کد خبر:267731
پ
مرغ
مدیرکل پشتیبانی امور دام:

افزایش مراکز توزیع عمده گوشت مرغ در تهران به ۴ مرکز

مدیرکل پشتیبانی امور دام از افزایش مراکز توزیع عمده گوشت مرغ در تهران به ۴ مرکز خبر داد.

مدیرکل پشتیبانی امور دام از افزایش مراکز توزیع عمده گوشت مرغ در تهران به ۴ مرکز خبر داد.

 

*** رفع محدودیت در شبکه توزیع گوشت مرغ

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رضا سالمی درباره وضع توزیع گوشت مر‌غ برای متعادل شدن قیمت‌ها در بازار، اظهار کرد:

با نزدیک شدن به شب عید و افزایش تقاضا شبکه توزیع پاسخگوی نیاز نبود بنابراین برای رفع این مشکل در تهران مراکز توزیع عمده فروشی گوشت مرغ گرم به ۴ مرکز افزایش یافت.

با توجه به ۱۳۰ میلیون قطعه جوجه‌ریزی در بهمن‌ماه، به طور قطع گوشت م‍رغ مورد نیاز شب عید و ایام نوروز به اندازه کافی تامین شده اما مشکل اصلی محدودیت در شبکه توزیع است.

 

وی با بیان این که توزیع گوشت م‍رغ در شبکه عمده فروشی و خرده فروشی با افزایش تقاضای شب عید متناسب نیست، گفت:

اکنون روزانه بین هفت هزار تا هفت هزار و ۵۰۰ تن گوشت مرغ در کشور تولید می‌شود که به اندازه نیاز کشور است و کمبودی در تولید نداریم.

 

 

اخبار مهم صنایع:

تعدیل قیمت‌ها در بازار عید با عرضه مستقیم و گسترده کالا

واریز سود سهام عدالت سال ٩٨ تا پایان سال جاری

رشد تولید کارگاه‌های بزرگ صنعتی به ۱۰.۷ درصد رسید

 

 

*** افزایش مراکز عرضه گوشت گرم

 

مدیر کل پشتیبانی امور دام استان تهران با اشاره به این که نیاز تولیدکنندگان به نهاده‌ها به صورت ۱۰۰ درصدی تامین شده است، تصریح کرد:

در گذشته، گوشت مرغ تولیدکنندگان استان تهران یا برخی کشتارگاه‌های استان‌ها که وارد تهران می‌شد به طور عمده به میدان بهمن می‌رفت یعنی تنها یک مرکز عمده توزیع گوشت مر‌غ در تهران داشتیم اما با دستور وزیر جهاد کشاورزی مراکز عرضه گوشت گرم را از یک میدان به چهار میدان افزایش داده‌ایم.

 

وی در ادامه افزود:

اکنون مرکز توزیع میدان پیروزی، سردخانه تهران پارس به شبکه توزیع گوشت مر‌غ گرم اضافه شده و روز دوشنبه یک مرکز توزیع دیگر در یکی از میادین غرب تهران نیز راه اندازی می‌شود.

بنابراین از این پس صنوف و فروشگاه‌های زنجیره ای که پیش از این نیاز خود را از میدان بهمن تامین می‌کردند می‌توانند از میادین نامبرده تهیه کنند که در این صورت محصول سریعتر به توزیع خرده فروشی می‌رسد و ازدحام میدان بهمن کاهش می‌یابد.

 

*** توزیع روزانه ۱ هزارو ۲۰۰ تن گوشت مرغ در مراکز عمده فروشی و میادین

 

مدیرکل پشتیبانی امور دام استان تهران با بیان این که با توجه به افزایش تعداد مراکز عمده فروشی توزیع گوش‍ت مرغ، شرکت پشتیبانی امور دام اقدام به افزایش حجم عرضه نیز کرده است، گفت:

اکنون روزانه نزدیک ۹۰۰ تن گو‌شت مرغ گرم و حدود ۳۰۰ تن مرغ منجمد در این مراکز عرضه می‌شود.

پیش از این روزانه بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ تن گوشت مرغ گرم در میدان بهمن و بین ۱۰ تا ۲۰ تن مرغ منجمد در میادین میوه و تره بار عرضه می‌شد.

 

سالمی در ادامه افزود:

صنوف دارای پروانه کسب معتبر، مباشرین شهرستان‌های استان تهران و فروشگاه‌های زنجیره‌ای می‌توانند با ارایه مدارک مرغ مورد نیاز خود را از مراکز عمده توزیع گوشت مر‌غ تامین کنند.

همچنین برای کاهش فشار بر بازار گوشت مرغ گرم و متعادل کردن قیمت‌ها، مراکز عمده مصرف مانند تالارها، رستوران‌ها، مراکز نظامی و انتظامی و بیمارستان‌ها نیز می‌توانند مرغ منجمد مورد نیاز خود را از ادارات شرکت پشتیبانی استان‌ها تامین کنند.

 

وی با بیان این که قیمت هر کیلوگرم گوشت مر‌غ گرم برای مراکز عمده فروشی ۱۹ هزار و ۴۰۰ تومان و برای خرده فروشی‌ها حداکثر ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان و هر کیلوگرم مرغ منجمد درب سردخانه‌های شرکت پشتیبانی امور دام ۱۴ هزارتومان و برای خرده فروشی ۱۵ هزارتومان است، تصریحح کرد:

توزیع گوشت مرغ گرم و منجمد در فاز اول تا پایان فروردین‌ماه ادامه دارد و فاز دوم آن برای ماه مبارک رمضان خواهد بود.

 

*** توزیع روزانه نزدیک ۱۵۰ تن گوشت مرغ گرم و منجمد در استان البرز

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرکل پشتیبانی امور دام استان تهران در پایان با بیان این که به دلیل نزدیکی تهران و کرج و کاهش بار روانی موجود در بازار دو شهر، اکنون روزانه بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ تن گوشت مرغ گرم و منجمد در استان البرز توزیع می‌شود، اظهار داشت:

یک مرکز عمده فروشی در کرج ایجاد شده که مرغ تازه گرم وارد این مرکز و از سوی دیگر مرغ منجمد مورد نیاز در میادین میوه و تره بار و صنوف منتخب استان البرز می‌شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + یازده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول