کد خبر:269363
پ
فولاد مبارکه
رئیس پیشین هیئت عامل ایمیدرو:

انتقال نفت گوره به جاسک با کمک تختال تولیدی در فولاد مبارکه محقق شد

رئیس پیشین هیئت عامل ایمیدرو از محقق شدن انتقال نفت گوره به جاسک با کمک تختال تولیدی در فولاد مبارکه خبر داد.

رئیس پیشین هیئت عامل ایمیدرو از محقق شدن انتقال نفت گوره به جاسک با کمک تختال تولیدی در فولاد مبارکه خبر داد.

 

*** باید به فولاد مبارکه برای تولید تختال‌های ویژه تبریک گفت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مهدی کرباسیان محقق شدن انتقال نفت گوره به جاسک با کمک تختال تولیدی در فولاد مبارکه خبر داد و اظهار کرد:

شرکتی مانند شرکت فولاد مبارکه که انواع ورق را تولید می‌کند و به سمت تولید ورق‌های خاص همچون API به‌ عنوان یکی از محصولات فولادی خاص و مورد استفاده در صنعت نفت حرکت کرده، می‌تواند به توسعه صنعت و اقتصاد کشور کمک کند.

البته در کنار این نوع از محصولات فولادی، تولید محصولاتی با ارزش افزوده بالا، همچون کاتد مس در صنایع معدنی نیز در ارزآوری برای کشور مؤثر است.

در حال حاضر ایران در تولید ورق به مرز خودکفایی نزدیک شده و تقریبا تمامی نیاز صنایع کشور به ورق‌های مختلف در داخل تأمین می‌شود که در این بخش فولاد مبارکه نقش بسیار پررنگ و مهمی داشته است.

 

وی در این باره با بیان اینکه باید به فولاد مبارکه برای تولید تختال‌های ویژه تبریک گفت، اظهار کرد:

ورق‌های خاص فولادی جایگاه خاص و مؤثری در اقتصاد دنیا دارند، برای مثال در صنعت نفت و گاز باید ورق‌هایی تولید شود که قابلیت و استانداردهای لازم جابه‌جایی گازترش را داشته باشد.

هم‌اکنون نیز می‌بینیم که برای انتقال نفت گوره به جاسک از ورق‌های تولیدشده توسط شرکت فولاد مبارکه استفاده شده است و باید به فولاد مبارکه بابت تولید این محصول تبریک گفت، زیرا توانسته با تولید ورق خاص امکان جابه‌جایی نفت را در این مسیر فراهم کند.

البته باید اشاره شود که چند سال روی تولید این محصول کار شده و اکنون ثمره آن در صنعت نفت کشور مورد استفاده قرار گرفته است.

این موضوع برای کشور هم صرفه‌جویی ارزی بالایی به همراه دارد و هم اینکه ایران را به تکنولوژی‌های روز دنیا مجهز می‌کند.

 

*** ارزآوری بیش از ۱۰ میلیارد دلار برای کشور

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس پیشین هیئت عامل ایمیدرو در پایان قطعا صنایع معدنی از جمله فولاد می‌توانند به اقتصاد کشور کمک کنند، اظهار کرد:

طی چند سال گذشته، صادرات فولاد ثابت کرده می‌تواند حدود ۴ تا ۵ میلیارد دلار وارد سبد ارزی کشور کند و کل صنایع معدنی و معدن نیز می‌تواند بیش از ۱۰ میلیارد دلار برای کشور ارزآوری داشته باشد، البته اگر مقررات و بخشنامه‌های دولتی مانعی برای صادرات نباشند، این عدد می‌تواند بزرگ‌تر از این رقم باشد.

 

 

انتهای پیام///

 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه − 2 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول