کد خبر:267466
پ
راه آهن
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

راه آهن شلمچه-بصره؛ محور مذاکرات وزرای راه ایران و عراق

وزیران راه ایران و عراق درباره اتصال ریلی بین دو کشور به بحث و تبادل نظر پرداختند که چشم‌انداز همکاری‌های مشترک در اتصال خطوط راه آهن شلمچه-بصره، محور گفت و گوی دو طرف بود.

وزیران راه ایران و عراق درباره اتصال ریلی بین دو کشور به بحث و تبادل نظر پرداختند که چشم‌انداز همکاری‌های مشترک در اتصال خطوط راه آهن شلمچه-بصره، محور گفت و گوی دو طرف بود.

 

*** امکان اتصال راه آهن از شلمچه به بصره

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر حمل و نقل عراق در دیدار با محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، ضمن اشاره به لزوم ارتقای کیفیت حمل و نقل زمینی، دریایی، هوایی و ریلی بین دو کشور بر امکان اتصال راه آهن از شلمچه به استان بصره تاکید کرد.

الشبلی آمادگی عراق را برای کار بر روی سیستم ترانزیت با طرف ایرانی بر اساس دستورالعمل اداری مبنی بر همکاری ترانزیتی با کشورهای همسایه مانند ترکیه، سوریه و اردن و حتی آغاز همکاری‌ها با طرف ایرانی را اعلام کرد.

وی در ادامه از برنامه‌ریزی برای تشکیل جلساتی به منظور حل و فصل مسائل باقی‌مانده و نهایی کردن توافق فی‌مابین خبر داد.

وزیر حمل و نقل عراق در پایان به گفت و گو درباره ساکنان شط العرب و همکاری دو طرف در زمینه تسهیل ناوبری برای اهالی آن نیز اشاره داشت.

 

 

اخبار مهم صنایع:

تعدیل قیمت‌ها در بازار عید با عرضه مستقیم و گسترده کالا

واریز سود سهام عدالت سال ٩٨ تا پایان سال جاری

رشد تولید کارگاه‌های بزرگ صنعتی به ۱۰.۷ درصد رسید

 

 

*** آمادگی ایران برای ارتقای کیفیت حمل و نقل دو کشور

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر راه و شهرسازی ایران نیز با توصیف موضوع حمل و نقل به شریان حیاتی تجارت، آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای حمایت، پشتیبانی و همکاری متقابل و تقویت روابط بین دو کشور همسایه برای ارتقای کیفی بخش حمل و نقل برای رسیدن به رده‌های توسعه یافته را اعلام و بر آن تاکید کرد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − پانزده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول