کد خبر:267853
پ
نایب رئیس اتاق اصناف ایران تو
نائب رئیس اتاق اصناف:

اجرای طرح کاسبان امین برای توزیع کالاهای اساسی در ایام عید

نائب رئیس اتاق اصناف ایران از اجرای طرح کاسبان امین برای توزیع هدفمند و مویرگی کالاهای اساسی و مصرفی با هماهنگی وزارت صنعت و سازمان بسیج اصناف خبر داد.

نائب رئیس اتاق اصناف ایران از اجرای طرح کاسبان امین برای توزیع هدفمند و مویرگی کالاهای اساسی و مصرفی با هماهنگی وزارت صنعت و سازمان بسیج اصناف خبر داد.

 

*** طرح کاسبان امین برای توزیع کالاهای مصرفی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، جلال‌الدین محمد شکریه در مورد وضعیت بازار در ایام پایانی سال، اظهار داشت:

وزارت صنعت باید پاسخگوی وضعیت تولید باشد، اگر محصول از جمله روغن به دست واحدهای صنفی برسد، واحدهای صنفی توزیع می‌کنند.

اگر کمبود عرضه در بازار وجود داشته باشد، ربطی به واحدهای صنفی و کسبه ندارد.

نایب رئیس اتاق اصناف ایران افزود: با هماهنگی سازمان بسیج اصناف و وزارت صنعت طرحی را تحت عنوان طرح کاسبان امین برای توزیع کالاهای مصرفی ایام عید مثل روغن، شکر، برنج و … از طرق واحدهای صنفی منتخب کلید زده‌ایم.

 

وی در ادامه، افزود:

ما بارها تاکید کرده‌ایم که توزیع کالاهای اساسی نباید فقط از طریق فروشگاه‌های زنجیره‌ای انجام شود و باید در شبکه مویرگی واحدهای صنفی توزیع شود تا راحت تر به دست مردم برسد، وقتی یک کالایی در دسترس مردم نیست، نگرانی درباره کمبود آن بیشتر می‌شود، باید خیال مردم راحت باشد که کالا به ویژه روغن که این روزها در مرکز توجه قرار گرفته، همیشه در واحدهای صنفی وجود دارد، وقتی این اطمینان در مردم ایجاد شد که این کالا وجود دارد، به اندازه مصرف واقعی خود خرید می‌کنند ولی وقتی این نگرانی هست که این کالا امروز وجود دارد و هفته بعد کم می‌شود، مردم بیش از نیازشان خرید می‌کنند.

 

*** توزیع کالاهای اساسی توسط کاسبان امین

 

نایب رئیس اتاق اصناف ایران با بیان اینکه در قالب طرح کاسبان امین، کسبه امین در سراسر کشور توسط اتاق اصناف شناسایی می‌شوند، عنوان کرد:

کالاهای اساسی مثل روغن، شکر و مرغ جهت توزیع، در اختیارشان قرار می‌گیرد؛ ناظرین سازمان بسیج اصناف هم در زمان توزیع کالا در واحدها مستقر می‌شوند.

این کالاها با قیمت دولتی در اختیار مردم قرار می‌گیرد، منتهی توزیع به صورت هدفمند انجام خواهد شد.

همچنین باید با بازرسی مستمر از طریق اتحادیه، وزارت صنعت، بازرسین نظام صنفی و اصناف، نظارت لازم بر روی نظام توزیع انجام شود.

 

 

اخبار مهم صنایع:

مبلغ سود سال ۹۸ مشمولان سهام عدالت اعلام شد

دستور رئیس جمهور به وزارت صنعت

 

 

*** کمبود کالا در کشور ادواری است 

 

نایب رئیس اتاق اصناف ایران با بیان اینکه کمبود کالا در کشور ادواری است، اظهار داشت:

ما کمبود خاصی در کشور نداریم و نمی‌توان گفت که به عنوان مثال روغن و مرغ در بازار نیست، بلکه به دلیل بروز برخی چالش‌ها به صورت ادواری چنین کمبودهایی ایجاد می‌شود.

 

وی در خصوص وضعیت توزیع میوه نیز، گفت:

وزارت صنعت به اندازه کافی سیب و پرتقال ذخیره‌سازی کرده و برای توزیع در اختیار شبکه توزیع قرار داده، بخشی نیز همچنان در سردخانه‌ها ذخیره است بنابراین در توزیع میوه مشکل خاصی نداریم.

مرغ منجمد نیز به اندازه کافی وجود دارد، اما ما تاکید کردیم که نظارت نباید فقط بر واحدهای توزیع صورت بگیرد بلکه باید در کشتارگاه‌ها و مرغداری‌ها هم نظارت تشدید شود.

همچنین حجم مرغ قطعه بندی باید کاهش یابد تا مرغ در بازار به وفور یافت شود و در جلوی چشم مصرف‌کننده قرار بگیرد.

 

*** برگزاری جشنواره فروش فوق‌العاده تا ۱۵ فروردین

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، نایب رئیس اتاق اصناف ایران از تداوم جشنواره فروش فروش‌العاده نیز تا ۱۵ فروردین ماه، اظهار داشت:

جشنواره فروش فروش‌العاده نیز تا ۱۵ فروردین ماه ادامه خواهد داشت و دستورالعمل آن به استان‌ها ابلاغ شده است.

بسیاری از واحدهای صنفی برای انجام فروش فوق‌العاده ثبت نام کرده و برخی نیز از چند روز پیش فروش فوق‌العاده را آغاز کرده‌اند.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول