کد خبر:267184
پ
قبادی
معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت:

تعدیل قیمت‌ها در بازار عید با عرضه مستقیم و گسترده کالا/ غرفه‌ رایگان در اختیار باغداران و تشکل‌ها قرار خواهد گرفت

معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت با اشاره به اقدامات این وزارتخانه در راستای تعدیل قیمت‌ها و تنظیم بازار از تعدیل قیمت کالاهای پرمصرف در ایام پایانی سال و ماه مبارک رمضان خبر داد.

معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت با اشاره به اقدامات این وزارتخانه در راستای تعدیل قیمت‌ها و تنظیم بازار از تعدیل قیمت کالاهای پرمصرف در ایام پایانی سال و ماه مبارک رمضان خبر داد.

 

*** برنامه‌ریزی‌های وزارت صنعت برای تامین کالا و تنظیم بازار

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، عباس قبادی در رسانه ملی با استناد به فرمایشات رهبر معظم انقلاب از برنامه‌ریزی گسترده در راستای تنظیم بازار کالاهای پرمصرف در ایام عید و ماه مبارک رمضان خبر داد و اظهار کرد:

سال ۹۹ به جهت نکاتی که در بیانات ارزشمند رهبر معظم انقلاب نیز اشاره شده است و با توجه به نزدیکی ایام پایانی سال و ماه مبارک رمضان، برنامه‌ریزی‌های گسترده‌ای برای تامین کالا و تنظیم بازار انجام شده است.

 

*** آغاز طرح فروش فوق العاده اصناف از فردا

 

معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت در ادامه از اجرای طرح فروش‌های فوق‌العاده توسط اصناف خبر در ایام پایانی سال خبر داد و افزود:

با توجه به ضرورت رعایت مسائل و پروتکل‌های بهداشتی سال ۹۹ فروش‌های بهاره و نمایشگاه‌های عرضه مستقیم کالا را در کشور نداریم و طرح فروش فوق‌‍العاده‌ای در دستور کار قرار گرفت، با توجه به اعلام آمادگی اصناف و تشکل‌ها، عرضه مستقیم کالا در قالب این طرح و از فردا در سراسر کشور اجرا خواهد شد.

 

دبیر ستاد تنظیم بازار، در ادامه صحبت‌های خود به تامین و ذخیره‌سازی میوه و مرکبات اشاره و تاکید کرد:

ذخیره‌سازی میوه و مرکبات از ماه های گذشته انجام شده است و با استفاده از ظرفیت اصناف و تشکل‌ها و همکاری خوب مجموعه جهاد کشاورزی توزیع گسترده این کالاها از هفته آینده در سراسر کشور آغاز خواهد شد.

 

*** بسترسازی جهت عرضه مستقیم کالا با ایجاد غرفه رایگان

 

قبادی مشکلات و مسائل حوزه تولید را یکی از دغدغه‌های وزارت صنعت اعلام کرد و اظهار داشت:

با هماهنگی استانداری‌ها در سراسر کشور، غرفه‌هایی به صورت رایگان جهت عرضه مستقیم کالا در اختیار باغداران و تشکل‌های مربوطه قرار خواهد گرفت که این موضوع در تعدیل قیمت‌ها و تنظیم بازار تاثیر مثبتی خواهد داشت.

 

*** نظارت‌ بر بازار در ایام پایانی تشدید می‌یابد

 

وی با تاکید بر گسترش و شدت نظارت‌ها بر بازار میوه شب عید، افزود:

نظارت‌ها از محل دپوی میوه و انبارها تا سطح شبکه توضیح خورد توسط بخش‌های نظارتی به صورت ویژه انجام خواهد گرفت و در صورت مشاهده هر گونه تخلف،بلافاصله برخورد قانونی انجام می‌شود.

طبق گفته معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، مقادیر زیادی میوه توسط بخش خصوصی نیز ذخیره‌سازی شده است که با تزریق این اقلام به بازار شاهد کاهش و تعدیل قیمت‌ها در بازار پایانی سال خواهیم بود.

 

وی در ادامه با استناد به فرمایشات رهبر معظم انقلاب، تصریح کرد:

متاسفانه مشکل و معضل گرانی وجود دارد که البته در هر بخش دلایل خودش را دارد، عرضه گسترده کالا می‌توانیم از افزایش قیمت‌ها جلوگیری کنیم.

 

 

اخبار مهم صنایع:

سقف افزایش حقوق کارمندان دولت ۲.۵ میلیون تومان شد

توافق اوپک پلاس برای تثبیت تولید نفت

افزایش ۱۵۰ هزار بشکه به تولید روسیه و قزاقستان

 

 

*** حذف دلال با ایجاد هماهنگی بین بخش‌های مختلف تامین و توزیع کالا

 

دبیر ستاد تنظیم بازار، در کنار سایر اقدامات وزارت صمت در خصوص تعدیل قیمت‌ها، هماهنگی بین دستگاه‍‌ها و تلاش در راستای حذف دلال‌ها و واسطه‌های اضافی را یکی از سیاست های این وزارتخانه دانست و افزود:

تلاش کردیم تا اقلام مورد نیاز در بازار را از طریق تولیدات داخلی و با کالاهای تولید داخل تامین کنیم و در کنار آن در راستای کمک به بخش تولید و حمایت از تولید کنندگان به بحث صادرات نیز توجه شد و مقادیر قابل توجهی از تولیدات مازاد بر بازار داخل در بخش میوه، صادر شد.

 

*** کمبود کالا در کشور وجود ندارد

 

قبادی با بیان اینکه مرکبات و مواد پروتئینی در میادین میوه و تره‌بار و مراکز عرضه مستقیم در سراسر کشور در حال انجام است از عرضه کالا در این مراکز با قیمت مناسب خبر داد و تاکید کرد:

تلاش ما توزیع گسترده و متناسب با نیاز بازار و در همچنین کنترل و تعدیل قیمت‌هاست؛ خوشبختانه در کشور از نظر تامین و ذخایر کالا، مشکل و کمبودی وجود ندارد.

 

*** قیمت‌ کالاهای پرمصرف ایام عید تعدیل می‌شود

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، دبیر ستاد تنظیم بازار در پایان مدیریت خرید را در جلوگیری از ایجاد تلاطم و تنش در بازار مهم خواند و گفت:

خوشبختانه سال ۹۹ بیشتر از سال‌های گذشته کالا وجود دارد، در مورد لوازم خانگی، به واسطه عرضه مستقیم، کالا با قیمت مصوب عرضه می‌شود، در مورد برخی از کالاها نیز، به دلایل مختلف، از جمله افزایش هزینه واردات مواد اولیه تولید، قیمت‌ها تحت تاثیر قرار گرفت، اما این اطمینان را به مردم می‌دهیم که در خصوص کالاهای پرمصرف ایام عید، قیمت‌ها تعدیل خواهد شد.

 

 

 

انتهای پیام///

 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + هشت =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول