کد خبر:267999
پ
۲۰۲۱۰۳۰۷۱۰۵۸۵۲۲۴۹
مدیر عامل مجتمع مس سرچشمه رفسنجان:

رشد قابل توجه بومی‌سازی در صنعت مس

مدیر عامل مجتمع مس سرچشمه رفسنجان معتقد است، شرکت همواره متعهد به تولید داخل و بومی‌سازی بوده‌ و امروز هم، با توجه به شرایط کشور، این موضوع رشد قابل توجهی داشته است.

مدیر عامل مجتمع مس سرچشمه رفسنجان معتقد است، شرکت همواره متعهد به تولید داخل و بومی‌سازی بوده‌ و امروز هم، با توجه به شرایط کشور، این موضوع رشد قابل توجهی داشته است.

 

*** تولید در مجتمع مس سرچشمه 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، حسین احمدی در مراسم افتتاح نمایشگاه نهضت تولید، بومی‌سازی و صادرات که با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، نورالدینی مشاور ارشد استاندار کرمان و جمعی از مدیران صنایع استان در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی جنوب‌شرق کرمان برگزار شد، اظهار کرد:

در شرکت مس، به‌ویژه در استان کرمان، اگر روند خرید و ساخت را مدنظر قرار دهیم، سالانه حدود یک‌هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در حوزه تولید و مسائل جاری، ظرفیت وجود دارد که اگر ۳۰درصد آن هم در استان محقق شود، رقم بسیار قابل توجهی در زمینه اشتغال استان و تامین مواد اولیه خواهد بود.

در حال حاضر، حدود ۷۰۰ میلیون یورو و ۶هزار میلیارد تومان نیز پروژه‌های جاری شرکت مس در استان کرمان است که اگر ظرفیت‌های منطقه‌ای را پای کار بیاوریم، می‌توانیم حدود ۵هزار میلیارد تومان در تامین قطعات از داخل کشور و استان اقدام کنیم که بسیار عدد خوبی است و گویای اشتغالی بسیار مولد در سطح منطقه خواهد بود که توسعه استان را در حوزه تولید و در زمینه اشتغال به‌همراه خواهد داشت.

 

وی در ادامه تاکید کرد:

قطعاً اولویت ما تامین از داخل استان است که ان‌شاء‌الله محقق خواهد شد؛ ما بانک اطلاعاتی پروژه‌های مس را تهیه کرده‌ایم و الان هم قراردادهای جاری در استان داریم که ظرفیت استان هرچه باشد می‌توانیم پوشش بدهیم؛ ما آمادگی کامل داریم و هرجا تولیدکننده‌ای بتواند به تولید داخل و اشتغال استان کمک کند، دستش را به گرمی می‌فشاریم.

 

*** تعهد شرکت مس در زمینه بومی‌سازی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیر مجتمع مس سرچشمه در پایان با اشاره به تعهد شرکت مس در زمینه بومی‌سازی، عنوان کرد:

البته نکته‌ای که همه تولیدکنندگان و شرکت‌های استان باید به آن توجه داشته باشند، موضوع مراحل بومی‌سازی و الزامات آن است که از برنامه‌ریزی اولیه، مهندسی معکوس و کنترل کیفیت، این زنجیره‌ای است که باید همه با هم وجود داشته باشند.

 

 

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 8 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول