کد خبر:268435
پ
مسکن مهر
عضو هیئت‌ مدیره شرکت عمران شهرهای جدید:

۸٫۳ هزار میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز برای تکمیل زیرساخت مسکن مهر

عضو هیئت‌ مدیره شرکت عمران شهرهای جدید، اعتبار مورد نیاز برای تکمیل زیرساخت‌های مسکن مهر را حدود ۸٫۳ هزار میلیارد تومان اعلام کرد.

عضو هیئت‌ مدیره شرکت عمران شهرهای جدید، اعتبار مورد نیاز برای تکمیل زیرساخت‌های مسکن مهر را حدود ۸٫۳ هزار میلیارد تومان اعلام کرد.

 

*** اجرای برنامه‌های شهرسازی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، یدالله رحمانی با اشاره به این که قانون، وزارت راه و شهرسازی و شرکت عمران شهرهای جدید را مکلف به اجرای برنامه‌های شهرسازی در مکان‌های مطالعه ‌شده می‌کند، اظهار کرد:

همین قانون سایر دستگاه‌های اجرایی را نیز مکلف می‌کند تا متناسب با جمعیتی که در شهرهای جدید مستقر می‌شوند خدمات خود را ارائه کنند.

تاکنون بیش از ۴ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل خدمات زیربنایی، روبنایی، آماده‌سازی و محوطه‌سازی سایت‌های مسکن مهر هزینه کرده‌ایم و برآوردمان این است که مبلغ ۸ هزار و ۳۵۲ میلیارد تومان دیگر فقط برای تکمیل زیرساخت‌های مورد نیاز مسکن مهر نیاز داریم.

 

*** حضور کم‌رنگ دستگاه‌های خدمات‌رسان در شهرهای جدید

 

وی عدم حضور و حضور کم‌رنگ دستگاه‌های خدمات‌رسان در شهرهای جدید را از دغدغه‌های سال‌های اخیر شرکت عمران شهرهای جدید برشمرد و گفت:

ما حضور دستگاه‌های خدمات‌رسان را برای ارائه خدمات در شهرهای جدید نمی‌بینیم یا این حضور بسیار کم‌رنگ است.

بنابراین شرکت عمران شهرهای جدید به ‌عنوان متولی به ‌منظور کسب رضایت ساکنان، علاوه بر وظایف قانونی، نقش دستگاه‌های اجرایی را در ارائه خدمات نیز اجرا می‌کند.

به این معنا که ما خود اقدام به ساخت مدرسه، درمانگاه، مسجد، پارک، پاسگاه انتظامی و سایر خدمات روبنایی کرده‌ایم.

 

رحمانی با بیان این که این مساله بار مالی قابل توجهی دارد و باید ساز و کارهای لازم فراهم شود تا بتوانیم به خوبی از عهده این نقش برآییم، عنوان کرد:

در سال‌های اخیر مکانیسم بند (ب) تبصره ۸ قانون برنامه و بودجه به ما این اجازه را داده است تا بتوانیم از ظرفیت این بند در تکمیل زیرساخت‌های مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن استفاده کنیم.

 

*** اقدامات شرکت عمران شهرهای جدید

 

وی به ذکر آماری از پروژه‌های روبنایی پرداخت که شرکت عمران شهرهای جدید، طی سال‌های ۹۶ تا پایان سال ۹۸ تکمیل و بهره‌برداری کرده است و با اشاره به این که این شرکت در این مدت ۱۴۱ مدرسه، ۱۲ مرکز فرهنگی، ۶۷ فضای ورزشی، ۶۱ فضای سبز و پارک و ۴۴ مسجد ساخته است، خاطرنشان کرد:

به این منظور حدود ۸۵۷ میلیارد تومان اعتبار از محل منابع داخلی این شرکت هزینه کرده‌ایم و برای تکمیل سایر پروژه‌های نیمه ‌تمام، عددی بیش از این میزان نیاز داریم.

 

 

اخبار مهم صنایع:

دپوی ۵ میلیون تن کالای اساسی در بنادر و گمرکات

 

 

*** تکمیل زیرساخت‌های مسکن مهر در شهرهای جدید

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، عضو هیئت‌ مدیره شرکت عمران شهرهای جدید سپس به ذکر توضیحاتی در خصوص تکمیل زیرساخت‌های مسکن مهر در شهرهای جدید پرداخت و اظهار داشت:

ما در سال ۹۸ از محل بند (ب) تبصره هشت، مبلغ ۸۱۴ میلیارد تومان و در سال ۹۹ نیز تاکنون حدود ۱۲۰ میلیارد تومان برای آماده‌سازی، محوطه‌سازی و زیرساخت‌های موردنیاز مسکن مهر هزینه کرده‌ایم.

در کنار این موارد ما در سال جاری به استناد بند (ب) تبصره ۸ و برای تکمیل زیرساخت‌های شهرهای جدید، اقدام به اخذ تسهیلات بانکی نیز کرده‌ایم و سه شهر پردیس، پرند و هشتگرد در مجموع برای اخذ هزار و ۸۵۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی اقدام کرده‌اند که تاکنون ۷۰۰ میلیارد تومان اخذ و در پردیس هزینه شده و دریافت و هزینه این تسهیلات در دو شهر دیگر نیز در حال نهایی شدن است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 − یک =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول