کد خبر:267396
پ
گوشت
مدیرکل پشتیبانی امور دام:

توزیع گوشت گوساله گرم و منجمد با نرخ‌های مصوب از ۱۶ اسفند

مدیرکل پشتیبانی امور دام از آغاز توزیع گوشت گوساله گرم و منجمد با نرخ‌های مصوب از ۱۶ اسفند خبر داد.

مدیرکل پشتیبانی امور دام از آغاز توزیع گوشت گوساله گرم و منجمد با نرخ‌های مصوب از ۱۶ اسفند خبر داد.

 

*** توزیع گوشت قرمز ذخایر شرکت پشتیبانی امور دام

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رضا سالمی در خصوص وضع توزیع گوش‍ت قرمز ذخایر شرکت پشتیبانی امور دام برای متعادل شدن قیمت در بازار، اظهار کرد:

از امروز هر کیلوگرم گوشت گوساله منجمد گردن، سردست و ران به ترتیب با نرخ های ۷۰ هزار، ۷۷ هزار و ۸۰ هزار تومان برای مصرف‌کنندگان در میادین میوه و تره‌بار، فروشگاه‌های زنجیره ای و صنوف منتخب استان تهران عرضه می‌شود.

 

وی در ادامه افزود:

همچنین با توجه به قراردادهای پیش خرید دامی در ازای تامین نهاده‌ها با نرخ‌های مصوب که در ماه‌های گذشته توسط شرکت پشتیبانی امور دام کشور انجام شد، اکنون در فاز اول گوشت گرم گوساله آماده عرضه در برخی صنوف منتخب نقاط جنوبی شهر تهران با قیمت های بین ۹۵ هزار تا ۱۰۰ هزار تومان است.

 

مدیرکل پشتیبانی امور دام استان تهران با اشاره به ذخایر کافی شرکت در گوش‍ت گوساله منجمد و گرم، تصریح کرد:

بخش عمده این تامین توسط بخش خصوصی انجام می‌شود و در بحث گوش‍ت گرم و گوساله کمک می‌کنیم تا هر کجا قیمت افزایش یابد عرضه را بیشتر کنیم.

 

 

اخبار مهم صنایع:

بازگشت هزار و ۴۲۰ واحد غیرفعال به چرخه تولید

واردات ۳۲ میلیارد دلار کالا در ۱۱ ماهه سال ۹۹

ترخیص ۴ میلیون تن کالای اساسی از گمرکات

 

 

*** ساماندهی توزیع گوشت گوسفندی توسط اتحادیه و تولیدکنندگان عمده

 

وی درباره درخواست اتحادیه گوش‍ت گوسفندی برای توزیع گوش‍ت ذخایر شرکت پشتیبانی امور دام کشور، گفت:

توزیع گوشت گوسفندی توسط اتحادیه متبوع و تولیدکنندگان عمده عشایری سامانددهی شده که در میادین میوه و تره بار و صنوف منتخب با نرخ های مناسب توزیع شود.

 

سالمی در ادامه افزود:

شرکت پشتیبانی امور دام کشور ۱۰۰ درصد گو‌شت گرم و منجمد میادین و فروشگاه‌های زنجیره‌ای تهران بزرگ را تامین می‌کند اما تلاش داریم برای صنوف منتخب و شهرستان‌های استان تهران به دلیل مسافت گو‌شت منجمد توزیع کنیم.

 

مدیرکل پشتیبانی امور دام در پایان با بیان اینکه توزیع گوشت گوساله منجمد در سراسر کشور انجام می‌شود، اظهار داشت:

برای جلوگیری از هر گونه سوءاستفاده و تخلفی نظارت بر توزیع و قیمت‌گذاری گو‌شت عرضه شده در میادین میوه و تره بار، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و صنوف منتخب انجام می‌شود.

روزانه میزان توزیع گو‌شت گوساله منجمد و گرم با مشخصات واحد صنفی و مشخصات فرد دریافت کننده با هماهنگی بازرسی صنعت، معدن و تجارت و بازرسی اصناف انجام می‌شود و همچنین قرار است بسیج اصناف در بحث نظارت بر عملکرد این واحدها همکاری کنند.

 

*** قیمت گ‍وشت در بازار

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بررسی‌های میدانی، نشان می‌دهد که هر کیلوگرم گوشت گوساله در بازار بین ۱۳۵ هزار تا ۱۵۰ هزارتومان، گو‌شت گوسفندی مخلوط ۱۵۳ تا ۱۷۰ هزارتومان است.

این درحالی است که به تازگی علی اصغر ملکی، رئیس اتحادیه گ‍وشت گوسفندی اعلام کرده بود قیمت هر کیلوگرم دام زنده گوسفندی را بین ۵۵ هزار تا ۶۰ هزار تومان و شقه گو‌شت گوسفندی با دنبه بین ۱۲۵ هزار تا ۱۳۰ هزار تومان به مغازه‌داران و قصابی‌ها تحویل داده می‌شود.

طبق برنامه‌ریزی وزارت جهاد کشاورزی تا پایان سال ۹۹ تولید گو‌شت قرمز به ٨٨٠ هزار تن پیش‌بینی شده بود، این درحالی است که تولید گوش‍ت قرمز در سال ۹۲ حدود ۷۵۵ هزارتن بوده که طی سال‌های اخیر تولید گوشت قرمز ۲.۵ درصد رشد را نشان می‌دهد.

سرانه مصرف گوش‍ت قرمز در ایران نزدیک ۱۲.۵ کیلوگرم برای هر نفر تخمین زده شده است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + دوازده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول