کد خبر:268025
پ
بازار
رییس اتاق اصناف:

اصناف؛ بهترین مرجع برای حفظ تعادل قیمت‌ها در بازار

 رییس اتاق اصناف معتقد است، اصناف بهترین مرجع برای حفظ تعادل قیمت‌ها در بازار هستند.

 رییس اتاق اصناف معتقد است، اصناف بهترین مرجع برای حفظ تعادل قیمت‌ها در بازار هستند.

 

*** بهترین مرجع برای حفظ تعادل قیمت‌ها در بازار

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سعید ممبینی در نشست هماهنگی اجرای طرح توزیع مویرگی کالای اساسی در واحدهای صنفی منتخب، اظهار داشت:

وقتی درباره مشکلات کالا صحبت می‌کنیم ناگزیر باید به زنجیره تامین نیز توجه کنیم و تضمین می‌دهیم اگر کالا به اندازه نیاز بازار در اختیار اصناف قرار بگیرد، مشکلی در عرضه کالا نخواهیم داشت و اصناف بهترین مرجع برای حفظ تعادل قیمت‌ها و عرضه مناسب در بازار هستند.

وقتی میزان واردات برای نهاده ها جوابگوی نیاز تولید نیست و تولید نیاز بازار بازار را تامین نمی کند، مقصر دانستن نظام توزیع و اصناف عادلانه نیست.

 

ممبینی با اشاره به توزیع کالای اساسی در راستای تنظیم بازار توسط برخی از واحدهای صنفی، خاطرنشان کرد:

کاسبان امین به این معنا نیست که کسبه دیگر امین نیستند بلکه محدودیت‌هایی در عرضه مقدار برخی از کالاهای اساسی وجود دارد و قطعا نمی‌توان به تعداد همه اعضای یک صنف کالا در اختیارشان قرار بگیرد، به همین دلیل پارامترهایی مانند داشتن ترازوی دیجیتال و استفاده از دستگاه کارتخوان برای ارائه فاکتور و ثبت تراکنش‌ها در تعیین واحدهای منتخب الزامی است و توزیع نیز به صورت چرخشی انجام می‌گیرد.
به عنوان مثال اگر اتحادیه ای ۵۰۰ عضو مرغ فروش دارد عرضه مرغ با قمیت مصوب ابتدا در چند واحد منتخب انجام می‌گیرد و در هفته بعد چند واحد دیگر به صورت چرخشی برای عرضه کالا در نظر گرفته می شوند.

 

 

اخبار مهم صنایع:

ارسال ۱۵ هزار پرونده تخلف میوه فروشی به تعزیرات

توزیع گسترده میوه از روز‌های آینده

۶۷۰ هزار نفر بیمه بیکاری کرونا گرفتند

 

 

 

*** تلاش برای رونق کسب وکار و ایجاد آرامش

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رییس اتاق اصناف در پایان با بیان اینکه نظارت بر روند اجرای طرح توزیع کالای اساسی از سوی بازرسان اتاق‌های اصناف و اتحادیه‌ها و بازرسان بسیج اصناف نیز صورت می‌گیرد،افزود:

دستگاه‌های متولی نیز در راستای اجرای بهترین طرح باید همکاری‌های لازم را داشته باشند و کالاها در فروشگاه‌های زنجیره ای توزیع می‌شوند تنها مزیتی که دارند بحث ارائه فاکتور است که باید تلاش کنیم واحدهای صنفی نیز در این راستا حرکت کنند تا در حوزه رقابت دچار خلاء نشویم.
امیدواریم با تمهیداتی که دولت به کار بسته با تامین به موقع مواد اولیه کارخانجات، شاهد رونق کسب وکار و ایجاد آرامش در بازار باشیم و در تعدیل قیمت‌ها بایستی تخفیف‌ها بخصوص در کالاهای اساسی مرتبط با شب عید بارزتر شود.

 

 

انتهای پیام/// 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول