کد خبر:268534
پ
رئیس هیئت عامل ایمیدرو:

جانمایی پروژه فولاد ۱۰ میلیون تنی چابهار مشخص شد/ ورود به فاز اجرا در آینده‌ای نردیک

رئیس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه جانمایی پروژه فولاد ۱۰ میلیون تنی چابهار مشخص شد، از مشخص شدن مدل‌های تامین مالی و مواد اولیه پروژه برای ورود به فاز اجرا در آینده‌ای نردیک خبر داد.

رئیس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه جانمایی پروژه فولاد ۱۰ میلیون تنی چابهار مشخص شد، از مشخص شدن مدل‌های تامین مالی و مواد اولیه پروژه برای ورود به فاز اجرا در آینده‌ای نردیک خبر داد.

 

*** برنامه ایمیدرو برای تامین مواد اولیه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وجیه الله جعفری در نشست پایش اقدامات انجام شده برای احداث طرح فولاد ۱۰ میلیون تنی چابهار، اظهار کرد:

تامین مواد اولیه (کنسانتره) جزو برنامه‌های اصلی ما در طرح فوق است که راهبری ایمیدرو در این زمینه انجام می‌شود.

 

وی با اشاره به مدل‌های تامین مالی طرح، افزود:

در بخش سرمایه‌گذاری، می‌توان در قالب وارد کردن طرح به شرکت‌های سهامی عام پروژه، از محل منابع داخلی و جاری کشور مانند بورس، برای این طرح، تامین مالی کرد.

 

*** راهکار‌های تامین مالی فولاد چابهار

 

جعفری استفاده از منابع صندوق توسعه ملی را از دیگر راهکار‌های تامین مالی فولاد چابهار بیان کرد و گفت:

در گام نخست طرح جامعی برای اولویت‌بندی روند احداث، توسط مشاور انجام خواهد شد، ضمن اینکه حمایت مالی اولیه از این طرح صورت خواهد گرفت تا شرایط تامین مالی مورد نیاز، از منابع مورد نظر انجام شود.

در زمینه اخذ مجوزها، شرایط فراهم است، زیرا اختیارات ویژه به ستاد تسهیل توسط سران سه قوه ارایه شده و هیئت مدیره طرح می‌تواند از این ظرفیت استفاده کند.

 

 

اخبار مهم صنایع:

دپوی ۵ میلیون تن کالای اساسی در بنادر و گمرکات

 

 

*** راه‌اندازی بزرگ‌ترین طرح انتقال آب خلیج فارس به استان‌ها

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس هیئت عامل ایمیدرو در پایان با اشاره به راه‌اندازی بزرگ‌ترین طرح انتقال آب خلیج فارس به استان‌ها، اظهار کرد:

برنامه‌ریزی برای تکمیل دیگر خطوط انتقال آب که از بخشی از آن از مسیر چابهار عبور می‌کند نیز در حال انجام است و فولاد چابهار می‌تواند از این ظرفیت در بخش زیرساخت بهره‌مند شود.

شرکت‌های مبارکه، گل گهر، چادرملو و سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، کنسرسیوم طرح احداث فولاد ۱۰ میلیون تنی چابهار را تشکیل داده‌اند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 12 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول