کد خبر:268341
پ
پروانه+اصلانی
مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی:

آغاز ساخت ۳۴۰ هزار واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی مسکن

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی از آغاز ساخت ۳۴۰ هزار واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی مسکن خبر داد.

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی از آغاز ساخت ۳۴۰ هزار واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی مسکن خبر داد.

 

*** طرح اقدام ملی مسکن 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، پروانه اصلانی درباره تازه‌ترین وضعیت طرح اقدام ملی مسکن با بیان اینکه در مجموع تاکنون ۶۰۰ هزار واحد طرح اقدام ملی مسکن در قالب پروژه‌های واگذاری گروهی زمین، پروژه‌های مشارکتی، پروژه‌های متوسط و بزرگ مقیاس، نوسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده و تفاهم‌نامه با سایر وزارتخانه‌ها، وارد فاز عملیاتی و اجرایی شده، اظهار داشت:

در اجرای طرح اقدام ملی مسکن تاکنون به حدود ۱۳۵ هزار خانوار، واگذاری گروهی زمین انجام شده و ساخت حدود ۳۴۰ هزار واحد مسکونی نیز در قالب پروژه‌های متوسط و بزرگ‌مقیاس آغاز شده است.

همچنین برای حدود ۴۰ هزار واحد نیز در بافت‌های فرسوده، تسهیلات نوسازی و بهسازی در قالب طرح اقدام ملی مسکن پرداخت شده است.

تاکنون عملیات اجرایی حدود ۲۵ هزار واحد مسکونی نیز در قالب مشارکت با بخش خصوصی شروع شده و برای حدود ۶۰ هزار واحد نیز برای تأمین مسکن متقاضیان تحت پوشش دستگاه‌های مختلف اجرایی، زمین تأمین و عملیات اجرایی آن‌ها در حال انجام است.

 

 

اخبار مهم صنایع:

دپوی ۵ میلیون تن کالای اساسی در بنادر و گمرکات

 

 

*** تامین زمین مورد نیاز

 

اصلانی در مجموع عملکرد طرح اقدام ملی مسکن را ۶۰۰ هزار واحد عنوان کرد و گفت:

برای ۶۰۰ هزار واحد مسکونی که عملیات اجرایی آن‌ها آغاز شده، زمین نیز تأمین شده است.

 

وی در خصوص واریز وجه طرح اقدام ملی مسکن برای پروژه‌های غیر از واگذاری گروهی و مشارکتی که نیاز به آورده ندارند، توضیح داد:

در پروژه‌های متوسط و بزرگ‌مقیاس طرح اقدام ملی مسکن که با آورده متقاضیان و تسهیلات آن‌ها اجرایی می‌شوند، حدود ۱۵۰ هزار نفر واریز وجه کرده‌اند که مجموع مبالغ واریزی توسط این متقاضیان، معادل ۵,۶۶۱ میلیارد تومان است.

 

*** استقبال مناسب مردم از اجرای طرح اقدام ملی مسکن

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی در پایان با تاکید بر استقبال مناسب مردم از اجرای طرح اقدام ملی مسکن، شناخت ابعاد طرح و موفقیت در اجرا را از دلایل استقبال مردم از این طرح ملی برشمرد و تصریح کرد:

همچنان روزانه تقاضاهایی برای ثبت‌نام در سامانه طرح اقدام ملی مسکن به وزارت راه و شهرسازی ارائه می‌شود که این امر نشان از استقبال مردم از اجرای آن است.

 

 

انتهای پیام/// 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 3 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول