کد خبر:268622
پ
روحانی
رئیس جمهور:

توزیع ۳ نوع واکسن داخلی در سال ۱۴۰۰/ بهره‌برداری از طرح‌های ملی بنیاد شهید

رئیس‌ جمهور در مراسم گرامیداشت روز شهید و بهره‌برداری از طرح‌های ملی بنیاد شهید، از توزیع ۳ نوع واکسن داخلی در سال ۱۴۰۰ خبر داد.

رئیس‌ جمهور در مراسم گرامیداشت روز شهید و بهره‌برداری از طرح‌های ملی بنیاد شهید، از توزیع ۳ نوع واکسن داخلی در سال ۱۴۰۰ خبر داد.

 

*** گرامیداشت روز شهید و بهره‌برداری از طرح‌های ملی بنیاد شهید

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، حسن روحانی در مراسم گرامیداشت روز شهید و بهره‌برداری از طرح‌های ملی بنیاد شهید، اظهار داشت:

روز بسیار پربرکت و مبارکی است و بهترین و پربرکت‌ترین و بالاترین، روزی که بزرگترین انسان تاریخ امروز بر قلب مبارکش وحی نازل شد.

وحی‌ای که موجب نجات جامعه دیروز،‌ امروز و فردا تا روز قیامت خواهد بود.

 

وی در ادامه افزود:

در روز بعثت نبی اکرم (ص) یک بار مسئولیت سنگینی روی دوش ما قرار می‌گیرد.

پیامبر (ص) مشعل فروزنده هدایت را بر دوش گرفت.

پیغمبر (ص) پرچم هدایت را با زور و سیطره نخواست که بر مردم آن زمان تحمیل کند.

قرآن هم می‌فرماید تو حق سیطره بر مردم نداری و فقط تذکر دهنده هستی و واقعیت‌های وحی را بر مردم باید بیان کنی.

 

روحانی با بیان این که پیامبر (ص)‌ طبق این آیه داعی بود و دعوت می‌کرد و فرامی‌خواند تا مردم با آزادی و اراده و اختیار و انتخاب دین مبین اسلام برای هدایت را انتخاب کنند، گفت:

همه ارزش‌های ما در سایه انتخاب است.

اگر ما انتخابگر خوبی باشیم سعادت دنیا و آخرت ما تأمین می‌شود.

دین و راه ما انتخاب است همچنین اخلاق و نوع حکومت ما انتخاب است، لذا همه چیز بر مبنای انتخاب جامعه و امت اسلامی است.

 

رئیس جمهور در ادامه افزود:

امروز هم ما باید کاری کنیم که این مشعل را بر دوش بگیریم.

این که پیامبر (ص) داعی بود و مردم را فرامی‌خواند هم با بیان خود هم با حکمت، پند و موعظه خود و هم با اخلاق زیبا و کریمه‌اش همه را جذب می‌کرد.

 

وی با بیاناین که ما مسلمانان و ایرانیان که افتخار داریم پیرو پیامبر (ص) هستیم، با رفتار،‌ اخلاق و درست حرکت کردنمان باید جاذبه دعوت داشته باشیم، تصریح کرد:

ایران الگو، دنیای اسلام الگو که اخلاق، توسعه، برادری و رفتارشان مبارزه با دروغ، تقلب، هتاکی و هتک حرمت‌ها و انواع تعدی‌ها و تجاوزها است چنین اخلاقی است که می‌تواند همه دنیا را دعوت به اسلام و راه حق کند.

 

رئیس هیئت دولت در ادامه افزود:

ایثارگران ما در دوران هشت سال دفاع مقدس با فداکاری خود برای همه جهانیان الگو شدند.

امروز هر کس در تاریخ ایران نگاه می‌کند می‌بینند که قله ایثار قله بلندتری است.

‌ایثارگران ما در دوران دفاع مقدس و روزهای بسیار سخت و تنهایی که ایران مظلوم تنها در کنار راهبری چون امام حکیم و بزرگوار بود و از طرفی هم مبارزین با حمایت تمام قدرتهای عالم با جنگ ‌افزارهای متعدد مقابل ما بودند، روی پای خود ایستادند و فرزندان و جوانان دلاور ما و بسیجیان و سپاه و ارتش ما به میدان جنگ و جهاد شتافتند.

 

*** جنگ و فشار حداکثری دولت آمریکا منجر به شکست شده

 

رئیس ‌جمهور با اشاره به حماسه‌آفرینی‌های دوران دفاع مقدس، خاطرنشان کرد:

امروز ملت ایران حماسه جدیدی آفریده است.

آن روز (دفاع مقدس) دوران ایثار و فداکاری بود و امروز در سه سال اخیر در جنگ اقتصادی دشمن ملت ما با ایستادگی، مقاومت، حماسه افتخارآفرین جدیدی به وجود آوردند.

 

وی در ادامه افزود:

ابرقدرت دنیا که ظالم‌ترین حکومت مربوط به چهار سال گذشته و حکومت قبلی آمریکا بود که خبیث‌ترین حکومت شناخته می‌شود همه تلاش خود را انجام داد تا ملت ایران را در برابر اراده ننگین خودشان وادار به تواضع کنند اما در این جنگ اراده‌ها ملت ما پیروز شد.

ملت ما کاری کرد که امروز حاکمان جدیدی که در کاخ سفید آمدند به طور مداوم اعلام می‌کنند آن جنگ و فشار حداکثری دولت آمریکا منجر به شکست شده است.

معنی دیگر آن این است که ملت ایران به پیروزی بلند و بزرگ دست یافته است.

 

رئیس ‌جمهور با اشاره به ایستادگی در برابر ظلم و تجاوز، تصریح کرد:

این حماسه دعوت همه آزادیخواهان و همه جهانیان است که در برابر تجاوز و ظلم بایستید چرا که خداوند پیروزی را نصیب شما می‌کند البته مردم ما رنج فراوانی در این سه سال کشیدند و روزهای بسیار سخت مخصوصا از لحاظ اقتصادی کشیدند اما از لحاظ سیاسی، اخلاقی و حقوقی پیروزی‌های بزرگ و درخشانی به دست آوردند.

 

روحانی در ادامه افزود:

دشمنان می‌خواستند کاری کنند که این نظام فرو بریزد اما در این سه سال مردم ما رنج را تحمل کردند اما نظام امروز اقتدار بیشتری از سه سال قبل دارد آن هم در سایه فداکاری این ملت مقاوم و بزرگ این سرزمین.

 

 

اخبار مهم صنایع:

افتتاح ۱۴ هزار میلیارد تومان طرح‌ آب و برق در هفته آینده

جانمایی پروژه فولاد ۱۰ میلیون تنی چابهار مشخص شد

ثبت رکوردی جدید در حوزه صنایع معدنی

 

 

*** پرداخت ۱۳ هزار میلیارد تومان بدهی به خانواده شهدا

 

رئیس هیئت دولت با بیان این که در سال جاری روز بعثت نبی مکرم اسلام در همسایگی روز بزرگداشت شهید و شهدا است، اظهار داشت:

امروز روز بعثت است و فردا روز بزرگداشت شهدای همان روزی که امام راحل در سال ۵۸ فرمان تأسیس بنیاد شهید را داده‌اند و این بنیاد در طول این مدت خدمات بسیار زیادی را به این خانواده‌های عزیز انجام داده است.

 

وی در ادامه افزود:

خانواده‌های شهدا به قدری گران‌قدر و بلندمرتبه هستند که خدمات دولت هر چه هم باشد بسیار کوچک در برابر ایثار و فداکاری که آن‌ها انجام داده‌اند.

بنده می‌خواهم به عنوان یک افتخار برای دولت یازدهم و دوازدهم عرض کنم که وقتی ما دولت یازدهم را شروع کردیم در روزهای ابتدایی، اولین گزارشی که مرحوم حجت‌ الاسلام شهیدی به بنده داد بدهکاری فراوان دولت نسبت به خانواده‌های شهدا بود و ما بدهکار آن‌ها بودیم،‌ لذا بنده در همان یک سال و نیم اول بیش از ۵ هزار میلیارد تومان بدهکاری‌های قبلی را پرداخت کردیم.

البته این مطالبه مربوط به سال‌های ۹۰ و ۹۱ نبود بلکه مربوط به سال‌ها قبل‌تر از آن بود و معوقات بسیاری زیادی در این رابطه وجود داشت که این معوقات پرداخت شد، البته در این سال‌ها که ما بودیم معوقه پیدا کردیم و در سال‌های بعد پرداخت کردیم.

 

رئیس جمهور در خصوص پرداخت بدهی‌های دولت به خانوانده شهدا، تصریح کرد:

در مجموع ما ۱۳ هزار میلیارد تومان بدهی به خانواده شهدا و ایثارگران را تا به امروز پرداخت کردیم که ۷ هزار و ۶۴۰ میلیارد تومان در سال ۹۹ پرداخت شد یعنی به خاطر این که بتوانیم مطالباتی که ایثارگران از ما داشتند را انجام دهیم.

 

رئیس هیئت دولت در ادامه افزود:

بنده همان روزی که دستور دادم ۱۲ هزار نفر از خانواده شهدا و جانبازان بالای ۷۰ درصد استخدام شوند روز بسیار شیرینی برای من بود که قدمی برای خانواده شهدا و ایثارگران و جانبازان برداشتیم.

امیدواریم در سال آینده ما کار استخدامی ۱۶ هزار جوان برومند بسیار عزیز از خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران که در میان آن‌ها نخبگان و دانشمندان بسیاری هم وجود دارد را استخدام کنیم.

 

وی با اشاره به حضور تعدادی از اعضا خانواده شهدا در دولت، خاطرنشان کرد:

در دولت ما هم تعدادی از خانواده شهدا هستند که در این دولت مشغول به فعالیت هستند و جزو افتخارات ما است، لذا هر قدمی که ما برداریم، این قدم کوچک برای ما افتخار است.

 

*** ۲۵ هزار زمین برای ۲۵ هزار واحد مسکونی در اختیار بنیاد شهید

 

رئیس‌ جمهور با اشاره به موضوع مسکن خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان، تصریح کرد:

یکی از دغدغه‌هایی که داشتیم درباره مسکن خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان است که به عده‌ای از آن‌ها قبلا مسکن داده شده بود اما برخی هم مسکن نگرفته بودند و برخی هم با وجود دریافت مسکن اما با مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کردند، لذا لازم بود مسئله مسکن حل شود.

 

روحانی در ادامه افزود:

این که امروز افتخار می‌کنیم ۲۵ هزار زمین برای ۲۵ هزار واحد مسکونی در اختیار بنیاد شهید قرار گرفته قدم بسیار مهمی است و برخی طرح‌ها امروز افتتاح شد.

 

*** در سال ۱۴۰۰ سه نوع واکسن داخلی خواهیم داشت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس‌ جمهور در پایان با بیان این که در این ایام انصافا کادر درمان کار بزرگی کردند و ما در دنیا سرافکنده نیستیم، اظهار داشت:

ما برای مبارزه با بیماری کرونا علی‌رغم تحریم و فشار و این که همه چیز را بر روی ما بستند، اما خوشبختانه سربلند هستیم.

ما امروز تمام امکانات پزشکی مورد نیاز برای مبارزه و مقابله با کرونا و کلیه تجهیزات مربوط به آی‌ سی ‌یو و کلیه داروهای مورد نیاز را تأمین کردیم و حتی در برخی زمینه‌ها ما قدرت صادرات نیز داریم و این کار بزرگ ملت ایران است که چنین کار بزرگی انجام شد.

دولت هم علی‌رغم همه فشارها بودجه لازم را تأمین کرد و هر چه بدهکاری هم مربوط به گذشته بود را پرداخت کرد و همه توان خود را به کار گرفت.

دولت تمام توان خود را به کار گرفته است اما در عین حال کار پرستاران و کادر درمان و پزشکان در بخش سلامت کار بسیار بزرگی است یعنی این‌ها در صحنه فداکاری هستند و امیدواریم با این واکسن‌هایی که رسیده اولویت اول با کادر درمان باشد و آن‌ها استفاده کنند چرا که کارشان بسیار سخت بوده و در وسط میدان مبارزه با کرونا هستند.

ما حتما در سال ۱۴۰۰ سه نوع واکسن داخلی خواهیم داشت که در اختیار مردم قرار خواهیم داد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 10 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول