کد خبر:267722
پ
محمد صادق مفتح
قائم مقام وزیر صنعت در امور بازرگانی:

ضرورت حمایت از تولید در کنار حفظ منافع مصرف‌کننده

قائم مقام وزیر صنعت در امور بازرگانی بر ضرورت حمایت از تولید در کنار حفظ منافع مصرف‌کننده تاکید کرد.

قائم مقام وزیر صنعت در امور بازرگانی بر ضرورت حمایت از تولید در کنار حفظ منافع مصرف‌کننده تاکید کرد.

 

*** ایجاد و معرفی بسترهای جدید عرضه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمدصادق مفتح در جلسه هماهنگی بازار میوه در ایام پایانی سال و ماه مبارک رمضان با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص وضعیت بازار میوه، حمایت از حقوق مصرف‌کننده در کنار حفظ منافع تولیدکنندگان را به عنوان یکی از دغدغه‌های وزارت صنعت معرفی کرد و اظهار داشت:

با توجه به ۲ مناسبت عید نوروز و ماه مبارک رمضان، نیاز به برنامه‌ریزی دقیق است تا ضمن حمایت از تولید، موجبات دسترسی آسان و توانایی تامین اقلام پرمصرف کالا برای جامعه فراهم شود.

 

 

اخبار مهم صنایع:

تعدیل قیمت‌ها در بازار عید با عرضه مستقیم و گسترده کالا

واریز سود سهام عدالت سال ٩٨ تا پایان سال جاری

رشد تولید کارگاه‌های بزرگ صنعتی به ۱۰.۷ درصد رسید

 

 

*** ایجاد هماهنگی بین بخش‌های مختلف تولید، توزیع و عرضه

 

قائم مقام وزیر در امور بازرگانی انجام این مهم را امری قابل اجرا دانست و افزود:

با هماهنگی و برنامه‌ریزی در جهت استفاده از ظرفیت‌های موجود این کار شدنی است و خوشبختانه بخش‌های مختلف خصوصی و دولتی در این زمینه اعلام آمادگی کردند.

 

مفتح با اشاره به وفور میوه در کشور، ایجاد و گسترش بستر عرضه برای تولیدکنندگان را یکی از راهکارهای موثر در کاهش قیمت و حمایت از تولید اعلام کرد و گفت:

در کنار تقویت شبکه نظارت، بسترسازی جهت عرضه مستقیم میوه می‌تواند در تنظیم بازار و حمایت از تولید کمک‌کننده باشد.

 

*** ضرورت استفاده از ظرفیت شبکه توزیع خرد

 

قائم مقام وزیر صنعت در امور بازرگانی با بیان این که در کنار شبکه توزیع سنتی و نیز ایجاد غرفه‌های عرضه مستقیم میوه توسط تولیدکننده، استفاده از پراکندگی خوب شبکه توزیع خرد و بهره‌بری از ظرفیت واحد‌های صنفی و اتحادیه‌ها در قالب شبکه توزیع منتخب راه‌حل مناسبی برای تنظیم بازار میوه در ایام عید و ماه مبارک رمضان خواهد بود، اظهار داشت:

در کنار شبکه توزیع سنتی، ایجاد یک شبکه عرضه جدید و مسیرهای میانبر می‌تواند باعث برگشت تعادل و ثبات در شبکه توزیع سنتی شود.

 

وی در ادامه افزود:

ما نمی‌توانیم شبکه خرده‌ فروشی را حذف کنیم چرا که اقلام مصرفی در سبد خانوار متنوع است، بنابراین در کنار عرضه مستقیم میوه، ایجاد شبکه منتخب در میادین و واحد‌های صنفی با همکاری بخش‌های خصوصی در تقویت نظارت و کنترل آن می‌تواند این مشکل را برطرف کند.

 

*** افزایش تقاضا و مصرف با کاهش قیمت در بازار

 

قائم مقام وزیر صنعت در امور بازرگانی در پایان کاهش قیمت در بازار را در افزایش تقاضا و مصرف موثر دانست و آن را عاملی در راستای افزایش خروج میوه از سردخانه‌ها اعلام کرد و اظهار داشت:

ان‌شاءالله با هماهنگی ایجاد شده بین بخش‌های مختلف تولید، توزیع و عرضه و استفاده از ظرفیت خود کنترلی بین این بخش‌ها، در کنار اقدامات و نظارت‌های بخش‌های مختلف دولتی، شاهد تعدیل قیمت‌ها در بازار خواهیم بود.

 

*** مصوبات جلسه هماهنگی بازار میوه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، لازم ذکر است، بر اساس مصوبات این جلسه که با هم‌اندیشی بخش‌های مختلف خصوصی و دولتی به تصویب رسید، مقرر شد در کنار تشدید نظارت‌ها بر شبکه توزیع، غرفه‌هایی به صورت رایگان جهت عرضه اقلام پر مصرف در اختیار بخش تولید قرار گیرد.

همچنین شبکه اختصاصی توزیع در واحد‌های صنفی و نیز میادین میوه و تره‌بار تعریف شود و از طریق این شبکه توزیع منتخب، عرضه میوه با قیمت مناسب‌تر در سطح شهر انجام بگیرد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 16 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول