کد خبر:267487
پ
محمود شایان
مدیرعامل بانک تخصصی بخش مسکن:

نرخ سود وام مسکن جوانان ۶ درصد شد

مدیرعامل بانک تخصصی بخش مسکن از کاهش نرخ سود تسهیلات مسکن جوانان از ۹ به ۶ درصد خبر داد.

مدیرعامل بانک تخصصی بخش مس‍کن از کاهش نرخ سود تسهیلات مسکن جوانان از ۹ به ۶ درصد خبر داد.

 

*** نرخ سود وام مسکن جوانان ۶ درصد شد

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمود شایان درباره خبرخوش پایان سال به دارندگان حساب جوانان به پایگاه خبری بانک مسکن، اظهار کرد:

بر اساس مصوبه جدید هیئت مدیره بانک، نرخ سود تسهیلات حساب پس انداز مسکن جوانان برای دوره بازپرداخت حداکثر ۵ ساله، از ۹ درصد به ۶ درصد کاهش پیدا کرد.

حساب پس انداز مسکن جوانان یکی از حساب‌های مورد توجه قشر زیادی از خانوارها است.

خانوارها برای برنامه‌ریزی بلندمدت جهت خانه دار شدن فرزندانشان از امکانات و مزیت‌های حساب پس‌انداز مسکن جوانان استفاده می‌کنند به این صورت که با سپرده‌گذاری تدریجی و کم هزینه از امتیاز بلندمدت دریافت تسهیلات خرید م‍سکن بهره‌مند می‌گردند.

سقف و نرخ سود تسهیلات مسکن جوانان به گونه‌ای است که در پایان مدت زمان سپرده‌گذاری، تسهیلات مناسب به لحاظ قدرت پوششی هزینه خرید خانه به جوانان دارای این حساب پرداخت می‌شود.

 

*** جزئیات کاهش ۳ درصدی نرخ سود وام مسکن جوانان

 

مدیرعامل بانک تخصصی بخش مس‍کن درباره جزئیات تصمیم جدید درباره تغییر کاهشی نرخ سود تسهیلات مسکن جوانان، گفت:

نرخ سود تسهیلات پرداختی در قالب فروش اقساطی مسکن (اعم از خرید یا واگذاری سهم‌الشرکه ناشی از تسهیلات اعطایی مشارکت مدنی) از محل حساب پس‌انداز مس‍کن جوانان با مدت بازپرداخت حداکثر ۵ ساله، از ۹ درصد به ۶ درصد کاهش یافت.

نرخ سود ۶ درصدی برای تسهیلات مربوط به این حساب، ناظر به آن دسته از قراردادهای تسهیلاتی است که از تاریخ ۱۲ اسفند سال ۹۹ و بعد از این تاریخ، با مدت بازپرداخت حداکثر ۵ ساله منعقد (ثبت قطعی قرارداد) می‌شوند.

در خصوص نرخ سود سایر تسهیلات و یا تسهیلات از محل حساب پس‌انداز مسکن جوانان با مدت بازپرداخت بیش از ۵ سال، کماکان ضوابط و مقررات قبلی به قوت و اعتبار خود باقی است.

 

وی در ادامه، بیان کرد:

به این ترتیب، با اجرای این مصوبه جدید از این پس تسهیلات فروش اقساطی مس‍کن از محل حساب پس‌انداز مسکن جوانان با دو نرخ ۶ و ۹ درصد، حسب مورد، قابل پرداخت خواهد بود.

 

*** چگونه حساب مسکن جوانان افتتاح کنیم؟

 

شایان در خصوص افتتاح حساب مس‍کن جوانان، تصریح کرد:

حساب پس‌انداز مس‍کن جوانان یکی از انواع حساب‌های سپرده سرمایه‌گذاری کوتاه مدت است که دارنده حساب قادر می‌باشد با رعایت برنامه سپرده‌گذاری ارائه شده توسط بانک در بلند مدت با شرایط خاص استثنایی از مزایا و تسهیلات ویژه حساب مذکور برخوردار شود.

مدت انتظار برای دریافت تسهیلات در این حساب بین ۵ تا ۱۵ سال است و مدت زمان بازپرداخت تسهیلات به روش ساده ۲۰ ساله و به روش پلکانی ۱۲ سال تعریف شده است که در مقایسه با سایر تسهیلات، مناسب ارزیابی می‌شود.

همچنین دریافت کنندگان تسهیلات مس‍کن جوانان برای نحوه بازپرداخت می‌توانند از یکی از دو مدل ساده یا پلکانی بهره ببرند.

هر شخصی که به سن ۱۸ سال تمام رسیده و یا حکم رشد او از سوی دادگاه صادر شده باشد می‌تواند به نام خود یا کسانی که تحت ولایت و قیمومیت او باشند حساب پس انداز مس‍کن جوانان افتتاح کند.

 

 

اخبار مهم صنایع:

تعدیل قیمت‌ها در بازار عید با عرضه مستقیم و گسترده کالا

واریز سود سهام عدالت سال ٩٨ تا پایان سال جاری

رشد تولید کارگاه‌های بزرگ صنعتی به ۱۰.۷ درصد رسید

 

 

*** مبلغ وام مسکن جوانان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرعامل بانک تخصصی بخش مس‍‍کن در پایان پیرامون مبلغ وام مس‍کن جوانان، اظهار داشت:

در حال حاضر حداکثر سقف پرداخت تسهیلات مس‍‍کن جوانان در تهران در پایان سال پنجم سپرده‌گذاری مبلغ ۲۱۰ میلیون تومان و در پایان سال پانزدهم نیز ۴۰۰ میلیون تومان است.

این تسهیلات برای شهرهای بزرگ نیز در پایان سال پنجم مبلغ ۱۵۰ میلیون و در پایان سال پانزدهم ۳۳۰ میلیون تومان تعیین شده است. همچنین برای شهرهای کوچک این دو سقف تسهیلاتی به ترتیب ۱۰۰ میلیون و ۲۹۰ میلیون تومان است.

با توجه به قیمت مس‍‍کن در شهرهای مختلف کشور قدرت پوشش تسهیلات مس‍کن جوانان برای خرید خانه توسط زوج‌ها نسبتاً مناسب است.

از آنجا که خانوارها برای صاحب خانه کردن فرزندان شأن در شرایط تورمی لازم است از مدل پس انداز تدریجی برای تجهیز منابع مورد نیازشان استفاده کنند، حساب مس‍کن جوانان یک خدمت مالی اعتباری مناسب به خانوارها است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 2 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول