کد خبر:267865
پ
جلیل رحیمی جهان آبادی
عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس:

بلوکه شدن پول ایران در کره جنوبی راهزنی بین‌المللی است

عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس بلوکه شدن پول ایران در کره جنوبی به بهانه فشار آمریکایی‌ها را راهزنی بین‌المللی دانست.

عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس بلوکه شدن پول ایران در کره جنوبی به بهانه فشار آمریکایی‌ها را راهزنی بین‌المللی دانست.

 

*** آزادسازی پول بلوکه شده ایران در کره جنوبی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، جلیل رحیمی جهان آبادی در خصوص آزادسازی پول بلوکه شده ایران در کره جنوبی، اظهار کرد:

اینکه کره‌ای‌ها سرنوشت روابط‌شان با ایران را به آمریکا گره بزنند کار عقلانی و منطقی نبود و مبتنی بر منافع کره‌ای‌ها نیست، این کشور ظرف دهه‌های گذشته در صنایع مختلف از جمله خودروسازی، صنایع خانگی، پتروشیمی و بخش‌های مختلف ایران حضور داشته و همکاری اقتصادی خوبی بین تهران و سئول شکل گرفته بود.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه افزود:

اکنون در شرایط تحریمی و شیوع بیماری کرونا، کره، پولی را که متعلق به مردم ایران بوده، به روابط سیاسی و تنش‌های بین ایران و آمریکا گره زده و دنبال نظر کاخ سفید رفته این اقدام و رفتار غیر منطقی و خلاف منافع کره‌ای‌ها است.

 

وی در این باره که این پول چطور به دست ما برسد، گفت:

به هر میزان واسطه‌ها و مسیر رسیدن پول به ایران را کاهش دهیم بهتر است و ایران باید تشخیص دهد چه کالا‌هایی نیاز دارد و از کجا باید تهیه شود، با این حال می‌توان با کره‌ای‌ها توافق کرد که کالا‌های ضروری که می‌توان آن را از بازار کره تهیه کرد در قبال طلبمان وارد کنیم، اما اینکه چه کالایی نیاز داریم و چه کالایی در توان کره است باید بر اساس نظر وزارت صنعت، وزارت خارجه و مسئولان اقتصادی انجام شود.

 

 

اخبار مهم صنایع:

مبلغ سود سال ۹۸ مشمولان سهام عدالت اعلام شد

دستور رئیس جمهور به وزارت صنعت

واریز سود سهام عدالت سال ٩٨ تا پایان سال جاری

 

 

*** رفتار کره‌ای‌ها در حافظه مردم ایران خواهد ماند

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس در پایان با بیان این که تا امروز ایران و کره در حوزه اقتصادی و فرهنگی تنش عمده‌ای نداشتند، اظهار کرد:

متاسفانه اقدام کره‌ای‌ها و بلوکه کردن پول ایران راهزنی در روابط بین‌الملل است هرچند توافقاتی برای آزادسازی بخشی از آن صورت گرفته است چرا که ایران در این شرایط نیاز دارد با ثروت خود نسبت به تهیه دارو و واکسن کرونا اقدام کند.

این پول برای مردم ایران است، از این رو رفتار کره‌ای‌ها در حافظه مردم ایران می‌ماند و بر آینده روابط اقتصادی، سیاسی و فرهنگی ما اثرگذار خواهد بود.

در نهایت ضرر و زیان این رفتار، برای کره‌ای‌ها خواهد بود چرا که ایران کشور مهم و اثرگذاری در خاورمیانه است و سئول نمی‌تواند به دلیل فشار‌های آمریکا رفتاری نادرست با تهران داشته باشد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 2 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول