کد خبر:268509
پ
تسهیلات کرونایی
مدیر اداره اعتبارات بانک مرکزی:

پرداخت ۴۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات کرونایی

مدیر اداره اعتبارات بانک مرکزی از پرداخت ۴۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات کرونایی خبر داد.

مدیر اداره اعتبارات بانک مرکزی از پرداخت ۴۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات کرونایی خبر داد.

 

*** پرداخت ۴۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات کرونایی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، شهرزاد دانشمندی درباره پرداخت تسهیلات کرونایی، اظهار کرد:

از ۷۰۰ هزار میلیارد ریال اعتبارات کرونایی تصویب شده تاکنون ۴۲۱ هزار میلیارد ریال تسهیلات کرونایی پرداخت شده است که سهم کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا ۶۶ هزار میلیارد ریال، سهم حمل و نقل ۲۳ هزار میلیارد ریال، سهم یارانه بگیران و کمک معیشتی خانوارها ۲۸۵ هزار میلیارد ریال و وام ودیعه مسکن ۴۶ هزار میلیارد ریال بوده است.

 

 

اخبار مهم صنایع:

دپوی ۵ میلیون تن کالای اساسی در بنادر و گمرکات

 

 

*** روند بازپرداخت تسهیلات 

 

مدیر اداره اعتبارات بانک مرکزی درباره اینکه تسهیلات کرونایی طبق مصوبه ستاد ملی کرونا و ابلاغی که شده از ۱۵ فروردین ۱۴۰۰ متوقف خواهد شد، گفت:

بانک‌ها موظف هستند تا آخر سال تمامی تسهیلات مصوب شده را پرداخت کنند.

در رابطه با تسهیلاتی که تاکنون پذیرش نشده‌اند، فعلا مصوبه‌ای نداریم، بنابراین آنچه‌ که در این مرحله مطرح است دریافت وثایق و مستندات لازم توسط بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات است و دلیل کندی روند پرداخت‌ها همین مساله است.

 

دانشمندی در توضیح روند بازپرداخت تسهیلات، گفت:

در مساله بازپرداخت‌ها دو بحث وجود دارد،اول بازپرداخت تسهیلات یارانه بگیران و تسهیلات معیشتی خانوارها است که با حمایت و دقت نظام بانکی، تسهیلاتی به میزان ۲۸۵ هزار میلیارد ریال پرداخت شده است اما فقط ۲ قسط بازپرداخت شده است و ۷ قسط دیگر معوق مانده‌اند.

این در حالی است که دولت و ستاد ملی مقابله با کرونا بر بازپرداخت این تسهیلات تاکید داشته‌اند و این بدهی جزو اولویت مطالبات بانکی و از دیون ممتاز دولت است.

 

*** تمدید زمان بازپرداخت سایر تسهیلات کرونایی به کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیر اداره اعتبارات بانک مرکزی در خصوص تمدید زمان بازپرداخت سایر تسهیلات کرونایی به کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا، اظهار کرد:

بحث دوم هم در رابطه با تمدید زمان بازپرداخت سایر تسهیلات کرونایی به کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا، است که اخیرا بسیاری از استان‌ها خواستار استمهال و تمدید زمان بازپرداخت اقساط تسهیلات کرونایی شده‌اند، اما موافقت نشد، بنابراین می‌بایست طبق روال معین شده، بازپرداخت‌ها انجام شوند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول