کد خبر:267718
پ
پورابراهیمی
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:

آمریکایی‌ها، قبل از انقلاب هیچ اطلاعاتی به شرکت مس نمی‌دادند/ صنعتگران، امروز فرماندهان، جهاد اقتصادی هستند

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، عنوان کرد، آمریکایی‌ها، قبل از انقلاب هیچ اطلاعاتی به شرکت مس نمی‌دادند اما در حال حاضر وضعیت متفاوت است و در عین حال صنعتگران، فرماندهان جهاد اقتصادی هستند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، عنوان کرد، آمریکایی‌ها، قبل از انقلاب هیچ اطلاعاتی به شرکت مس نمی‌دادند اما در حال حاضر وضعیت متفاوت است و در عین حال صنعتگران، فرماندهان جهاد اقتصادی هستند.

 

*** صنعتگران، امروز فرماندهان، جهاد اقتصادی هستند

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمدرضا پورابراهیمی در مراسم افتتاح نمایشگاه نهضت تولید، بومی‌سازی و صادرات، اظهار داشت:

مجتمع مس سرچشمه، قبل از انقلاب راه‌اندازی شد و آمریکایی‌ها آنجا حضور داشتند تا شرکت مس را اداره کنند درحالی‌که کوچک‌ترین اطلاعات و دانش فنی در زمینه اداره شرکت، ساخت قطعات و… در اختیار ایرانیان قرار نمی‌دادند، اما امروز وضعیت متفاوت شده است.

صنعتگران امروز فرماندهان و سربازان این جهاد اقتصادی هستند و با پایمردی مردم و مجاهدت صنعتگران، پاسخ همه دشمنی‌های مستکبران داده شده است.

 

وی در ادامه تصریح کرد:

مجلس هم با بضاعت خود، از فعالیت‌های تولیدی حمایت و در راستای رفع مشکلات این حوزه، ازجمله مشکلات بانکی و مالیاتی و سایر موارد اقدام می‌کند و این اقدامات در گذار ایران از گردنه دشوار تحریم‌ها خود را نشان می‌دهد.

 

*** اهمیت بومی‌سازی در کشور

 

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان، با تاکید بر اهمیت ساخت داخل و بومی‌سازی، اظهار داشت:

برنامه نیازسنجی کالاهای مورد نیاز صنایع بزرگ و تولید آن در استان کرمان وجود دارد تا نیازهای صنایع بزرگ و توانمندی صنایع کوچک اعلام شود و با شکل گرفتن این ارتباط، موجبات توسعه در این عرصه و تامین قطعات و خدمات در داخل استان فراهم شود.

همچنین باید با برقراری ارتباط بین پارک علم و فناوری و صنعت، بومی‌سازی و تجهیز شرکت‌های دانش‌بنیان نیز تقویت شود.

 

*** مراسم افتتاح نمایشگاه نهضت تولید، بومی‌سازی و صادرات

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، گفتنی است، مراسم افتتاح نمایشگاه نهضت تولید، بومی‌سازی و صادرات  با حضور نورالدینی مشاور ارشد استاندار کرمان، مهندس حسین احمدی مدیر مجتمع مس سرچشمه و جمعی از مدیران صنایع استان در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی جنوب‌شرق کرمان برگزار شد،

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − 6 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول