کد خبر:268309
پ
عرضه+اولیه
براساس اعلام سازمان بورس:

عرضه اولیه حآفرین برای دومین بار لغو شد/ سهامداران امروز منتظر عرضه اولیه نباشند

شرکت بورس با وجود اطلاع‌رسانی خود مبنی بر اعلام میزان سهام تخصیصی عرضه اولیه سرمایه‌گذاری مدیریت سرمایه‌مدار به صندوق‌های سرمایه‌گذاری، از لغو ناگهانی این عرضه اولیه خبر داد.

شرکت بورس با وجود اطلاع‌رسانی خود مبنی بر اعلام میزان سهام تخصیصی عرضه اولیه سرمایه‌گذاری مدیریت سرمایه‌مدار به صندوق‌های سرمایه‌گذاری، از لغو ناگهانی این عرضه اولیه خبر داد.

 

*** سهامداران امروز منتظر عرضه اولیه نباشند

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، شاید بازار سرمایه و سهامدارنش فقط همین را کم داشتند که متولیان بازار سرمایه مدام از عرضه‌ اولیه سهام شرکت‌ها خبر بدهند و بعد از آن این عرضه‌ها را شبانه لغو کنند.

۱۸ اسفندماه که شرکت بورس اعلام کرد تعداد ۳۴۵ میلیون سهم شرکت سرمایه‌گذاری مدیریت سرمایه مدار معادل ۱۵درصد سهام این شرکت، ۲۰ اسفند به روش ثبت سفارش عرضه اولیه در محدوده قیمتی ۴۷۵۰ تا ۵۰۵۰ ریال برای هر سهم و با سهمیه ۴۰۰ سهمی برای هر کد حقیقی و حقوقی می‌شود.

جالب این که ۱۹ اسفند یعنی کمتر از یک روز مانده به این عرضه اولیه، در ساعت ۱۷:۳۴ مدیر عملیات بازار نقد شرکت بورس با انتشار اطلاعیه‌ای در سایت رسمی این شرکت اعلام کرد:

با عنایت به عرضه اولیه سهام شرکت سرمایه‌گذاری مدیریت سرمایه‌مدار (نماد معاملاتی مدار) در روز چهارشنبه مورخ ۲۰/۱۲/۱۳۹۹ به اطلاع کلیه فعالان محترم بازار سرمایه می‌رساند، تعداد ۴۶ میلیون سهم از سهام شرکت مذکور صرف به صندوق‌های سرمایه‌گذاری در روز معاملاتی شنبه مورخ ۲۳/۱۲/۱۳۹۹ به قیمت کشف شده در روز عرضه مورخ ۲۰/۱۲/۱۳۹۹ اختصاص خواهد یافت. سهمیه هر یک از صندوق‌های سرمایه‌گذاری در عرضه اولیه نماد فوق به شرح جدول پیوست می‌‌باشد.

اما داستان این عرضه اولیه زمانی جالب می‌شود که سایت این شرکت راس ساعت ۲۳:۵۳ شب گذشته، پیغام دیگر را به نقل از مدیر عملیات بازار شرکت بورس آن هم بدون ذکر دلیلی، منتشر می‌کند با این عنوان:

به اطلاع کلیه فعالان محترم بازار سرمایه می‌رساند، پیرو اطلاعیه شماره ۸۷۰۸۴/۱۸۱ مورخ ۱۷/۱۲/۱۳۹۹ عرضه اولیه سهام شرکت سرمایه گذاری مدیریت سرمایه مدار(مدار) در روز چهارشنبه مورخ ۲۰/۱۲/۱۳۹۹ انجام نخواهد شد.

 

 

اخبار مهم صنایع:

نمایندگان مجلس به دنبال استیضاح یا تحقیق و تفحص از وزارت جهاد کشاورزی

حداکثر حقوق ۳۳ میلیون تومان تعیین شد

صدور رای دیوان عدالت اداری درباره مالیات‌ستانی به استناد تراکنش‌های بانکی

 

 

*** لغو نماد معاملاتی حآفرین برای دومین بار


به گزارش خبرگزاری صنایع، این در حالی است که ۱۹ اسفندماه نیز عرضه‌اولیه تعداد ۷۴۲ میلیون سهم شرکت ریل پرداز نوآفرین معادل ۱۰ درصد سهام این شرکت با نماد معاملاتی حآفرین بدون ذکر دلیل در فرابورس ایران برای دومین بار لغو شد، آن هم در شرایطی که قرار بود این میزان سهام در محدوده قیمتی ۴۳۴۸ تا ۴۴۴۸ ریال برای هر سهم و با سهمیه ۱۳۰۰ سهمی برای هر کد حقیقی و حقوقی عرضه شود.

شایان ذکر است در اعلان قبلی این عرضه‌اولیه، سهام شرکت ریل پرداز نوآفرین در محدوده قیمتی ۵۲۸۵ تا ۵۳۸۵ ریال برای هر سهم و با سهمیه ۷۰۰ سهمی برای هر کد حقیقی و حقوقی آگهی برای عرضه‌اولیه در روز ۱۳ اسفندماه آگهی شده بود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − یک =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول