کد خبر:268129
پ
کارگران
بازرس مجمع عالی کارگران:

افزایش دستمزد بدون کنترل تورم، دردی از عقب‌ماندگی مزدی کارگران دوا نمی‌کند

بازرس مجمع عالی کارگران، درباره دستمزد ۱۴۰۰ معتقد است، افزایش دستمزد بدون کنترل تورم، دردی از عقب‌ماندگی مزدی کارگران دوا نمی‌کند.

بازرس مجمع عالی کارگران، درباره دستمزد ۱۴۰۰ معتقد است، افزایش دستمزد بدون کنترل تورم، دردی از عقب‌ماندگی مزدی کارگران دوا نمی‌کند.

 

*** درخواست کارگران، مهار تورم است

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، علی محمد عزیزی درباره دستمزد ۱۴۰۰ خطاب به شورای عالی کار، اظهار داشت:

کارگران ایران اسلامی به من و شما رای داده‌اند تا به عنوان وکیل و امین آنها پاسدار حقوق قانونی آنها به دور از هرگونه رنگ و لعاب و تعلقاتی باشیم، یکی دو هفته اخیر شورای عالی کار جلسات مزدی خود را کلید زده است، اما خبرهای جالبی از مزد به گوش نمی‌رسد.

قطعاً در چند روز آینده سرنوشت حقوقی خیل عظیمی از جامعه، از سوی این نهاد تعیین خواهد شد، اما با توجه به عقب ماندگی مزدی کارگران این سوال برای کارگران وجود دارد که دستمزد تعیین شده شورای عالی کار در سال پیش، با تورم لجام گسیخته بازار همخوانی داشت؟

 

نماینده کارگران در شورای عالی کار با بیان اینکه کارگران برای سال آینده از مسئولان یک درخواست دارند که مسئولان تضمین کنند که تورم را مهار می‌کنند، عنوان کرد:

سوالات فوق و هزاران سوال دیگر حق کارگران است که از شورای عالی کار بپرسند و داشته باشند و قطعاً به عنوان مصوب کننده و صادرکننده جواز و تعیین درصد حقوق بخش عظیمی از جامعه و سرنوشت زندگی آنها در روز حساب کتاب باید پاسخگوی تصمیمات و اقدامات امروز خود نزد خالق یکتا باشید.

تعیین و تصویب دستمزد از ضروریات است و بدون تعیین مزدی منصفانه با توجه به شرایط اقتصادی جامعه ادامه حیات غیر ممکن خواهد بود.

 

وی با اشاره به تناسب دخل و خرج، تصریح کرد:

زیرا از قدیم گفته‌‎اند که به حال آنکس باید گریست که دخلش بود نوزده و خرجش بود بیست وجود تورم بالای پنجاه درصد در نیمه اول سال ۹۹ هزینه زندگی را از کارگران حداقل بگیر گرفت، و تورم کمر شکن را تجربه کرده‌اند، حال افزایش کمتر از دو و نیم میلیونی به دریافتی کارگران بازی با سرنوشت جمعیت پنجاه درصدی کشور خواهد بود، بی شک جامعه کارگری از نمایندگان کارگری در شورای عالی کار انتظار پذیرش، دستمزدی غیر اصولی و غیر واقعی نامتناسب با شرایط موجود را نخواهد داشت.

امیدواریم تصمیم‌گیری شورای عالی کار برای یکبار هم شده موجی از شادی و نشاط و امید در طبقه کارگر ایجاد نماید.

کارگران در طی چهار سال گذشته حجت را بر همگان علی الخصوص مسئولین عزیز تمام نموده که با بدترین وضعیت اقتصادی، خصوصاً در طی سال اخیر که ویروس منحوس کرونا اقتصاد جهان را درگیر خود کرده است سنگر تولید را رها نکرده و سختی ایام را به امید تعیین مزدی منصفانه تحمل نموده‌اند تا مرحمی باشد بر دردها و زخم های عمیق این طبقه با ارزش.

 

 

اخبار مهم صنایع:

ارسال ۱۵ هزار پرونده تخلف میوه فروشی به تعزیرات

توزیع گسترده میوه از روز‌های آینده

۶۷۰ هزار نفر بیمه بیکاری کرونا گرفتند

 

 

*** کارگران چشم به راه مطالبه حقوق خود از شورای عالی کار هستند

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بازرس مجمع عالی کارگران در پایان پیرامون اینکه کارگران ایران چشم به راه مطالبه حقوق حقه خود از شورای عالی کار است، اظهار داشت:

با این امید که کرامت انسانی همانگونه که در قانون اساسی آمده است حفظ شود و به امید خدا سلایق و سرمایه معیار برتری‌ها در تصمیم‌گیری نباشد، چون کارگران سوال دارند به راستی در عمل نه در شعار ایران آیا برای همه ایرانیان است.

اگر برای همه ایرانیان است چرا طبقه کارگر به عنوان شریف ترین طبقه جامعه کمترین مزد و بیشترین دغدغه داشته باشند.

این گفته به عنوان درخواستی سازنده از اعضا شورای عالی کار به منظور اصلاح وضعیت حقوقی کارگران در آخرین روزهایی نهایی شدن مزد بوده نه خدایی نخواسته تخطئه مسئولی ونهادی و ایجاد تفرقه، زیرا فرافکنی و چشم بر روی حقایق بستن و شعار زیبا و دل خوش کردن، جفا در حق کارگران خواهد بود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − چهار =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول