کد خبر:267877
پ
طرح ‌آبرسانی
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

طرح ‌آبرسانی به ۴۰۰ روستا در ۷ استان کشور افتتاح می‌شود

۴۰۰ روستا ۷ استان کشور در قالب هفته چهل و چهارم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران طی روزهای آتی به شبکه آبرسانی سالم و پایدار متصل خواهند شد.

۴۰۰ روستا ۷ استان کشور در قالب هفته چهل و چهارم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران طی روزهای آتی به شبکه آبرسانی سالم و پایدار متصل خواهند شد.

 

*** طرح ‌آبرسانی به ۴۰۰ روستا 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، ۱۹ اسفند سال‌جاری در قالب هفته چهل و چهارم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران، پروژه آبرسانی به ۴۰۰ روستا در استان‌های گیلان، سیستان و بلوچستان، خراسان‌رضوی، کهگیلویه و بویراحمد، اصفهان، خوزستان و کرمان با اعتبار ۳۰۱.۹ میلیارد تومان به بهره‌برداری خواهد رسید.

گزارش شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور نشان می‌دهد از ابتدای دولت یازدهم تا پایان بهمن سال جاری، آبرسانی پایدار به ۱۲ هزار و ۵۰۷ روستا با جمعیت ۸.۳ میلیون نفر محقق شده است.

بر این اساس، در دولت دوازدهم به طور متوسط هر سال حدود ۱.۱ میلیون نفر (هر هفته ۳۴ روستا) از نعمت آب شرب پایدار بهره‌مند شده‌اند که پیش‌بینی می‌شود تا نیمه دوم سال ۱۴۰۰، این رقم به ۹.۳ میلیون نفر برسد، بنابراین جمعیت روستایی بهره‌مند از شبکه آب شرب پایدار تا پایان دولت دوازدهم از ۹۰۰ هزار نفر به بیش از ۱۰ میلیون نفر خواهد رسید.

این گزارش می‌افزاید، طرح ملی آبرسانی به روستاهای کشور با هدف تأمین آب شرب پایدار برای ۲۰ هزار و ۷۷۴ روستا با جمعیت ۱۰.۹ میلیون نفر تعریف شده که اتصال سامانه‌ها به منابع تأمین آب پایدار، ارتقای تاب‌آوری تأسیسات موجود از طریق اصلاح و بازسازی سامانه‌های انتقال و توزیع، توجه به کاهش آب بدون درآمد در شبکه‌های روستایی و کنتور دار کردن منابع تولید با هدف مدیریت مصرف از اهم دستاوردهای اجرای این طرح عنوان شده است.

 

اخبار مهم صنایع:

مبلغ سود سال ۹۸ مشمولان سهام عدالت اعلام شد

دستور رئیس جمهور به وزارت صنعت

 

 

انتهای پیام/// 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − هجده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول