کد خبر:268711
پ
مدیرکل مرکز واردات و امور مناطق آزاد:

جزئیات ثبت سفارش موتور سیکلت‌های بالاتر از ۲۵۰۰ سی سی/ ترخیص فقط با تاییدیه شورای امنیت کشور

مدیرکل مرکز واردات و امور مناطق آزاد در بخشنامه‌ای، جزئیات ثبت سفارش و ترخیص موتور سیکلت با حجم بالاتر از ۲۵۰۰ سی سی را ابلاغ کرد.

مدیرکل مرکز واردات و امور مناطق آزاد در بخشنامه‌ای، جزئیات ثبت سفارش و ترخیص موتور سیکلت با حجم بالاتر از ۲۵۰۰ سی سی را ابلاغ کرد.

 

*** ابلاغ جزئیات ثبت سفارش موتور سیکلت‌های بالاتر از ۲۵۰۰ سی سی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع،  علی وکیلی در بخشنامه‌ای به مدیران کل و مدیران کلیه گمرکات اجرایی کشور اعلام کرد:

پیرو بخشنامه‌های شماره ۱۵۷۹۳۶/۹۰/۲۶۲ مورخ ۸/۸/۹۰ و ۱۲۴۳۶۱/۹۴/۲۲۱ مورخ ۴/۷/۹۴ و ۴۱۵۷۶۱۰/۲۸۱ مورخ ۳۰/۹/۹۷ بپیوست تصویر نامه شماره ۸۹۳۲۹۷/۰۶ مورخ ۶/۱۲/۹۹ دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت در خصوص ثبت سفارش و ترخیص موتورسیکلت با حجم موتور بیش از ۲۵۰ سی سی و قطعات منفصله آن ارسال می‌گردد.

 

مدیرکل مرکز واردات و امور مناطق آزاد در پایان این بخشنامه، آورده است:

با عنایت به مفاد و مندرجات و منضمات نامه شماره فوق الاشاره، ثبت سفارش و ترخیص موتورسیکلت با حجم موتور فوق الذکر و قطعات آن مستلزم اخذ مجوز فنی دفتر صنایع حمل و نقل وزارت یاد شده، و همچنین تاییدیه مکتوب شورای امینت کشور می باشد.

خواهشمند است دستور فرمایید ضمن ملحوظ نظر قرار دادن مراتب فوق، با رعایت سایر مقررات اقدام نمایند.

 

 

اخبار مهم صنایع:

مشکلات انبوه‌سازان با ظرفیت‌ قانونی سازمان ملی زمین و مسکن حل می‌شود

بصیرت و صبر دو عنصر مهم برای مواجهه با دشمن است

ممنوعیت صادرات سیب و پرتقال تا اطلاع ثانوی

 

 

*** ترخیص فقط با تاییدیه شورای امنیت کشور

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، گفتنی است، مدیر کل دفتر مقررات صادرات و واردات در مکاتبه در خصوص مجوز لازم برای ثبت سفارش و ترخیص با مدیر کل محترم مرکز واردات و امور مناطق ویژه گمرک جمهوری اسلامی ایران و سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت ۳۱ استان و جنوب استان کرمان اعلام کرد، عطف به تصمیمات اتخاذ شده با حضور نمایندگان دستگاه‌های انتظامی، امنیتی که در ضمیمه نامه شماره ۶۰/۲۸۹۲۵۶ مورخ ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ مدیر کل محترم دفتر صنایع حمل و نقل به دفتر مقررات صادرات و واردات منعکس شده، ثبت سفارش و ترخیص موتور سیکلت‌های دارای حجم موتور بالاتر از ۲۵۰ سیسی و قطعات منفصله تشکیل دهنده اینگونه موتور سیکلت‌ها، مستلزم اخذ مجوز فنی دفتر صنایع حمل و نقل وزارت صمت و دریافت تاییده به مکتوب شورای امنیت کشور است.

بدیهی است طبق مندرجات صورتجلسه صدرالاشاره، دفتر صنایع حمل و نقل، صرفا پس از دریافت تاییدیه مکتوب شورای امنیت کشور، مجاز به تایید مجوز فنی مزبور می‌باشد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 9 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول