کد خبر:268337
پ
کارشناس مسائل اقتصادی:

لزوم ایجاد زیرساخت قانونی برای بازار ارزهای دیجیتال/ کشور باید از معاملات رمز ارزها منتفع شود

کارشناس مسائل اقتصادی با اشاره به تهدیدات موجود در بازار رمز ارزهای دیجیتال بر لزوم ایجاد زیرساخت قانونی برای بازار ارزهای دیجیتال تاکید کرد.

کارشناس مسائل اقتصادی با اشاره به تهدیدات موجود در بازار رمز ارزهای دیجیتال بر لزوم ایجاد زیرساخت قانونی برای بازار ارزهای دیجیتال تاکید کرد.

 

*** تاثیر مثبت ممنوعیت تبادل رمز ارزها توسط بانک مرکزی 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، دانیال دارایی با اشاره به تهدیدات موجود در بازار رمز ارزهای دیجیتال، اظهار کرد:

بازار ارزهای دیجیتال نیاز به زیرساخت قانونی دارد.

 

وی با بیان وضع قوانین جدید از سوی بانک مرکزی مبنی بر ممنوعیت تبادل رمزارزها، گفت:

موضوع طرح شده در این مورد‌ نه تنها برای فعالان بازار نگرانی ایجاد نمی‌کند، بلکه باید وضع این قانون را برای هدفمندسازی و سامان‌دهی به وضعیت کنونی به فال نیک گرفت.

طبیعی است که بانک مرکزی یا مراجع ذیصلاح نگران دارایی و سرمایه‌های مردمی باشند، بنابراین به ناچار در شرایط فعلی این قانون می‌تواند فرصت خوبی برای فراهم ساختن بستری مناسب در جهت فعالیت سالم علاقه‌مندان به این حوزه باشد.

 

کارشناس مسائل اقتصادی در ادامه، تصریح کرد:

اعتقاد دارم تاریخ در حال تکرار است، ما در ابتدای دهه ۸۰ شاهد رو‌نمایی از سیستم خودپردازهای ثابت و سیار به صورت رسمی بودیم که به محض استفاده از آن مواردی چون پولشویی، نقص سیستم و نداشتن دانش اولیه برای استفاده درست از دستگاه‌ها جامعه را تهدید می‌کرد که در نهایت ۱۰ سال طول کشید تا به یک قوانین جامع دست پیدا کنیم.

بازار رمز ارزهای دیجیتال اکنون همان راه دستگاه‌های خودپرداز را در روزهای اول رونمایی، در پیش گرفته با این تفاوت که مسئولان به دنبال راه کار برای فراهم کردن بستر مناسب جهت آغاز خرید و فروش قانونی رمز ارزها میان فعالان هستند.

 

*** الزام ایجاد زیرساخت قانونی برای بازار ارزهای دیجیتال

 

کارشناس بازار رمز ارزهای دیجیتال با تاکید بر الزام ایجاد زیرساخت قانونی برای بازار ارزهای دیجیتال، عنوان کرد:

بازار رمز ارزها به شدت نیاز به بسترسازی قانونی دارد، زیرا در همه کشورها دولت‌ها نگرانی زیادی از معاملات در این عرصه دارند، اولین تهدید عدم نظارت صحیح هم می‌تواند مواردی همچون پولشوئی و خروج غیر قانونی ارز فیزیکی از کشور باشد که لطمه بزرگی به بدنه جامعه وارد می‌کند.

 

 

اخبار مهم صنایع:

نمایندگان مجلس به دنبال استیضاح یا تحقیق و تفحص از وزارت جهاد کشاورزی

حداکثر حقوق ۳۳ میلیون تومان تعیین شد

صدور رای دیوان عدالت اداری درباره مالیات‌ستانی به استناد تراکنش‌های بانکی

 

 

***  ضرورت تدوین قانون و نظارت برای بازار ارزهای دیجیتال

 

وی با اشاره به تهدیدات موجود در بازار، عنوان کرد:

اگر مقررات در حوزه ارزهای دیجیتال تدوین نشود، به زودی شاهد تبادل رمز ارزها به صورت زیر زمینی خواهیم بود، به صورتی که هم اکنون سایت‌های متخلف شرطبندی این کار را انجام می‌دهند که در این صورت فاجعه بزرگی کشور را تهدید می‌کند.

وقتی میلیاردها دلار سرمایه و نقدینگی مردم در حال خرید و فروش است، چرا نباید بانک مرکزی یا ارگان‌های ذیصلاح نگران نظارت و بی قانونی نباشند؟

پای ارقام نجومی از سرمایه و نقدینگی مردم میان است و همین قشر اگر در این بازار آشفته که هر روز شاهد سوداگری برخی افراد سودجو که به عناوین و القاب مختلفی همچون دلسوز مردم یا استاد فلانی امپراطور بازار، برای منافع خودشان‌ درآمد کسب می‌کنند، متضرر شوند، مسئولان را مقصر از دست رفتن سرمایه خود می‌دانند، بنابراین لزوم تدوین قانون و نظارت بر این بازار لازم است.

 

***  شرایط داشتن یک بازار جذاب، فعال

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، کارشناس مسائل اقتصادی در پایان با تاکید براینکه اگر زیرساخت قانونی و درستی برای بازار ارزهای دیجیتال تدوین شود، شاهد یک بازار جذاب، فعال و پر مخاطب برای فعالان در این حوزه هستیم، اظهار کرد:

بازار رمز ارزها به مانند سایر بازارهای اقتصادی محلی برای کسب سود بین خریدار و فروشنده است، پس چرا نباید کشور از قبال این معاملات عظیم که ارزش آن بالغ بر میلیون‌ها دلار در روز برآورده شده، منتفع نشود؟

معتقدم با وضع قوانین و اخذ اصولی مالیات می‌توانند چرخه اقتصادی کشور را به نفع خود مردم توسط بازار رمرز ارزها به بهترین نحو ممکن رونق بخشد و آن وقت است که می‌توانیم شاهد یک بازار جذاب، فعال و پر مخاطب برای فعالان در این حوزه باشیم.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول