کد خبر:267386
پ
بورس
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

شاخص بورس ۸ هزار واحد افت کرد

شاخص بورس در جریان داد و ستدهای ۱۶ اسفندماه بازار سرمایه بیش از ۸ هزار واحد افت کرد.

شاخص بورس در جریان داد و ستدهای ۱۶ اسفندماه بازار سرمایه بیش از ۸ هزار واحد افت کرد.

 

*** افت شاخص بورس

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در جریان داد و ستدهای ۱۶ اسفند ماه بازار سرمایه تعداد ۳ میلیارد و ۵۸ میلیون سهم و حق‌تقدم به‌‌ ارزش ۳ هزار و ۵۸ میلیارد تومان در ۴۲۸ هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت ۸ هزار و ۱۷۲ واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۱۶۹ هزار و ۷۴۴ واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر افت دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای ملی صنایع مس ایران، صنایع پتروشیمی خلیج فارس و فولاد مبارکه اصفهان شد و در مقابل نمادهای معاملاتی گروه دارایی برکت، فولاد آلیاژی ایران و نفت سپاهان با رشد خود مانع افت بیشتر شاخص بورس شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روزی منفی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۲۱۳۱ واحد، کل (هم‌وزن) ۳۲۹ واحد، قیمت (هم‌وزن) ۲۱۵۳ واحد، آزاد شناور ۹۵۳۳ واحد و شاخص‌های‌ بازار اول و دوم ۷۴۰۵ و ۱۱۶۱۱ واحد افت کردند.

 

اخبار مهم صنایع:

بازگشت هزار و ۴۲۰ واحد غیرفعال به چرخه تولید

واردات ۳۲ میلیارد دلار کالا در ۱۱ ماهه سال ۹۹

ترخیص ۴ میلیون تن کالای اساسی از گمرکات

 

 

*** بازارهای فرابورس ایران

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۹۸۹ میلیون ورقه به‌ارزش ۱۶ هزار و ۳۷۱ میلیارد تومان در ۳۴۲ هزار نوبت، آیفکس ۷۹ واحد افت کرد و در ارتفاع ۱۶ هزار و ۹۰۵ واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی بیمه پاسارگاد، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه و پلیمر آریا ساسول شد و در مقابل نمادهای معاملاتی رایان هم افزا، پتروشیمی زاگرس و توسعه مسیر برق گیلان بیشترین اثر مثبت را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

 

 

انتهای پیام/// 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 3 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول