کد خبر:268625
پ
بازدید
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

بازدید مدیران سازمان بازرسی و وزارت صنعت از توزیع کالاهای اساسی

بازرس کل امور صمت بازرسی کل کشور، دبیر کارگروه تنظیم بازار و معاون بازرگانی وزیر صنعت با حضور در میدان تره بار جلال آل احمد تهران از نحوه عرضه، کیفیت و قیمت میوه بازدید کردند.

بازرس کل امور صمت بازرسی کل کشور، دبیر کارگروه تنظیم بازار و معاون بازرگانی وزیر صنعت با حضور در میدان تره بار جلال آل احمد تهران از نحوه عرضه، کیفیت و قیمت میوه بازدید کردند.

 

***  مدیران سازمان بازرسی و وزارت صنعت در میدان تره بار جلال آل احمد تهران

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، اشکان میرمحمدی، بازرس کل امور صمت بازرسی کل کشور به اتفاق عباس قبادی، دبیر کارگروه تنظیم بازار و معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت به همراه رئیس اتحادیه صنف فروشندگان میوه و سبزی تهران و نمایندگان اصناف و سازمان حمایت در میدان تره بار جلال آل احمد تهران حاضر و از نحوه عرضه، کیفیت و قیمت میوه بازدید کردند.

در حین بازدید کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی نیز در میدان حاضر و از روند عرضه میوه و مرغ بازدید کرد.

بررسی قیمت و کیفیت میوه در سطح میدان مذکور اگرچه از وضعیت قابل قبولی برخوردار بود، لیکن مراجعه به سطح شهر و اصناف خرده فروش حاکی از تفاوت قابل ملاحظه و حداقل دو برابری قیمت با میوه‌های مشابه تره بار داشت که در خصوص موارد نا متعارف اعمال قانون شد.

بنا به مطالبه بازرس کل امور صمت مقرر شد، رئیس اتحادیه صنف فروشندگان میوه و سبزی تهران طی هماهنگی با رئیس اتحادیه بارفروشان، موضوع ضرورت ارائه فاکتور را برابر مصوبات جلسه مورخ ۱۰ اسفند سال جاری در مرکز اصناف و امور بازرگانان با موضوع نظارت بر شبکه فروش پیگیری و کلیه اصناف ذیربط را مکلف به اجرای آن نماید.

 

 

اخبار مهم صنایع:

افتتاح ۱۴ هزار میلیارد تومان طرح‌ آب و برق در هفته آینده

جانمایی پروژه فولاد ۱۰ میلیون تنی چابهار مشخص شد

ثبت رکوردی جدید در حوزه صنایع معدنی

 

 

*** ضرورت نظارت حداکثری اصناف و اتحادیه بر عملکرد فروشندگان خرد

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، آنچه حائز اهمیت است ضرورت نظارت حداکثری اصناف و اتحادیه بر عملکرد فروشندگان خرد در سراسر کشور است که با امعان نظر به این مهم بازرس کل امور صنعت، معدن و تجارت از مردم درخواست کرد موارد تخلف و گرانفروشی را به سامانه ۱۲۴ سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گزارش دهند.

با توجه به بررسی بعمل آمده در خصوص کمبود روغن مخصوص پخت و پز در سطح تره بار جلال آل احمد بلافاصله نسبت به تأمین روغن مورد نیاز اقدام و نسبت به توزیع آن مبادرت شد.

در خصوص توزیع مرغ نیز امروز بالغ بر ۷ تن مرغ به میدان جلال تحویل داده شده بود اما بدلیل تأخیر در بارگیری ماشین‌های حمل، موضوع موجب صف طولانی در این میدان شده بود که با تذکر به مدیر میدان مقرر شد برنامه ریزی متناسب معمول گردد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول