کد خبر:268305
پ
کشاورزی
مدیرکل دفتر توسعه زیرساخت‌ها و سرمایه‌گذاری سازمان تعاون روستایی:

ایجاد و تجهیز ۵۹ مرکز خرید محصولات کشاورزی

مدیرکل دفتر توسعه زیرساخت‌ها و سرمایه‌گذاری سازمان تعاون روستایی از ایجاد، تجهیز و استانداردسازی ۵۹ مرکز خرید محصولات کشاورزی در راستای تأمین امنیت غذایی خبر داد.

مدیرکل دفتر توسعه زیرساخت‌ها و سرمایه‌گذاری سازمان تعاون روستایی از ایجاد، تجهیز و استانداردسازی ۵۹ مرکز خرید محصولات کشاورزی در راستای تأمین امنیت غذایی خبر داد.

 

*** ایجاد بیش از ۲۸۰ واحد انواع صنایع تبدیلی و تکمیلی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، حسن میروکیلی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۳۳۸۰ دستگاه انواع تأسیسات ذخیره‌سازی محصولات کشاورزی اعم از ساده و مکانیزه به ظرفیت نزدیک به ۳.۳ میلیون تن مشغول خدمت‌رسانی به قشر مولد محصولات کشاورزی در سطح شبکه بزرگ تعاون روستایی است، اظهار داشت:

در راستای استانداردسازی مراکز خرید در بیش از ۱۰۹۰ مرکز، خرید و نصب ۴۶۲ دستگاه باسکول دیجیتالی ۶۰ تنی، اجرای ۱۳۵۸۰۰ متر طول دیوارکشی و حدود ۱۶۲۵۰۰۰ مترمربع محوطه‌سازی بتنی و آسفالتی و در خصوص تکمیل زنجیره ارزش محصولات کشاورزی، ایجاد بیش از ۲۸۰ واحد انواع صنایع تبدیلی و تکمیلی و ۲۰۳ مرکز به تعداد ۲۲۷۱ غرفه که در این زمینه در حال فعالیت هستند.

 

وی در رابطه با برنامه‌های پیش رو در سال ۱۴۰۰ ضمن اشاره به طرح ایجاد روستا بازار در سراسر کشور که توسط معاونت بازرگانی در حال پیگیری است، گفت:

دفتر تجهیز و توسعه زیرساخت‌ها و سرمایه‌گذاری در راستای همکاری با معاونت مذکور ضمن تهیه دستورالعمل فنی جهت ایجاد ساختمان روستا بازار، لوگو و تابلوی مراکز را جهت یکسان‌سازی به عنوان الگو پیشنهاد داده است.

در این باره مکان‌های پیشنهادی از استان‌ها اخذ و پس از جمع بندی تحویل معاونت فنی و اجرایی سازمان مرکزی شده است.

 

 

اخبار مهم صنایع:

دپوی ۵ میلیون تن کالای اساسی در بنادر و گمرکات

 

 

*** ایجاد و تجهیز ۵۹ مرکز خرید محصولات کشاورزی

 

مدیرکل دفتر توسعه زیرساخت‌ها و سرمایه‌گذاری سازمان تعاون روستایی در مورد برنامه‌ریزی طرح‌های سال ۱۴۰۰، بیان کرد:

پیگیری جذب اعتبارات از محل تسهیلات کمک‌های فنی و اعتباری برای ایجاد ۳۲ واحد صنایع تبدیلی و تکمیلی در راستای تکمیل زنجیره ارزش محصولات کشاورزی، ایجاد و توسعه انبارهای مکانیزه و انبارهای چند منظوره به ظرفیت ۴۰ هزارتن، ایجاد ۴۰۶ غرفه انواع بارانداز و مراکز عرضه مستقیم کالا جهت صادرات محصولات کشاورزی، ایجاد، تجهیز و استانداردسازی ۵۹ مرکز خرید در راستای تأمین امنیت غذایی و ارتقا ۱۶۰۰۰ متر مربع فروشندگی‌های مواد نفتی به جایگاه از جمله برنامه‌های این دفتر برای سال آینده است.

همچنین برای تعمیر و نگهداری انبارهای با قدمت بالای ۳۰ سال و ساختمان‌های اداری بیش از سی سال (با توجه به قدمت اغلب ساختمان‌های اداری قبل از انقلاب و گسترش شهرستان‌ها) که نیاز به تعمیر و بازسازی آنها احساس می‌شود، پیشنهاد شده است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 17 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول