کد خبر:267841
پ
متانی
نایب رییس مجمع نمایندگان کارگران استان تهران:

افزایش کمتر از ۲ میلیون مزد کارگران، قانونی نیست

نایب رئیس مجمع نمایندگان کارگران استان تهران معتقد است، افزایش کمتر از ۲ میلیون تومان دستمزد کارگران با ماده ۴۱ قانون کار در تضاد است.

نایب رئیس مجمع نمایندگان کارگران استان تهران معتقد است، افزایش کمتر از ۲ میلیون تومان دستمزد کارگران با ماده ۴۱ قانون کار در تضاد است.

 

*** دولت نباید اشتباه بخشنامه فروردین ۱۳۹۹ را تکرار نماید.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمد باقر متانی با اشاره به برگزاری جلسه امروز شورایعالی کار در خصوص تعیین دستمزد ۱۴۰۰، اظهار کرد:

افزایش هر عددی کمتر از دو میلیون تومان، عدم رعایت ماده ۴۱ قانون کار است و دولت نباید اشتباه بخشنامه فروردین ۱۳۹۹ را تکرار نماید.

 

*** افزایش مطابق سبد معیشت تعیین شده

 

وی در خصوص افزایش مطابق سبد معیشت تعیین شده در کمیته دستمزد، گفت:

مسلما پرداخت کامل هزینه های زندگی کارگران باید در اولویت اعضای شورایعالی کار باشد و درصورت عدم پرداخت کامل سبد معیشت برای سال ۱۴۰۰، اعضای شورایعالی کار می بایست برنامه‌ای جهت از بین بردن فاصله دستمزد پرداختی با سبد معیشت ارائه نمایند.وقت آن رسیده است که شرکای اجتماعی شورایعالی کار دورنمای رشد صنعت و تولید را با از بین بردن این فاصله ترسیم نمایند.

نقش دولت با توجه به جایگاه اجتماعی و حاکمیتی و همچنین وظایف محوله طبق اصل ۲۹ و ۴۳ قانون اساسی پر رنگ‌تر و اساسی‌تر از کارفرمایان می‌باشد.

تورم افسار گسیخته می‌بایست توسط دولت مهار شود تا افزایش دستمزد معنی دار شود.

دولت می‌بایست در این روزهای سخت به کمک جامعه کار و تولید بیاید و با ارائه طرح‌های منطقی باری را از دوش خانوار کارگران بردارد.

 

 

اخبار مهم صنایع:

بهره‌برداری از ۲ طرح صنعتی با سرمایه‌گذاری ۳۵۰ میلیارد تومانی

سهم ۸۰ درصدی صنعت و معدن از معاملات بورس کالا

تمهیدات ویژه گمرک برای جلوگیری از انباشت کامیون‌های حامل سوخت در مرزها

 

 

*** اشتباهاتی چون بخشنامه دستمزد ۹۹

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، نایب رئیس مجمع نمایندگان کارگران استان تهران در پایان پیرامون اینکه مسئولین اجرایی کشور می‌بایست فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص بهبود معیشت مردم را آویزه گوش نمایند و ساماندهی معیشت مردم را در صدر همه مسائل قرار دهند، اظهار کرد:

در صورت اصلاح ساختار شورایعالی کار و حضور نمایندگان بصیر و مطلع بی طرف بجای حضور وزرای صنعت و اقتصاد با سوءگرایی آنها بدلیل جایگاه اجتماعی مطمئنا اشتباهاتی چون بخشنامه دستمزد ۹۹ بوجود نمی‌آید.

 

 

 

انتهای یپام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 1 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول