کد خبر:268790
پ
حسینعلی-حاجی-دلیگانی
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی:

انتقال آب خلیج فارس به اصفهان منجر به پایداری زاینده رود و تقویت آبخوان‌ها می‌شود

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، معتقد است آغاز عملیات اجرایی طرح انتقال آب خلیج فارس به اصفهان می‌تواند علاوه بر تقویت آبخوان‌ها به پایداری زاینده رود منجر شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، معتقد است آغاز عملیات اجرایی طرح انتقال آب خلیج فارس به اصفهان می‌تواند علاوه بر تقویت آبخوان‌ها به پایداری زاینده رود منجر شود.

 

*** پایداری زاینده رود و تقویت آبخوان‌ها با انتقال آب خلیج فارس به اصفهان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، حسینعلی حاجی دلیگانی با اشاره به شروع عملیات اجرایی طرح انتقال آب خلیج فارس به اصفهان، اظهار داشت:

لازم بود برای تامین آب در مناطق مرکزی کشور به ویژه اصفهان تدابیری اندیشیده شود که یکی از این تدابیر انتقال آب خلیج فارس به اصفهان است.

طرح انتقال آب از خلیج فارس و دریای عمان به فلات مرکزی ایران سالها است مورد مطالعه و بررسی قرار گرفته است و جای خرسندی دارد که به مرحله عملیاتی نزدیک شده است.

 

وی در ادامه، تصریح کرد:

اگرچه هزینه آب در طرح مذکور نسبتا بالاست اما صنایع بزرگی مثل فولاد مبارکه، ذوب آهن و پالایشگاه اصفهان می توانند هزینه آن را تامین کنند تا به پایداری زاینده رود کمک شود.

مهم این است که طرح انتقال آب خلیج فارس به فلات مرکزی شروع می شود و اینکه در چه مدت زمانی به بهره‌برداری برسد در درجات بعدی قرار دارد، با پیگیری‌ها این طرح زود به بهره‌برداری می‌رسد.

 

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در پایان به پدیده فرونشست زمین به ویژه در دشت برخوار به علت تخلیه آبخوان‌ها هم اشاره کرد و اظهار کرد:

اهمیت موضوع انتقال آب خلیج فارس می‌تواند به کاهش فرونشست زمین بیانجامد و به تقویت آبخوان‌ها منجر شود.

 

*** شروع عملیات اجرایی طرح انتقال آب خلیج فارس و دریای عمان


به گزارش خبرگزاری صنایع، شایان ذکر است با راهبری وزارت صنعت و سرمایه‌گذاری شرکت‌های بزرگ معدنی از جمله فولاد مبارکه ۲۴ اسفندماه عملیات اجرایی آیین بهره‌‍برداری و شروع عملیات اجرایی طرح انتقال آب خلیج فارس و دریای عمان به استان‌های شرقی و مرکزی کشور توسط رییس جمهور آغاز خواهد شد.

این ابرپروژه، با بهره مندی از توان متخصصان داخلی و همچنین ظرفیت‌های بخش خصوصی توانمند، در زمان تحریم به اجرا خواهد درآمد و این موضوع باعث شده تا از آن به عنوان یکی بزرگترین پروژه های بعد از انقلاب اسلامی نام برده شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × سه =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول