کد خبر:268080
پ
نهاده
مدیرکل پشتیبانی امور دام:

تامین ۱۰۰ درصدی نهاده‌های مورد نیاز مرغداری‌ها در سامانه بازارگاه

مدیرکل پشتیبانی امور دام  از تامین ۱۰۰ درصدی نهاده‌های مورد نیاز مرغداری‌ها در سامانه بازارگاه خبر داد.

مدیرکل پشتیبانی امور دام  از تامین ۱۰۰ درصدی نهاده‌های مورد نیاز مرغداری‌ها در سامانه بازارگاه خبر داد.

 

*** دو نرخی شدن قیمت گوشت مرغ

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رضا سالمی درباره ادعای برخی مبنی بر دو نرخی شدن قیمت گوشت مرغ و تشدید حضور دلالان و ایجاد تقاضای کاذب در بازار، اظهار داشت:

اکنون مرغ دو نرخی در کشور نداریم به دلیل تامین ۱۰۰ درصدی نهاده های مورد نیاز تولید، قیمت گوشت مرغ در مراکز تولید و عرضه باید طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار باشد و در غیر اینصورت تخلف است.

طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار قیمت هر کیلوگرم م‍رغ زنده حداکثر ۱۴ هزار و ۴۰۰ تومان، عمده فروشی ۱۹ هزار و ۴۰۰ تومان و گوشت م‍رغ ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان است. 

البته بحث افزایش تقاضا را به دلیل شب عید و ایام نوروز، بازگشایی برخی مراکز مصرف به دلیل شرایط کرونایی و همچنین افزایش مصرف گوشت مرغ به دلیل بالا بودن نرخ گوشت قرمز را داریم که به همین منظور در بهمن‌ماه جوجه ریزی را به ۱۳۰ میلیون قطعه افزایش دادیم.

 

*** حذف حواله مرغ برای جلوگیری از دلال‌بازی 

 

وی درباره برنامه‌ریزی برای جلوگیری از سواستفاده برخی از توزیع گوشت مرغ با قیمت‌های دولتی، گفت:

چهارشنبه هفته گذشته در جلسه ستاد تنظیم بازار استان تهران تدابیری برای این موضوع اندیشیده شد زیرا پیش از این، برخی افراد محدود توسط اتحادیه پرنده ماهی معرفی و کالای مورد نیاز خود را خریداری و در واحد صنفی عرضه می‌کردند.

به طور مثال یک واحد صنفی که ۵۰۰ تن گوشت مرغ نیاز داشت به دلیل داشتن معرفی نامه دو تن کالا دریافت می‌کرد و بخشی از مازاد بر نیاز خود را در خارج از شبکه می‌فروخت که همین امر برای برخی رانت و دلال‌بازی ایجاد می‌کرد.

براساس مصوبه جدید ستاد تنظیم بازار از شنبه‌ایی که گذشت صدور حواله برای دریافت م‍رغ را حذف کردیم.

 

 

اخبار مهم صنایع:

ارسال ۱۵ هزار پرونده تخلف میوه فروشی به تعزیرات

توزیع گسترده میوه از روز‌های آینده

۶۷۰ هزار نفر بیمه بیکاری کرونا گرفتند

 

 

*** برنامه‌های در دست اجرا برای جلوگیری از دلال‌بازی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرکل پشتیبانی امور دام استان تهران در پایان با اشاره به برنامه‌های در دست اجرا برای جلوگیری از دلال‌بازی، بیان کرد:

با توجه به تامین ۱۰۰ درصدی نهاده‌های مورد نیاز تولید در سامانه بازارگاه، گوشت مرغ باید با نرخ مصوب ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان بدست مردم برسد.

اکنون  ۱۰۰ درصد نیاز میدان بهمن و مراکز عمده فروشی جدید را می‌توانیم تامین کنیم بنابراین به همه غرفه‌ها و بهره‌برداران میدان بهمن کالا داده‌ایم و بنابراین هر واحد صنفی که نیاز به گوشت م‍رغ گرم دارد می‌تواند به مراکز عمده مراجعه کند.

متقاضیان و صنوف باید برای دریافت گوشت مرغ گرم و منجمد پروانه کسب دارای اعتبار، کارت ملی داشته باشند تا بتوانند کالای مورد نیاز خود را دریافت کنند.

علاوه بر دستگاه‌های نظارتی، شرکت پشتیبانی امور دام کشور نیز وضعیت توزیع و قیمت‌گذاری محصولات عرضه شده توسط این شرکت را رصد و کنترل می‌کند و با متخلفان برخورد خواهد شد.

 

 

انتهای پیام///

 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + هجده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول