کد خبر:267741
پ
معاون توسعه و بهره برداری فاضلاب آبفای اصفهان:

فولاد مبارکه مطالبه ۳۰ ساله مردم را به ۵ سال کاهش داد/ برنده نهایی بازچرخانی پساب شهری مردم منطقه هستند

معاون توسعه و بهره‌برداری فاضلاب آبفای اصفهان، معتقد است، فولاد مبارکه با احداث تاسیسات فاضلاب در شهرستان‌های مبارکه و لنجان مطالبه ۳۰ ساله مردم به ۵ سال کاهش داده است.

معاون توسعه و بهره‌برداری فاضلاب آبفای اصفهان، معتقد است، فولاد مبارکه با احداث تاسیسات فاضلاب در شهرستان‌های مبارکه و لنجان مطالبه ۳۰ ساله مردم به ۵ سال کاهش داده است.

 

*** احداث شبکه و تصفیه خانه های فاضلاب در شهرهای شهرستان مبارکه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، امیرحسین حکمتیان با اشاره به احداث شبکه جمع آوری، خطوط انتقال و تاسیسات تصفیه خانه فاضلاب در شهرستان‌های مبارکه و لنجان با مشارکت شرکت فولاد مبارکه و آبفای استان اصفهان، اظهار داشت:

شرکت فولاد مبارکه در قالب قرارداد بیع متقابل با شرکت آبفای استان اصفهان نسبت به تامین منابع مالی مورد نیاز در راستای احداث شبکه و تصفیه خانه های فاضلاب در شهرهای شهرستان مبارکه شامل دیزیچه، زیباشهر، کرکوند، مبارکه و همچنین در شهرهای زاینده رود، زرین شهر، سده لنجان، ورنامخواست و چم گردان در شهرستان لنجان اقدام کرد تا از پساب حاصله از احداث این شبکه های فاضلاب در بخش صنعت استفاده کند.

 

*** برنده نهایی بازچرخانی پساب شهری مردم منطقه هستند

 

معاون توسعه و بهره برداری فاضلاب آبفای اصفهان در خصوص اینکه برنده نهایی بازچرخانی پساب شهری مردم منطقه هستند، عنوان کرد:

در طی این قرارداد تاکنون ۵۰۰ کیلومتر لوله‌گذاری فاضلاب و احداث یک تصفیه خانه و ۶ باب ایستگاه پمپاژ فاضلاب انجام گرفته و بر اساس آن ۴۵۰ لیتر در ثانیه از پساب حاصله در صنعت فولاد استفاده خواهد شد که این امر نقش مهمی در کاهش بارگذاری آب مصرفی بر رودخانه زاینده رود داشته است.

 

وی در ادامه، تصریح کرد:

با توجه به اعتبارات محدود دولتی در سنوات گذشته برای احداث تاسیسات فاضلاب در شهرستانهای مبارکه و لنجان، قطعا تا ۳۰ سال آینده مردم این شهرها از خدمات دفع بهداشتی فاضلاب بهره‌مند نمی‌شدند؛ اما با مشارکت شرکت فولاد مبارکه و شرکت آبفای اصفهان در این پروژه، طی ۵ سال شاهد پیشرفت فیزیکی بالای ۹۰ درصد هستیم.

 

*** یکی از پروژه‌های شاخص زیست محیطی در کشور 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون توسعه و بهره برداری فاضلاب آبفای اصفهان در پایان ضمن برشمرد منافغ این طرح، اظهار داشت:

منافع این طرح شامل ارتقاء استانداردهای زیست محیطی منطقه، افزایش سطح بهداشت عمومی و حفاظت کیفی از منابع آبهای زیرزمینی و کاهش بارگذاری آب مصرفی مورد نیاز صنعت در رودخانه زاینده رود است.

این پروژه به عنوان یکی از پروژه های شاخص زیست محیطی در کشور طی بازدید نماینده سازمان یونسکو مورد تحسین واقع شد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + پانزده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول