد شد.

این ابرپروژه، با بهره‌مندی از توان متخصصان داخلی و همچنین ظرفیت‌های بخش خصوصی توانمند، در زمان تحریم به اجرا خواهد درآمد و این موضوع باعث شده تا از آن به عنوان یکی بزرگترین پروژه‌های بعد از انقلاب اسلامی نام برده شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 1 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول