کد خبر:268585
پ
شهردار تهران
شهردار تهران:

عرضه ۳۴۰ هزار تن محصول در میادین میوه و تره بار پایتخت در سال ۹۹

شهردار تهران از عرضه ۳۴۰ هزار تن محصول در میادین میوه و تره بار پایتخت در سال ۹۹ خبر داد.

شهردار تهران از عرضه ۳۴۰ هزار تن محصول در میادین میوه و تره بار پایتخت در سال ۹۹ خبر داد.

 

*** عرضه ۳۴۰ هزار تن محصول در میادین میوه و تره بار

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، پیروز حناچی در آیین بهره‌برداری از ۸ بازار جدید میوه و تره بار تهران در سخنانی با اشاره به گسترده شدن سرویس‌ها و خدمات میادین میوه و تره بار، اظهار کرد:

برنامه ارائه سرویس اینترنتی توسط استارت آپ‌ها در دستور کار این مجموعه است که شهرداری به طور مستقیم به این حوزه وارد نمی شود و تنها فضا را برای شرکت‌های فعال فراهم می کند.

 

وی با بیان اینکه در میادین میوه و تره بار قیمت محصولات ۳۴ تا ۴۰ درصد نسبت به سایر بازارها ارزان تر است، افزود:

تلاش کردیم با ابزارهایی سازمان های عظیمی مانند شهروند و همشهری که مثل همین سازمان میادین میوه و تره بار هستند را از نظر مدیریت بهبود دهیم و بر همین اساس، با توافق شورا به دنبال عرضه این دو سازمان به بورس و فرابورس هستیم و مقدمات کار انجام شده است.

یکی از راه‌های اصلاح ساختار، استفاده از بازار بورس است که در نیمه اول سال آینده بخشی از سهام این دو سازمان در بورس عرضه خواهد شد.

 

*** کاهش پسماند در میادین میوه و تره بار

 

وی درباره کاهش پسماند در میادین میوه و تره بار، گفت:

بیش از یک میلیون مراجعه روزانه شهروندان به میادین میوه و تره بار است که می توان آنها را به کاهش تولید پسماند در این مکان ترغیب کرد که تلاش‌ها برای کاهش استفاده از نایلون از جمله این اقدامات است.

ما در این دوره ۷۴ بازار تره بار را احداث کردیم و ۵۴ میدان هم نوسازی شده که از همه مهمتر این که مثل مابقی فضاهای شهری، میادین میوه و تره باری هم افتتاح نمی شود مگر این که مناسب سازی شده باشد.

 

وی با بیان اینکه امروز شاهد ثبت روزانه بالغ بر یک میلیون نوبت خرید از ۲۴۵ میدان موجود هستیم، ادامه داد:

رضایت نسبی مردم از سرویس و خدمات موید این نکته است که کیفیت محصولات ارائه شده قابل قبول و مورد رضایت مردم است و در مقایسه با میانگین قیمت های سطح شهر ۳۲ تا ۴۷ درصد ارزان تر است و به زودی با توافقی که با وزارت جهاد شده است در حوزه پروتئین هم محصولات گسترده تر ارائه خواهد شد.

 

*** اصلی‌ترین وظیفه شهرداری تهران 

 

شهردار تهران در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص اصلی‌ترین وظیفه شهرداری تهران و ویژگی‌های سازمان میادین میوه و تره بار، اظهار کرد:

سازمان میادین میوه و تره بار تجربه موفقی از مدیریت یکپارچه شهری است که نشان می دهد اگر اختیارات و مسئولیت‌ها متمرکز شود می توان خدمات بهتری به مردم ارائه کرد.

اصلی‌ترین وظیفه شهرداری تهران ارائه خدمات بیشتر و با کیفیت تر به مردم تهران است که سازمان میادین میوه و تره بار به شکل معنی داری نمره قابل قبولی از مردم دریافت کرده و این نشان دهنده تاثیر خدمات این سازمان به مردم تهران است.

یکی از ویژگی‌های سازمان میادین میوه و تره بار، ارائه خدمات یکسان و قابل قبول در تمام نقاط تهران، با قیمت ثابت و کیفیت قابل قبول است و این طور نیست که میادین شمال شهر با جنوب شهر فرق داشته باشد که این تحقق بخشی از شعار «تهران شهری برای همه» است.

 

*** سازمان میادین میوه و تره بار، نمونه‌ای موفق از تجربه تمرکز در مدیریت شهری

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، شهردار تهران در پایان سازمان میادین میوه و تره بار را نمونه‌ای موفق از تجربه تمرکز در مدیریت شهری دانست و گفت:

این سازمان یک تجربه خوب در خصوص مدیریت یکپارچه است، تجربه‌ای قابل قبول برای این موضوع که اگر اختیارات و مسئولیت‌ها را یک جا متمرکز کنیم می توانیم خدمات بهتری به مردم ارائه دهیم.

امیدوارم بخشی از خدمات دولت که جنبه تصدی‌گری ندارد به شهرداری‌ها واگذار شود و آنها نیز برای خدمات بهتر به مردم بتوانند از اختیارات استفاده کنند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 15 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول