کد خبر:267372
پ
مرغ
سرپرست اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی پاسخ داد

عامل اصلی افزایش قیمت مرغ در کشور چیست؟

سرپرست اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی، دلالان را عامل اصلی افزایش قیمت مرغ در کشور اعلام کرد.

سرپرست اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی، دلالان را عامل اصلی افزایش قیمت مرغ در کشور اعلام کرد.

 

*** وضع بازار مرغ چطور است؟

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمدعلی کمالی درباره وضع بازار گوشت مرغ، اظهار داشت:

اکنون قیمت مرغ زنده درب واحدهای پرورشی بین ۱۴ تا ۱۷ هزارتومان، درب کشتارگاه‌ها ۲۲ تا ۲۴ هزارتومان است، بنابراین گوشت مرغ باید با سود بین ۱۰ تا ۱۲ درصدی با نرخ حداکثر ۲۵ هزار تا ۲۷ هزارتومان بدست مصرف کنندگان برسد.

طبق آمارها امروز نرخ مرغ زنده میانگین ۱۶ هزار و ۷۹۸ تومان و مرغ درب کشتارگاه با نرخ ۲۳ هزارو ۹۶۳ تومان و نسبت به پنجشنبه گذشته به ترتیب ۳۴۰ و ۱۷۵ تومان کاهش را نشان می‌دهد.

برای اسفندماه ۱۳۰ میلیون قطعه جوجه ریزی انجام شده و کمبودی در این زمینه وجود ندارد، ضمن اینکه تولیدکنندگان نمی‌توانند مرغ را احتکار و باعث گرانی آن دربازار شوند.

عواملی مانند دو نرخی شدن گوشت مرغ و تقاضای کاذب آن با حضور دلالان و واسطه گران و تاخیر در عرضه نهاده‌های دامی با نرخ های مصوب عامل گرانی گوشت مرغ در بازار محسوب می شوند، بنابراین تولیدکنندگان و مصرف کنندگان متضرر این بازار نابسامان به حساب می آیند.

 

اخبار مهم صنایع:

بازگشت هزار و ۴۲۰ واحد غیرفعال به چرخه تولید

واردات ۳۲ میلیارد دلار کالا در ۱۱ ماهه سال ۹۹

ترخیص ۴ میلیون تن کالای اساسی از گمرکات

 

 

*** علت دیگر تحریک بازار برای گرانی گوشت مرغ

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سرپرست اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی در پایان با بیان علت دیگر تحریک بازار برای گرانی گوشت مرغ، اظهار داشت:

بهمن ماه سال جاری ۱۳۰ میلیون قطعه جوجه‌ریزی انجام شد، اما فروشندگان و شرکت‌ها با تاخیر در ارایه نهاده‌ها با نرخ‌های مصوب، می‌توانند تولید را با مشکل روبرو کنند بطوری که برخی تولیدکنندگان با در دست داشتن حواله سامانه بازارگاه پس از گذشت ۴۰ روز نهاده مورد نیاز خود را تحویل گرفتند.

علت دیگر تحریک بازار برای گرانی گوشت مرغ، فاصله قیمتی بین نرخ مرغ دولتی ۲۰ هزارو ۴۰۰ تومان با نرخ بازار بالای ۳۵ هزارتومان است که خود این موضوع حضور دلالان و تقاضای کاذب را منجر می‌شود.

اکنون مرغ دولتی با نرخ مصوب در میادین میوه و تره بار و برخی فروشگاه‌های مشخص سطح استان‌ها توسط شرکت پشتیبانی اموردام ارایه می‌شود.

مرغدار نمی‌تواند مرغ را بیش از ۴۰ تا ۴۵ روز در سالن نگهداری کند، زیرا علاوه بر افزایش هزینه‌های تولید و تهیه دان با نرخ آزاد با افزایش سن مرغ آن را ارزان تر خریداری می‌کنند وی علت کاهش گوشت مرغ در برخی استان ها را دلال بازی دانست.

 

 

انتهای پیام/// 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول