کد خبر:267615
پ
بورس
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

شاخص بورس ۵ هزار واحد رشد کرد

شاخص بورس در جریان معاملات ۱۷ اسفند ماه بازار سرمایه با ثبت رشد ۵ هزارواحدی روبرو شد.

شاخص بورس در جریان معاملات ۱۷ اسفند ماه بازار سرمایه با ثبت رشد ۵ هزارواحدی روبرو شد.

 

*** رشد شاخص بورس 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در جریان دادوستدهای ۱۷ اسفندماه بازار سرمایه بیش از ۵ میلیارد و ۵۶۵ میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۷ هزار و ۲۹۰ میلیارد تومان در بیش از ۹۲۸ هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۵ هزار و ۸۶۰ واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۱۷۵ هزار و ۵۸۴ واحد قرار گرفت.

 

*** بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام 

 

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، سرمایه‌گذاری غدیر و فولاد خوزستان شد و در مقابل شرکت‌های ملی صنایع مس ایران، گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید و ایران خودرو با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روزی ممتعادلی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۱۵۲۸ واحد رشد، شاخص‌های کل (هم‌وزن) ۹۲واحد و قیمت (هم‌وزن) ۶۰واحد افت و شاخص‌های آزاد شناور ۵۹۳۰ واحد و شاخص‌های‌‌‌ بازار اول و دوم به ترتیب ۴۷۷۷ و ۱۰۱۶۲ واحد رشد کردند.

 

اخبار مهم صنایع:

تعدیل قیمت‌ها در بازار عید با عرضه مستقیم و گسترده کالا

واریز سود سهام عدالت سال ٩٨ تا پایان سال جاری

رشد تولید کارگاه‌های بزرگ صنعتی به ۱۰.۷ درصد رسید

 

 

*** بازارهای فرابورس ایران 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله یک میلیارد و ۲۹۶میلیون ورقه به‌ارزش ۱۴هزار و ۵۰۸میلیارد تومان در ۲۸۱هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۴۰واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۶هزار و ۹۴۵واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پتروشیمی زاگرس، پلیمر آریا ساسول و سرمایه‌گذاری صبا تامین شد و در مقابل شرکت‌های بیمه پاسارگاد، ذوب آهن اصفهان و بانک دی بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

 

 

انتهای پیام/// 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 10 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول