کد خبر:268425
پ
رجبی
مدیرعامل شرکت حمل ‌و نقل ریلی رجا:

کمبود لکوموتیو، مانع بزرگ راه‌اندازی قطارهای مسافری است

مدیرعامل شرکت حمل ‌و نقل ریلی رجا، کمبود لکوموتیو را مانع بزرگب برای راه‌اندازی قطارهای مسافری دانست.

مدیرعامل شرکت حمل ‌و نقل ریلی رجا، کمبود لکوموتیو را مانع بزرگب برای راه‌اندازی قطارهای مسافری دانست.

 

*** هزینه و درآمد

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمد رجبی با بیان اینکه تمام صنایع در کشور از جمله صنعت حمل‌ونقل ریلی سال بسیار سختی را به‌ویژه در زمینه اقتصادی پشت‌سر گذاشتند، اظهار داشت:

در جریان کامل مشکلات معیشتی کارکنان در مجموعه‌ شرکت هستیم و تمام تلاش خود را برای تأمین منابع مالی لازم به‌کار می‌گیریم تا حقی از کسی ضایع نشود.

 

وی در خصوص هزینه‌ها و درآمد شرکت رجا، گفت:

حدود ۵۵۰ میلیارد تومان هزینه داریم در حالی که تا انتهای سال با نگاه خوشبینانه حدود ۲۵۰ میلیارد تومان درآمد خواهیم داشت این در حالی است که بانک عامل قول داده است طی همین روزها تسهیلات را پرداخت کند.

 

*** افزایش هزینه‌ها و کسری بودجه 

 

مدیرعامل شرکت حمل‌ونقل ریلی رجا با اشاره به افزایش سرسام‌آور هزینه‌ها و کسری بودجه ۳۰ تا ۴۰ درصدی شرکت در سال ۹۹، افزود:

پیگیری و دریافت بخشی از مطالبات گذشته رجا از شرکت‌ها، فروش تعدادی واگن‌ فرسوده و دریافت تسهیلات از سازمان تأمین اجتماعی و… برخی منابع مالی در سال ۹۹ بودند که با درایت و هوشمندی مدیران و کارکنان رجا، توانستیم تا حدودی هزینه‌ها را جبران کنیم.

 

رجبی کمبود لکوموتیو را یکی از موانع بزرگ برای راه‌اندازی قطارهای جدید مسافری اعلام کرد و گفت:

از ۱۵۰ لکوموتیو مسافری زیمنس در کشور حداکثر ۹۵ دستگاه از آن برای نوروز قابلیت استفاده دارد که مابقی از لکوموتیوهای غیرمسافری تأمین شدند که باید هم در بخش باری و هم در بخش مسافری استفاده شود و قطعاً پاسخ‌گوی نیاز کشور نخواهد بود.

 

اخبار مهم صنایع:

دپوی ۵ میلیون تن کالای اساسی در بنادر و گمرکات

 

 

*** وام برای بازسازی واگن‌ها

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرعامل شرکت حمل ‌و نقل ریلی رجا در پایان با بیان اینکه با وجود تمامی مشکلات، از آینده شرکت غافل نبوده‌ و حدود ۳۰۰ واگن فرسوده را به حال خود رها نکرده‌ایم، اظهار داشت:

کارگاه بازسازی رجا فعال است و از محل تبصره ۱۸ حدود ۴۵ میلیارد تومان برای بازسازی واگن‌ها وام گرفته‌ایم، ضمن اینکه ۸ واگن را به‌تازگی از واگن‌ساز داخلی تحویل گرفته‌ایم با این امید که بتوانیم سال ۱۴۰۰ را بدون ضعف و پرقدرت شروع کنیم.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − یک =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول