کد خبر:268164
پ
طرح سرمایه‎‌گذاری
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

تصویب یک میلیارد و ۶۲ میلیون دلار طرح با سرمایه‎‌گذاری خارجی

در دویست و چهل و هشتمین جلسه هیئت سرمایه‌گذاری خارجی ۶۵ طرح به ارزش یک میلیارد و ۶۲ میلیون دلار به تصویب رسید.

در دویست و چهل و هشتمین جلسه هیئت سرمایه‌گذاری خارجی ۶۵ طرح به ارزش یک میلیارد و ۶۲ میلیون دلار به تصویب رسید.

 

*** تصویب ۶۵ طرح سرمایه‎‌گذاری خارجی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، دویست و چهل و هشتمین جلسه هیئت سرمایه‌‎گذاری خارجی با حضور اعضای هیئت سرمایه‌گذاری خارجی در محل سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران برگزار شد.

در این نشست ۶۵ طرح سرمایه‌گذاری خارجی شامل ۴۴ طرح سرمایه‌گذاری خارجی جدید، ۵ مورد مربوط به افزایش سرمایه‌گذاری خارجی و ۱۶ مورد دیگر مرتبط با تغییرات طرح سرمایه‎‌گذاری خارجی و انتقالات ارزی سرمایه‌گذاران، به تصویب رسیده است.

بر اساس این گزارش، ارزش طرح‌های سرمایه‌گذاری خارجی جدیدی که در این نشست به تصویب رسیده است، معادل مبلغ یک میلیارد و ۶۲ میلیون دلار است که مربوط به اجرای طرح‌ها در بخش‌های مختلف اقتصادی در کشور می‌شود.

بنابراین گزارش، سرمایه‌گذاران خارجی مربوط به طرح‌های مذکور از ۱۶ کشور دنیا هستند. همچنین محل اجرای طرح‌های سرمایه‌‎گذاری خارجی مصوب در این نشست، در ۲۰ استان کشور است.

بر این اساس، تعداد طرح‌های سرمایه‌گذاری مصوب از ۱۱۹ طرح سرمایه‎‌گذاری در سال ۹۸ به ۲۲۲ طرح سرمایه‌گذاری خارجی در سال ۹۹ و میزان سرمایه‌گذاری خارجی مصوب از پنج میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار سال ۹۸، تاکنون به رقم معادل ۶ میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار در سال ۹۹ رسیده است که نشانگر افزایش قابل توجهی است.

 

 

اخبار مهم صنایع:

ارسال ۱۵ هزار پرونده تخلف میوه فروشی به تعزیرات

توزیع گسترده میوه از روز‌های آینده

۶۷۰ هزار نفر بیمه بیکاری کرونا گرفتند

 

 

*** اعضای هیئت سرمایه‌گذاری خارجی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، گفتنی است، اعضای هیئت سرمایه‌گذاری خارجی (معاون وزیر امور خارجه، معاون سازمان برنامه و بودجه کشور، معاون ارزی بانک مرکزی و رؤسای اتاق‌های بازرگانی و تعاون ایران، معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس کل سازمان سرمایه‌گذاری) هستند و حسب مورد از وزارتخانه یا دستگاه‌های تخصصی ذیربط برای نشست در هیئت سرمایه‌گذاری خارجی دعوت به عمل می‌آید.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − ده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول