کد خبر:268679
پ
رئیس-کل-بانک-مرکزی
رئیس بانک مرکزی در واکنش به ادعاهای وزیر خارجه آمریکا:

تامین ارز کشور بدون توجه به منابع مسدود شده خارجی

رئیس بانک مرکزی در واکنش به ادعاهای وزیر خارجه آمریکا از تامین نیازهای ارزی کشور، بدون توجه به منابع مسدود شده خود در کره جنوبی و سایر کشورها خبر داد.

رئیس بانک مرکزی در واکنش به ادعاهای وزیر خارجه آمریکا از تامین نیازهای ارزی کشور، بدون توجه به منابع مسدود شده خود در کره جنوبی و سایر کشورها خبر داد.

 

*** دولت کره اراده مستقلی برای حل مشکل منابع ارزی ایران ندارد

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، عبدالناصر همتی در یادداشتی در صفحه شخصی خود در واکنش به ادعاهای وزیر خارجه آمریکا، نوشت:

امروز در خبرها آمده بود که وزیر خارجه آمریکا گفته است تا ایران به توافق هسته‌ای بازنگردد، منابع ایران در کره را آزاد نمی‌کنیم، در این خصوص چند نکته قابل ذکر است.

از ابتدا هم مشخص بود دولت کره اراده مستقلی برای حل مشکل منابع ارزی ایران ندارد.

درخواست مذاکره از طرف سفیر کره و توافق برای پرداخت منابع ایران هم توسط خود کره‌ای‌ها انجام شد و من در جلسه از این‌که اجازه لازم را از آمریکایی‌ها گرفته‌اند یا نه از وی سؤال کردم.

 

وی در ادامه این یادداشت آورده است:

بانک مرکزی برنامه خود را برای تامین نیازهای ارزی کشور، بدون توجه به منابع مسدود شده خود در کره جنوبی و سایر کشورها تنظیم کرده است.

بر این اساس، تامین ارز کالاهای اساسی، دارو و تجهیزات پزشکی توسط منابع در جریان بانک‌ مرکزی و تامین ارز سایر کالاهای ضروری و نیز مواد اولیه واحدهای تولیدی از طریق منابع صادرات غیرنفتی در سامانه نیما و نیز واردات در مقابل صادرات به صورت روان در جریان است.

 

 

اخبار مهم صنایع:

افتتاح ۱۴ هزار میلیارد تومان طرح‌ آب و برق در هفته آینده

جانمایی پروژه فولاد ۱۰ میلیون تنی چابهار مشخص شد

ثبت رکوردی جدید در حوزه صنایع معدنی

 

 

*** تامین ارز ۳.۳ میلیارد دلار در سامانه نیما

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رییس‌ کل بانک مرکزی در پایان، نوشت:

از ابتدای سال ۹۹ تاکنون، بانک مرکزی ۱۰ میلیارد دلار ارز ترجیحی برای کالاهای اساسی، نهاده‌های کشاورزی و دارو و تجهیزات پزشکی تامین کرده و ۲۴ میلیارد دلار ارز صادرات (غیر نفت‌ خام) نیز از روش‌های مختلف در خدمت واردات کشور قرار گرفته است.

از ابتدای بهمن‌ ماه تاکنون ۳.۳ میلیارد دلار فقط در سامانه نیما تامین ارز شده و این، علاوه بر تامین ارز خود بانک‌ مرکزی و رقم قابل توجه واردات در مقابل صادرات در این مدت بوده است.

فقط در روز گذشته عرضه در سامانه نیما ۶ برابر معاملات بود، همچنین میانگین نرخ معاملات دیروز نیز ۲۲ هزار و ۵۰۰ تومان برای هر دلار بود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول